nového výrobného závodu. "Na základe reakcií vedenia korporácie Hyundai KIA po prezentácii a odovzdaní oficiálnej ponuky sa možno domnievať, že Slovensko dosiahlo v rokovaniach mierny pokrok, ktorý je predpokladom na zdržanlivé očakávanie zaradenia SR do užšieho výberu dvoch krajín koncom novembra 2003," informoval TASR generálny riaditeľ Slovenskej agentúry pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO) Ján Bajánek.
Hlavnou konkurenčnou výhodou Slovenska v porovnaní s Maďarskom, Poľskom a Českou republikou v súťaži o investíciu v objeme 60 miliárd Sk je aktuálna cena vysoko kvalifikovanej v súčasnosti nezamestnanej pracovnej sily v regióne Žilina. Ďalšími pozitívami sú podľa SARIO geografická poloha Slovenska a Žiliny a rozvinutá prepravná infraštruktúra, ktorá ráta s dokončením diaľničného úseku do Žiliny smerom od Považskej Bystrice v roku 2006.
Delegácia vlády SR vedená J. Bajánkom odovzdala v juhokórejskom Soule oficiálnu ponuku 7. novembra. "Predstavitelia koncernu Hyundai KIA sa podrobne zaujímali o všetky aspekty výhodnosti možnej investície práve na Slovensku s dôrazom na súbor aplikovateľných investičných stimulov vlády SR," uviedol J. Bajánek.
Štruktúra ponuky obsahuje štandardné parametre, týkajúce sa profilu Slovenska z geografického, makroekonomického, demografického, ekonomického, infraštrukturálneho, fiškálneho, finančného, stavebného, výrobného, dodávateľského a investično-stimulačného hľadiska.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.