Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Veličania vrátili Vysokotatrancom požičané z úvodu jesene

IV. LIGAČIERNE - KEŽMAROK 3:0 (0:0)Kežmarčania pricestovali k súperovi bez troch hráčov základnej zostavy. Napriek tomu boli domácemu kolektívu v

IV. LIGA

ČIERNE - KEŽMAROK 3:0 (0:0)

Kežmarčania pricestovali k súperovi bez troch hráčov základnej zostavy. Napriek tomu boli domácemu kolektívu v prvom polčase vyrovnaným súperom a s vyspelým celkom Čierneho dokázali dlho držať krok. V druhom polčase sa však karta obrátila. Domáci pridali na aktivite, bojovnosti i tvrdosti a postupne získali územnú prevahu. Zvýšili najmä pohyb a kombinačnou hrou jasne prevýšili svojho súpera. Ten zostal po inkasovaní prvého gólu dosť zaskočený a hostitelia prevzali taktovku zápasu pevne do svojich rúk. V rozpätí desiatich minút prikrášlili svoje plne zaslúžené víťazstvo na rozdiel triedy. Podtatranci mohli odpovedať kontaktným gólom, ale Čečot po akcii Dolanského vo výhodnej príležitosti volil namiesto strely kľučku a neuspel.

Góly: 72. a 82. Ľ. Poláček, 56. M. Poláček. Pred 120 divákmi rozhodoval Halečka, ŽK: Vavrek - Regitko, R. Novák, Čečot. KEŽMAROK: J. Hájovský - Šupala, V. Novák, Melikant, Braviak - Kalafut, Regitko, R. Novák, Čečot - Dolanský, Pieger (86. I. Hájovský).

VYSOKÉ TATRY - POPRAD-VEĽKÁ 0:2 (0:1)

Podtatranské derby začali lepšie domáci a úvodných dvadsať minút boli lepším celkom. Vytvorili si tri vyložené gólové príležitosti, ale ani jedna z nich sa neujala. Dvakrát sa mohol presadiť Renner a po ňom mal tutovku na kopačkách Staroň, ale ani on neuspel. Hostí podržal brankár Daniš a aj to im zrejme vlialo nové sily. Do konca prvého polčasu boli už Veličania lepším tímom a svoju prevahu potvrdili vedúcim presným zásahom po rohovom kope. Hostia boli v týchto momentoch lepší vo všetkých herných činnostiach a domáci sa nevedeli proti ich kvalitnej hre presadiť. Ani po obrátke sa obraz hry príliš nezmenil. Vysokotatranci boli v útoku bezzubí a hostia umne kontrolovali vývoj na ihrisku. V závere domáci v snahe aspoň vyrovnať otvorili hru a hostia to po rýchlej akcii využili na strelenie druhého presného zásahu. Popradčania dosiahli plne zaslúžené víťazstvo a vrátili Vysokotatrancom požičané z úvodného kola jesennej časti, keď na svojom ihrisku prehrali rovnakým výsledkom.

Góly: 35. a 88. Žifčák. Pred 350 divákmi rozhodoval Kuspan, ŽK: Buc, Legát - Koch, Kšenzakovič, Valluš, Žifčák. V. TATRY: Vernarský - Hanišák, Legát, Šefc, Šavel - Petreň, Buc, Fridman, Staroň - Podhorský, Renner. VEĽKÁ: Daniš - Polakovič, Rybár, Koch, Diviak - Valluš, Dubec (60. Handzuš), M. Kobolka, Kšenzakovič - Kočiš (85. Galovič), Žifčák.

POPRAD - GIRALTOVCE 0:0

V predohrávanom jarnom stretnutí štvrtej ligy skupiny sever sa odohral pod Tatrami priemerný futbal. Od úvodného hvizdu rozhodcu sa oba kolektívy iba oťukávali. Lepšie začali hostia, ktorí v 8. minúte po centrovanej lopte Hudákom na hlavu Partilu prvýkrát pohrozili na popradskú bránu. Hostitelia odpovedali v 14. minúte po krížnej strele Bojňanského, ktorú brankár hostí reflexívne vyrazil. Už o minútu mali domáci ďalšiu príležitosť otvoriť skóre zápasu, ale Maličký svoj sólový prienik do obrany hostí nepremenil. V územnej prevahy domácich, ktorá v týchto minútach prevládala na ich kopačkách, nič nevyťažili. Naopak, boli to hostia, ktorí v 18. minúte hľadali streleckú šťavu po strele M. Hudáka, ale Smižanský bol namieste a zachránil. O päť minút na to odpovedali domáci strelou Hudáča, ale tomu v rozhodujúcej chvíli zvlhol strelecký prach a namieril vedľa brány hostí. V 32. minúte mali Popradčania ďalšiu výhodnú príležitosť na strelenie gólu z priameho kopu, no Maličký namieril vedľa brány. Prebiehala 36. minúta, keď sa súper snažil otvoriť skóre Čurlíkom, ale jeho prihrávka v pokutovom území nikoho nenašla. Tesne pred odchodom do kabín kopali domáci priamy kop, ale Vitko neuspel. Po zmene strán sa obraz hry podstatnejšie nezmenil. Hostia, hrajúci podobne ako v prvom polčase, sa zameriavali na defenzívu. Už v 48. minúte vystrašili domáci hosťujúcu obranu prudkou strelou z rohu pokutového územia Hudáčom, ktorú brankár hostí Štefaník vyrazil na rohový kop. Prebiehala 55. minúta a misky váh sa naklonili na stranu Hornošarišanov, ale Hajdov pekný center neusmernil najlepší hráč M. Hudák hlavou do siete domácich. Po hodine hry po faule na Hudáča mali domáci príležitosť štandartnej situácie Maličkým, avšak jeho strela mierila iba vedľa pravej žrde. S pribudujúcimi minútami oba kolektívy herne znervózneli a v rozohrávke boli nepresní. Svetlou výnimkou boli dve gólové príležitosti súpera v 70. a v 72. minúte, keď v prvej Repka vystrelil na domácu bránu, no gólman Smižanský nohou jeho pokus vyrazil. V 72. minúte svoj individuálny prienik Mati namieril vedľa brány. S blížiacim sa záverom hostia držali so šikovnosťou bezgólovú deľbu bodov. Strelecké šťastie sa odklonilo v 88. minúte aj od Popradčanov, keď Maličkého pokus prudkou strelou skončil nad bránou súpera. V záverečných minútach po kombinačnej akcii hosťujúceho Ivana s Partilom si vypracovali Šarišania poslednú šancu, ale v koncovke neuspeli. Vzhľadom na celkový výkon a strelecké suchoty oboch kolektívov je remíza spravodlivým vyjadrením pomeru síl na ihrisku.

Pred 50 divákmi rozhodoval Pecha, ŽK: Živčák (Giraltovce). POPRAD: Smižanský - Vitko, Palušák, Šoltýs, Stankoven - Orolín, Šimšaj, Diabelko (46. Gajdošík), Bojňanský (65. Rudolf Bolcár) - Maličký, Hudáč.