Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Vítazná séria Krompách - dvadsatpät majstrovských zápasov bez prehry v roku 2003 skoncila

Spišská Nová Ves - Nie najlepšie dopadla rozlúcka s futbalovým rokom 2003 v podaní Krompách a Smižian. V Slivníku si Krompašania pripísali na svoje

konto prvú prehru po šestnástich kolách, co mrzí o to viac, že Žakarovce zdolali druhú Barcu. Katastrofálne zakoncili futbalový rok Rudnianci - doma prehrali s Rožnavou. Smižany dosiahli v Spišských Vlachoch nic neznamenajúcu remízu a na prvú Šacu už strácajú osem bodov.

SLIVNÍK - KROMPACHY 2:0 (0:0)

Prvý polcas bol vyrovnaný hralo sa medzi šestnástkami. Pocas prvého polcasu si mužstvá vážnejšie príležitostí nevypracovali. Na katastrofálnom teréne to bol viac boj ako pohladný futbal. Rozhodnutie priniesol zaciatok druhého polcasu. V 48. minúte po prihrávke L. Ontka sa ocitol Bil sám pred bránou, ale nepresne zakoncil a z protiútoku prišiel trest, ked Michalec trafil presne a bolo 1:0 pre domácich. Gól prinútil hostí hrat viac útocne, ale do šancí dostávali velmi tažko. V 55. minúte urobil brankár Štovka hrubú chybu, ked zbytocne išiel do súboja a rozhodca nariadil pokutový kop a bolo 2:0. Hostom sa hra nedarila, domáci sa sústredili na obranu aj za cenu tvrdých zákrokov, nedovolili hostom ani skorigovat nepriaznivý stav a tak po v šestnástom kole jesennej casti sútažného rocníka 2003/2004 utrpeli hostia svoju prvú jesennú prehru. Pred 300 divákmi rozhodoval Jancura, na výkon ktorého majú hostia tažké srdce. KROMPACHY: Štovka - Borza, Zahuranec, Tomašov - Kurilla, Pavlík, L. Ontko, Šmida, Horváth - M. Ontko, Bil, striedali: Lesnák, Mochlár, Šefcík.

Hrajúci tréner Krompách L. Onkto: Bol to remízový zápas. Nehrali sme dobre, terén bol katastrofálny. Rozhodnutie padlo na zaciatku druhej casti hry, my sme šancu nevyužili a vzápätí sme dostali lacný gól.

P. HORVÁTH

ŽAKAROVCE - BARCA 3:1 (1:1)

Barca potvrdila svoje postavenie v tabulke a po celý zápas bola futbalovejším mužstvom. Žakarovce svojou bojovnostou a nasadením držali s hostami krok, aj napriek tomu, že už v 2. minúte z priameho kopu inkasovali prvý gól. Domáci hráci sa len tažko dostávali cez obranu Barce. V 37. minúte nebojácne vnikol do šestnástky Belej, ktorý bol zastavený len za cenu faulu. Švarc z pokutového kopu vyrovnal na 1:1.

V druhom polcase sa obraz hry nezmenil, ale Žakarovcania z rýchlych protiútokov zatápali obrane hostí. V 59. minúte Škarbek obišiel obranu, ale loptu z uhla z bránkovej ciary len obranca odkopol k Dirovi, ktorý poslal loptu do siete 2:1. V 67. minúte za kopnutie hráca bez lopty videl cervenú kartu domáci Jancík. Zdalo sa, že Barca vyrovná stav stretnutia, ked Škarbek ideálne uvolnil Dira - 3:1. Záverecný tlak Barca už kontaktný gól nepriniesol. Pätsto divákov videlo dost nervózne stretnutie s velkým poctom žltých kariet. Aj hostia nakoniec dohrávali o desiatich. Stretnutie rozhodoval Oravec. ŽAKAROVCE: Petrík - R. Dord, M. Dord, Švarc - Maršalek, Škarbek, Diro, Jancík, Vilcko - Hudák, Belej.

L. MARCINKO

RUDNANY - ROŽNAVA 1:2 (0:2)

Za ideálneho jesenného pocasia v krásnom futbalovom areáli nastúpili futbalisti Rožnavy vo vítazne, nezmenenej zostave z predchádzajúceho kola. Po dobrom výkone oplatili domácim prehru z úvodného vzájomného stretnutia. Vychádzali zo zabezpecenej obrany s úmyslom neinkasovat gól do polcasu. To sa im aj podarilo a dokonca strelili dva dôležité góly. Od úvodných minút zacali podnikat nebezpecné kontraútoky, ktoré pre domácich znamenali stále nebezpecenstvo. Vedenia sa ujali v 20. min. po samostatnej, individuálnej akcii Harhovského, ktorý nezadržatelne skóroval po prízemnej strele z hranice šestnástky k lavej tyci. Pri dalšom úniku Harhovského sa nezavinene zranil brankár domácich Užík a musel v 25. min. striedat. Domáci si v poli vytvorili územnú prevahu, ale hostia odolávali. Za obranným valom stál spolahlivý gólman Almáši, ktorý v priebehu stretnutia zlikvidoval dve cisté gólové šance domácich. Druhý úder zasadili hostia v nastavenom case prvého polcasu. V súperovej šestnástke si spracoval loptu Repaský, poradil si s dvoma zadákmi a prízemnou strelou zvýšil vedenie hostí. Po prestávke mali domáci opät územnú prevahu, ale šance ktoré si vypracovali nedokázali gólovo využit. V 80. min. zahodil tutovku hostujúci Harhovský. O šest minút neskôr domáci Dunka skóroval a dosiahol kontaktný gól. Domáci sa nevzdávali, ale hostia umnou, taktickou hrou dotiahli stretnutie do vítazného konca.

