Očakávané derby korisťou ZHK Prešov/Levoča

Sportnet|18. nov 2003 o 00:00

Prvá liga hádzanárov mala na programe 11. kolo. Nasleduje dlhá prestávka, súťaž bude pokračovať až v marci.Farmakol Tatran Prešov jun. - ZHK

Farmakol Tatran Prešov jun. - ZHK Prešov/Levoča 22:29 (10:11)

Očakávané prešovské derby pred peknou návštevou malo náboj i príťažlivé momenty. V domácom drese nastúpilo viacero hráčov z interligového áčka, výrazenejšie sa však presadil iba Antl. ZHK využilo rešpekt menej skúseného súpera a takmer počas celého zápasu viedlo. Základom úspechu bol pre hostí disciplinovaný výkon v obrane, za ktorou výborne chytal Kaminský a vnútenie štýlu hry na postavenú obranu, ktorý domácim príliš nesedel. Tatran vyrovnal prvýkrát až pred prestávkou (10:10), po zmene strán však hostia ušli na štyri góly (11:15) a hoci Farmakol ešte znížil na rozdiel gólu (48. min. 18:19), záver vyznel miestami až exhibične v prospech ZHK, ktoré tak potvrdilo svoju druhú priečku po jesennej časti súťaže.

Farmakol jun.: Pristaš, Jusko - Čorej 4, Marušák 1, Kivader 1, Durilla 1, Pav. Jano 2, Urban, M. Novotný 3, Virčík, Hrubý, Tokarčík, Antl 10/4. ZHK: Kaminský, Onufer, Korinko - Kavulič 11/5, Mišek, Breja 5/1, Dobrovič 6, Šoltýs 1, Lukáč, Tomaš 1, Kolpak, Jaščur 4, Kuchár 1. Pokutové hody 4/4 - 8/6. Vylúčení 2 - 4 (Tomaš ČK za 3 vylúčenia). Pred 400 divákmi rozhodovali Šubák a Rapač.

(maj)

Zempmilk Michalovce - MVHC Bardejov 22:31 (12:12)

Domáci mali veľmi dobrý úvod, po necelých desiatich minútach viedli už 5:1. Zaskočili hosťujúcich favorizovaných hráčov dobrou hrou na spojkách, kde sa darilo najmä Jackovi. Potom Bardejovčania zmenili obranu na 2 - 4, eliminovali hru, ktorú dirigovali M. Cibere a Mandžák. Výsledkom bolo vyrovnanie polčasového stavu. Úvod druhého polčasu mali dobrý hostia, keď dokázali šnúrou 7 gólov otočiť vývoj a o zápase bolo rozhodnuté. Hornošarišania sa dostali potom do svojho tempa, dobre kombinovali a po zásahoch brankára Kerekeša zakladali rýchle protiútoky.

Najviac gólov: Jacko 7, V. Cibere 6, M. Cibere 5/3 - Buzinkay 6, Ratvajský 6/3, Sudimák 5/2. Pokutové hody: 3/2 - 6/6, vylúčení 4 - 7. Pred 200 divákmi rozhodovali Sabol, Ondogrecula ml.

(šč)

Ostatné výsledky: Lednické Rovne - Košice jun. 22:21 (12:12), Trebišov - Topoľčany 24:30 (8:14), Malacky - Levice 21:25 (9:11), Modra - Piešťany 24:24 (10:12).