HIL: Košice so skalpom Dukly

Sportnet|13. nov 2003 o 00:00

Zápasmi 12. kola včera pokračovala česko - slovenská mužská HIL. Prešov - N. Zámky 32:33 (13:14)Prešov - Prešovský komplex "Nové Zámky" pokračuje

Zápasmi 12. kola včera pokračovala česko - slovenská mužská HIL.

Prešov - N. Zámky 32:33 (13:14)

Prešov - Prešovský komplex "Nové Zámky" pokračuje aj v tejto sezóne. V minulej hostia pod vedením P. Hatalčíka nachytali Prešovčanov o deväť gólov, tentoraz pod vedením bývalého kormidelníka M. Liptáka vyhrali v Prešove o gól... Treba však povedať, že celkom zaslúžene. Základ úspechu položili hostia už na začiatku. Kým domáci nemali najpresnejšiu mušku, hostia čo vystrelili, to skončilo v bráne. V 5. minúte prišiel za Olejára Bražnik a ten už mal zopár úspešných zákrokov. Na konci 19. minúty Prešov prvý raz viedol, ale polčas predsa len prehral. V druhej časti domáci tréner spravil zopár rošád v zostave a v 33. min. viedli domáci 17:15. Ani to však na skúseného a rutinovaného súpera nestačilo. Prešovčania často chybili v obrane a súper trestal. Dramatická zápletka pokračovala v prospech Štartu. Ten viedol šesť minút pred koncom už o päť gólov (29:24). V dramatickom závere domáci finišovali. Na gól Prešovčanov, ale hostia vzápätí odpovedali. A tak strhujúci záver v podaní Farmakolu Tatran stačil len na skorigovanie skóre.

Najviac gólov: Huňady 9, Kukučka 6/1, Gruca 3, F. Zaťko 3, Tumidalský 3/2, Antl 3/1 - Jančo 10/2, Galla 8, M. Stráňovský a Mokriš po 4. Pred 1150 divákmi rozhodovali Nemček a M. Nagy. Pokutové hody: 8/4 - 5/2. Vylúčení: 6 - 7. ČK: 58. Mojzeš (N. Zámky) po troch ŽK.

Ján LEŠKO

1. MHK Košice - Dukla Praha 28:23 (14:10)

Košice - Stretnutie dvoch kvalitných vyspelých družstiev prinieslo dobrú hádzanú. Domáci neustále viedli, v určitých fázach hry dokonca už aj o deväť gólov. Košičania si s prehľadom zabezpečili víťazstvo, v závere však dovolili súperovi

výsledok skorigovať na konečných 23:28.

Najviac gólov: Kleis 5/1, R. Kraus a Štefanisko po 4 - Hrubý 7/1, Větrovec 5, Krempa 3/1, pok. hody: 1/1 - 5/3, vylúčení: 4 - 1, rozhodovali: Beňo, Rančík (obaja SR), 300 divákov.

Trnava - Sečovce 32:25 (14:11)

Trnava - V zápase priemernej úrovne držali Sečovce s domácimi krok dve tretiny duelu. Až po 40. min sa Trnava od súpera výraznejšie gólovo odpútala a svoj náskok postupne zvyšovala. Víťazstvo domácich 32:25 je po zlepšenom výkone v II. polčase zaslúžené.

Najviac gólov: F. Šulc 9/2, Lužák 9 - Frajkor 7/3, O. Meluš 5, pok. hody: 2/2 - 3/3, vylúčení: 6 - 7, ČK: Jurko (Sečovce) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Karlubík a Struhár (obaja SR), 750 divákov.

Ďalšie zápasy: Hranice - ŠKP Bratislava 39:28 (18:16), najviac gólov: Bergendi 9, Valášek 7, Drabík 7 - Pitelka 12/3, Čermák 5, Fekete 2, Kostelec na Hané - Zubří 31:25 (15:15), najviac gólov: Vařák 8/1, Veselý 7/1, Kovařík 4 - Mičkal 7, Hrachovec 5, Řezníček 4, Karviná - Louny 31:21 (16:10), najviac gólov: R. Brůna 5/7, Sobol 5 - Sochor a Urban po 5, Allrisk Praha - Frýdek-Místek 27:24 (12:10), najviac gólov: Brabec 6/1, Ťupa a Hladký po 5 - Kraus 11/2, Berka 8, Považská Bystrica - Hlohovec 38:10 (17:5), najviac gólov: Ďuriš 7, P. Zaťko 5, Trabelssie, Korňan po 4, S. Mažár 4/2 - Frťala 4/3, Mi. Fázik 2.