ZHK a Bardejov držia pozície v popredí

Sportnet|10. nov 2003 o 00:00

Prvoligová súťaž hádzanárov pokračovala zápasmi 10. kola.ZHK Prešov/Levoča - HK Modra 30:18 (20:7)V prvom polčase prešli domáci cez Modru ako

Prvoligová súťaž hádzanárov pokračovala zápasmi 10. kola.

ZHK Prešov/Levoča - HK Modra 30:18 (20:7)

V prvom polčase prešli domáci cez Modru ako kombajn cez obilné pole... Vychádzali z dobrej obrany, za ktorou chytal spoľahlivo Kaminský, darili sa im protiútoky a skóre utešene narastalo. Po zmene strán a striedaniach to už taký koncert nebol, hostia držali krok, ale diváci v "chladničkovej" hale mohli vidieť niekoľko pekných momentov. Zaslúžené víťazstvo komentoval asistent trénera ZHK Marek Gernát: "Prvý polčas sme sa snažili hrať jednoducho, na rýchle protiútoky a to sa darilo excelentne. Hoci sme potom poľavili, môžeme byť vcelku spokojní. Všetku snahu teraz sústredíme na posledný zápas jesene s prešovským Farmakolom."

ZHK: Kaminský, Onufer, Korinko - Breja 7/2, Tomaš 3, Dobrovič 3, Kavulič 7, Jaščúr 3, Kolpak 3, Šoltýs 1, Mišek, Kuchár 3/1.

(maj)

1. MHK Košice jun. - Farmakol Tatran Prešov jun. 27:32 (15:15)

Prešovčania výdatne posilnení interligovými hráčmi získali u susedov dva body zaslúžene. Na domácej súpiske figurovalo iba jedno meno z A-mužstva, navyše Krak sa v závere prvého polčasu zranil, čo neskôr výrazne oslabilo silu košických juniorov. Úvod zápasu vyšiel lepšie hosťom, viedli 5:2, domáci vyrovnali v 22. min. na 11:11 a nerozhodný bol aj polčas. Rozhodujúcim úsekom bola päťminútovka medzi od 40. min. keď hostia zvýšili z 20:19 na 25:19 a v ďalšom priebehu už dianie s prehľadom ovládli.

MHK jun.: Shejbal, Barbarič - Magyar, Nuber 1, Krak 4, Sonderlich 2, Labič 8, Varhalík 2, Pecha 4, Mako 1, Šipoš 1/1, Vetrák, Vasilenko 4/1. Farmakol jun.: Bražnyk, Jusko - Novotný 6, Marušák 5, Čorej 10, Pav. Jano, Kivader, Urban 2, Briškovič 2, R. Tabačko 6/3, Durilla, Hrubý, Tokarčík 1.

(jm)

MVHC Bardejov - Lednické Rovne 29:17 (14:9)

Hostia viedli ešte v 13. minúte 7:4. Potom prišiel na palubovku Amrich s Durkáčom a spolu s Marušincom a najmä Šimičekom za päť minút otočili na 8:7. Zlepšená obrana po prestávke prinútila hostí robiť chyby, ktoré Bardejovčania z protiútokov trestali, najmä, keď mali navrch aj po kondičnej stránke.

MVHC: Kerekeš, Medzihradský, Callo, Šimiček 7, Durkáč 6/1, Marušinec 4, Buzinkay 4, M. Amrich 3, Marcin 2, Žemlička 1, Demeš 1, Ratvajský 1.

(šč)

Ostatné výsledky: Piešťany - Malacky 26:24 (11:13), Levice - Trebišov 32:20 (20:7), Topoľčany - Michalovce 36:19 (15:6).