O holom zadku tvrdí každý svoje

Sportnet|10. nov 2003 o 00:00

Stará Ľubovňa - Čiernou škvrnou inak zaujímavého zápasu extraligy volejbalistov Starej Ľubovne a Humenného bol záver, plný emóciií. Podľa tvrdení

domácej strany vášne vzplanuli, keď si nahrávač Humenčanov Slavomír Huba

údajne dal v piatom sete, po spornej lopte za stavu 9:9, dole trenírky a ukázal divákom holý zadok... Stať sa tak malo v rozcvičovacej zóne pri humenskej lavičke. Podľa agentúry SITA: "Nešťastným momentom ... bolo nešportové správanie hráča hostí Hubu, ktorý si pred

vypredaným hľadiskom stiahol trenírky, čo hlavný rozhodca prešiel bez povšimnutia."

"Mrzí ma správanie niektorých humenských hráčov. Pritom tréner Hronec ich upokojoval, korektne sa snažil, aby sa všetko dohralo v medziach pravidiel. Ja som sa tiež snažil krotiť vášne na tribúnach, ktoré vzplanuli. Myslím, že u nás hrali už aj iné mužstvá, ktoré v Ľubovni vyhrali a diváci ich vyprevadili potleskom. Ani tentokrát ich nesklamala samotná prehra, skôr správanie Humenčanov, a tiež sporné lopty," zamýšľal sa vedúci družstva Ľubovne Jozef Bulko.

Inak videl situáciu tréner Humenného Štefan Hronec: "Vo štvrtom sete došlo medzi domácim Žilkom a našim Hubom k slovnej potýčke, a tak ich hlavný rozhodca zavolal ku kolíku, aby ich schladil. Po dohovore sa náš nahrávač hneď otočil a pobral sa na svoje miesto, takže si nevšimol, že mu Žilka podával cez sieť ruku, ktorou ho následne zasiahol po ramene. Za to si potom Huba vyslúžil nevôľu divákov. Keď po stretnutí prišiel za Žilkom a všetko si vysvetlili, hneď oboch obstúpili divákmi a Huba si vypočul z ich radov ostré slová. Reagoval pokojne, otočil sa a odišiel preč. O nejakom sťahovaní trenírok tu nemôže byť ani reči, sú to výmysly. Napokon, celá situácia zo stretnutia je na videu a ja osobne som ju videl."

Dve protichodné tvrdenia. Rozsúdi ich názor hlavného rozhodcu Štefana Hanka? "Stojím si za tým, že v správaní na ihrisku nedošlo k ničomu mimoriadnemu, čo by vybočilo z rámca normálneho zápasu. Je pravda, že po dueli za mnou prišli rozvášení diváci, rozhodne však nie volejbaloví odborníci, ktorí hovorili niečo o situácii z piateho setu. Môžem povedať, že som žiadne sťahovanie trenírok nevidel. Netvrdím, že sa to nestalo, ale ak, bolo to mimo zorného poľa mňa i kolegu Servického. Ak by som to bol zaregistroval, podľa pravidiel by to bola jasná urážka a previnilec by išiel okamžite pod sprchy. Rovnako tak stojím za tým, že pri spornej lopte v piatom sete som ani ja, ani kolega Servický neurobil chybu. Bol tam zo strany domácich po útoku Humenného teč, lopta skončila v aute. Ten teč nebol veľký, ale bol, dokonca som ukázal na hráča, ktorý ho urobil. Z celého tohoto extempore nemám dobrý pocit, mám dojem, že sa viac nechal priechod vášňam ako rozumu. Napokon som na to doplatil asi najviac ja," trpko poznamenal skúsený medzinárodný rozhodca, ktorý po zápase našiel svoje auto poškodené...