Telegraf

Sportnet|11. nov 2003 o 00:00

Vedenie japonského motocyklového tímu Yamaha potvrdilo, že v triede MotoGP bude v sezóne 2004 jeho farby hájiť Talian Valentino Rossi.

Dvadsaťštyriročný Rossi po skončení tohto ročníka oznámil, že nezostane v Honde, kde získal tri majstrovské tituly po sebe, a prestúpil k Yamahe.

Česká plavkyňa Ivetta Hlaváčová pri návrate zo 7. ročníka medzinárodných pretekov Euroswin 2003 v Púchove havarovala pri Slavkove, pätnásť kilometrov od Brna a zimná sezóna v krátkom bazéne sa pre ňu pravdepodobne predčasne skončila.

Svetovému rebríčku cyklistov UCI naďalej dominuje Talian Paolo Bettini so ziskom 2266 bodov. Zo slovenských cyklistov je najvyššie na 506. mieste nádejný Matej Jurčo so 101 bodmi. V klasifikácii krajín sa na prvých priečkach tiež nič nezmenilo, vedie Taliansko pred Španielskom a Nemeckom. Slovensko po dlhom čase končí rok opäť na mieste v prvej tridsiatke.

Vedenie anglického futbalového klubu Leeds United prepustilo v pondelok zo služieb trénera Petra Reida. Posledný tím Premiership prehral šesť z posledných sedem zápasov a pohár trpezlivosti pretiekol vedeniu po víkendovom debakli na ihrisku nováčika FC Portsmouth (1:6). Bola to najvyššia prehra Leedsu od roku 1959. Dočasným vedením tímu poverili Eddieho Graya, ktorý je bývalým hráčom Leedsu.

Česká futbalová Gambrinus liga uzavrela včerajšou dohrávkou 14. kolo, keď Liberec na domácom ihrisku podľahol Slavii Praha 0:1. O jediný presný zásah sa v 23. minúte zaslúžil Karel Piták.

Slovenský tenista Michal Mertiňák zvíťazil v 1. kole dvojhry na challengerovom turnaji IPP Open vo fínskych Helsinkách (dotácia 50 000 USD) nad Rusom Vladimirom Melnikovom, ktorý sa do hlavnej súťaže dostal vďaka voľnej karte od organizátorov, v dvoch setoch 6:2, 6:4.

Český hokejista Roman Meluzín podpísal včera zmluvu do konca sezóny s následnou ročnou opciou s úradujúcim majstrom slovenskej hokejovej ST Extraligy HC Slovan Harvard Bratislava. Štart 31-ročného dvojnásobného majstra sveta v dnešnom ligovom zápase proti Žiline je však otázny, pretože transfer ešte musí potvrdiť Český sväz ľadového hokeja (ČSLH).

Belgičan Bart Wellens je aj naďalej na prvom mieste svetového cyklokrosárskeho rebríčka UCI. Aj na ďalších troch priečkach sú belgickí terenári - druhú pozíciu si udržal Sven Nijs, tretiu Ben Berden a štvrtú Mario De Clercq. Zo slovenských cyklokrosárov je najvyššie Róbert Glajza, ktorému patrí 36. pozícia. V rebríčku krajín vedie Belgicko pred Holandskom a Českom, Slovensko je na 12. mieste.