Ladislav Šalamon (vedúci mužstva Rožnavy): V prvom rade teší, že chlapcom po výborných výkonoch nestúpla sláva do hlavy. Zároven dokázali silnému súperovi oplatit prehru z úvodného kola. K zdarnému priebehu stretnutia prispela svojim výkonom aj rozhodcovská trojica.

K. CSOBÁDI

V. LIGA

HARICHOVCE - PRAKOVCE 2:1 (2:0)

SP. VLACHY - SMIŽANY 2:2 (0:0)

Za ideálneho slnecného pocasia videlo 300 divákov v okresnom derby zásluhou oboch aktérov výborný futbal. Z pohladu kvality hernej produkcie sa hostia predstavili ako najlepší tím, ktorý v jesennej sezóne v Spišských Vlachoch hral.

Napriek tomu, že v prvom polcase si obaja aktéri vypracovali šance, ktoré volali po góle (Lukáš Gonda, M. Žiga - Gurcík), diváci v tejto casti hry gól nevideli.

Po zmene strán v 54. minúte zrazili zadáci Smižian vo vlastnom pokutovom území Michala Bocka a z nariadeného pokutového kopu sa Marek Žiga nemýlil - 1:0. Ten istý hrác o 13 minút neskôr strelou z 18 metrov zvýšil vedenie hostitelov na 2:0. Ani za tohto nepriaznivého stavu hostia nerezignovali. Štastnú ruku mal pri striedaní tréner Smižian Jaroslav Zajac, ked obaja náhradníci, ktorých poslal na hraciu plochu sa mu za dôveru odmenili gólmi. Najprv Lubomír Peklanský v 82. minúte znížil na 1:2 a v poslednej minúte vyrovnal na 2:2 Peter Kašický. V záverecných fázach duelu strelecký pokus Žigu o plný bodový zisk zlikvidoval dobre chytajúci Imrich Kysel. Rozhodoval Džima. SP. VLACHY: Július Horváth - Novák, Ladislav Gonda, Mitrik - Ján Horváth, Žiga, Celec, F. Horváth, Bocko - Lukáš Gonda, Carnoky. SMIŽANY: Kysel - Olejník, Podhorányi, Neupaver - Kyrc, Suslov, Bobko, Kapsdorfer, Puškáš - Vozár, Gurcík, striedali: Kašický, Peklanský.

D. GIRBA

N. MYŠLA - CHRAST n/H 2:1 (1:1)

Za veterného slnecného pocasia hostia nehrali v kompletnom zložení bez útocnej dvojice O. Gonos a P. Gonos, ale aj tak zanechali v Nižnej Myšli dobrý dojem. Stav ihriska nebol ideálny, co sa podpísalo na nepresnej kombinácii obidvoch celkov. V prvom polcase sa hral priemerný futbal medzi šestnástkami bez väcších gólových príležitostí. Chrastania išli do vedenia v 20. minúte anglicákom Dirdu. V 45. minúte zahrávali domáci rohový kop a hlavickou prudko k tyci vyrovnali.

V druhom polcase mali domáci podporu vetra. Chrastania zlepšili hru a boli lepším mužstvom. V rozpätí 65. až 75. minúte zahodili hostia dve tutovky. Najprv Gardošík mieril len do brvna a odrazenú loptu Lipták nedokázal poslat do siete. Následne po prieniku Dirda spätnou prihrávkou našiel na pätke Sopkovica, ktorého strelu domáci gólman zázracne chytil. Nedáš - dostaneš. V 90. minúte opät po rohovom kope, ked M. Šefcík podbehol loptu, hostia hlavou zaznamenali druhý gól. O dalšie dve minúty sa smutný posledný zápas pre Chrast nad Hornádom skoncil. Pred 100 divákmi rozhodoval Kostík: CHRAST n/H: M. Šefcík - P. Šefcík, L. Jancár, L. Jancár - Celec, Sopkovic, Gardošík, M. Jancár, Filip - Dirda, Lipták, striedal: Gonda.

M. ŠEFCÍK

HELCMANOVCE - NÁLEPKOVO 1:0 (1:0)

V. FOLKMAR - ŠTÍTNIK 4:1 (2:1)

HRANOVNICA - SP. PODHRADIE 1:2 (0:1)

Za ideálneho pocasia sa hral v Hranovnici vyrovnaný zápas. V kádri obidvoch mužstiev chýbali štyria - piati hráci základnej zostavy. S týmto hendikepom sa lepšie vyrovnali hostia, ktorí v 35. minúte zásluhou Glevického strely z 25 metrov išli do vedenia.

V druhom polcase zvýšili aktivitu domáci, ale boli to hostia, ktorí mali slubnejšie a lepšie gólové šance. Z ojedinelého protiútoku Hranovnica vyrovnala. V 71. minúte Glevický nevyužil samostatný nájazd a o tri minúty Halko mieril len do nôh brankára. Líder tabulky sa dockal v 79. minúte, S. Fabryho ideálnu prihrávku presne zúžitkoval Glevický. Pred 100 divákmi rozhodoval Onofrej. SP. PODHRADIE: Tirpák - Mišencík, Gonda, Sedlacko - Grivalský, Marko, Džubák, Jacko, S. Fábry - Glevický, Halko, striedal: Závacky.