Sportnet|11. nov 2003 o 00:00

Spišská Nová Ves - Predohrávaným prvým jarným kolom pokračovala najvyššia oblastná futbalová súťaž. Menšie prekvapenie sa zrodilo už v sobotu v

Letanovciach, ktoré s dobre hrajúcimi Jaklovcami uhrali remízu 1:1. Výhodu domáceho prostredia nevyužili ani Vojkovce, Pašek Gelnica a Spišský Hrušov. Na prvom mieste prezimuje Teplička s jednobodovým náskokom pred Jaklovcami.

LETANOVCE - JAKLOVCE 1:1 (1:1)

Jesenný majster z Jakloviec je pre divákov na Spiši veľkým magnetom. Na netradičný deň sobotu pritiahol za ideálneho slnečného počasia do hľadiska v Letanovciach takmer 400 fanúšikov. Hneď v prvej desaťminútovke ukázali hostia, kto bude pánom na ihrisku. Hrali svoj typický pohyblivý kombinačný futbal, a keď k tomu pridáme bojovnosť a nasadenie domácich, diváci hlavne v prvom polčase videli na I. triedu majstrovstva SOFZ vynikajúci futbal. Jaklovčania si vynútili obrovský tlak, pritlačili Letanovčanov pred ich šestnástku, prakticky ich nepustili za polovicu ihriska. Domáca obrana na čele s bezchybným Drabiščákom mala svoj deň. Zaujímavý moment priniesla 24. minúta, keď v čase najväčšieho náporu hostí unikol po pravej strane Melikant, loptu nacentroval do šestnástky a obranca Kováč v snahe odkopnúť ju preč nastrelil Slameného, od ktorého sa lopta odrazila do siete. Po kurióznom góle viedli Letanovce 1:0. Nápor hostí trval naďalej. V 44. minúte si odvážnym prienikom do šestnástky vypýtal faul Bikár. Dovtedy pozorná domáca obrana prvýkrát urobila chybu. Hlavný rozhodca Kotrady bol nekompromisný. Nariadený pokutový kop Adamišin bezpečne premenil 1:1. O minútu letanovské publikum stíchlo, sporný faul na Mastiša v šestnástke hlavný rozhodca Kotrady na penaltu neposúdil.

Druhý polčas už zaostal za prvým. Prebudili sa jaklovskí fanúšikovia, ktorí svojimi hlasivkami hnali svojich dopredu. V kádri hostí však chýbala osobnosť, ktorá by prevzala dirigentskú taktovku, ich útoky často končili pred šestnástkou, a keď už bol hráči v dobrých streleckých pozíciách, nepochopiteľne váhali resp. zbytočne prihrávali. Ďalšou neprekonateľnou prekážkou pre Jaklovčanov bol brankár Drabiščák. V jednom prípade mu pomohla žrď, ale ostatné situácie riešil s prehľadom a bol jednoznačne najlepším hráčom na ihrisku. Záverečný zúfalý tlak hostí už dôležitý gól nepriniesol, naopak na druhej strane v posledných sekundách tesne minul Slamený. Po Margecanoch si tak na Letanovciach vylámali zuby aj Jaklovčania. Pred 400 divákmi bezchybne rozhodovala trojica Kotrady Čop Guballa. LETANOVCE: Drábiščák - R. Kubičár, Melikant, B. Kubičár - Zahornádsky, Šoltís, Gurecký, Slamený, Longa - Toporcer, Pecha, striedali: Bendík, M. Pecha, Vernársky. JAKLOVCE: P. Budinský - Kováč, Kandra, Kandrik - R. Budinský, Bikár, Ondáš, Mastiš, Papcun - Švartz, Adamišin, striedali: Hajduk, Jakubišin.

OLCNAVA - MARGECANY 2:0 (1:0)

Železničiarský súboj o tretie miesto priniesol futbal dobrej úrovne. V prvom polčase po priamom kope Sakmára Pavlík hlavou v 36. minúte otvoril skóre. Hostia mali častejšie hru pod kontrolou, vážnejšie šance si však nepracovali. Druhý polčas boli hostia futbalovejší. V 55. minúte na dvakrát Keruľ nevyužil obrovskú šancu. Vypomstilo sa im to v 75. minúte po rohovom kope Pavlík opäť hlavou prekonal brankára hostí. V 68. minúte Vaščák z ofsajdovej situácie neuveriteľne netrafil. Pred 100 divákmi rozhodoval Marflák. OLCNAVA: Ferenčuha - M. Petrov, Gonda, Pavlík - J. Sakmár, B. Petrov, Podracký, Fifík, Salaj - Rusnák, Milan Olejník, striedali: Martin Olejník, Karoľ. MARGECANY: Graban - B. Macko, S. Sokolský, H. Macko - Mondry, Vaščák, Klein, Petrík, Hrubý, S. Sokolský st. - Vargoško, striedali: Lorinc, Keruľ.

SP. HRUŠOV - TEPLIČKA 1:5 (0:0)

V Spišskom Hrušove sa hral vyrovnaný futbal. Po polhodine hry prevzali iniciatívu hostia, ale gólovo sa presadili až v druhom polčase. Strelecký účet otvoril v 47. minúte kanonier Lesnický. V 63. minúte Marcinčák zvýšil na 2:0. O päť minút už bolo po góle Baldovského 3:0. V 80. minúte Dolnačko pridal štvrtý úspech Tepličky. Päť minút pred koncom Lesnický sa po druhýkrát zapísal do listiny strelcov. Za domácich korigoval výsledok v 86. minúte L. Samoľ. Pred 200 divákmi rozhodoval Cehuľa. SP. HRUŠOV: Matfiak - Šesták, Gromovský, Kunzo - P. Samoľ, Hrobák, L. Samoľ, Múdry, Vaškeba - Peták, Salaj. TEPLIČKA: Gorbar - Hasaj, Uhrinovský, Odziomek - Ondruško, Karabin, Dolnačko, Melega, Baldovský - Lesnický, Marcinčák, striedali: Laško, Koňak, Bigoš.

JPP: Predzápasové prognózy, že v Spišskom Hrušove bude "divočina" sa vôbec nenaplnili. Nielen samotné stretnutie, ale aj pozápasové dianie bolo bezproblémové.

JAMNÍK - SLOVAN GELNICA 7:2 (2:0)

Za ideálneho počasia sa hral v Jamníku kvalitný futbal, hlavne v podaní domácich. Po sérii nevyužitých šanci načal hostí v 20. minúte Fassinger a na polčasových 2:0 upravil Štefko. Gólová smršť prišla na Slovan Gelnica v úvode druhého polčasu, keď v rozpätí desiatich minút inkasovali štyri góly. Ich autormi boli M. Čuj - 3:0, J. Uhrín - 4:0, Fassinger - 5:0 a M. Čuj - 6:0. Na hre hostí bolo sympatické, že aj za nepriaznivého stavu hrali futbal a v 63. minúte po šikovnej individuálnej akcii presne zakončil Petrík - 6:1. Siedmu gólovú vizitku poslal gólmanovi hostí M. Farkašovský. Na konečných 7:2 upravil striedajúci Petrov. Pred 200 divákmi rozhodoval Dobrovský. JAMNÍK: Jaro Macejko - Kuchár, J. Čuj, J. Uhrín - Marek Čuj, Ľ. Farkašovský, Milan Čuj, M. Farkašovský, Fassinger - Štefko, Hrušovský, striedali: Greš, P. Farkašovský, Ľ. Jančár. SLOVAN GELNICA: Hofman - Lacko, Rejdovjan, Ogurčák - Klein, Sewczuk, Kontroš, Králik, Mikluš - Petrík, Drajn, striedali: Petrov, Hofman.

ODORÍN - BYSTRANY 2:1 (1:1)

V stretnutí vyrovnaných celkov bol rozhodujúcim faktorom brankár Odorína Maľák, ktorý chytil päť čistých gólových šancí hráčom Bystrian. Nezaostávali ani domáci. Po ruke v šestnástke hostí v 31. minúte M. Majko dostal domácich do vedenia. Dve minúty pred koncom prvej časti hry po chybe v strede obrany a samostatnom úniku Jozef Suchý vyrovnal na 1:1. V druhom polčase domáci zvýšili úsilie a chybu brankára Pavola potrestal Sedlačko hlavou- 2:1. Po faule na Kočika videl Kekeľ druhú žltú kartu, po ktorej nasledovala červená. Odorínčania si vypracovali ešte niekoľko príležitostí, ale skóre sa už nemenilo. Pred 100 divákmi rozhodoval Drábik. ODORÍN: Maľák - Majko, Kubus, Maďar - Sedlačko, Zemba, R. Fabian, Zekucia, Regec - Kočik, M. Fabian, striedali: Baluch, Čarnoky. BYSTRANY: R. Pavol - Hamrák, Kekeľ, J. Pavol - Jochman, Pavľák, Filip, Ogurčák, Ján Suchý - Jozef Suchý, Pavlík, striedal: Lipovský.

VOJKOVCE - HRABUŠICE 0:1 (0:1)

Hrabušice hrali vo Vojkovciach vyrovnanú partiu. Domácich zaskočil Školníkov gól už v 5. minúte. V druhom polčase sa hralo len na polovici hostí, z množstva šancí sa však neujala ani jedna. Pred 100 divákmi rozhodoval Gavalier. VOJKOVCE: Kakalejčík - Kandra, Vrabeľ, Harabin - Stana, Fabry, Župa, TImčík, Šefčík - Klešč, Kudelka, striedali: Micherda, Kandrik. HRABUŠICE: Horanský - Novák, Tkáč, Hodák - Šarišský, Lipčák, Oravec, Bartoš, Školník - Kukura, Dlugoš, striedali: Toporcer, Duľa.

14. Sp. Hrušov14211116:417

Domov»Sportnet na východe»Teplička po vysokom víťazstve v Spišskom Hrušove vystriedala na prvom mieste Jaklovce