Slovan schytal doma debakel od Trnavy

Sportnet|18. nov 2003 o 00:00

Súhrn 16. kola futbalovej Corgoň ligy (duel Banská Bystrica Dubnica - Ružomberok 2:3 (1:0)Domáci sa postupne dostali do tempa a v 38. min ich

Súhrn 16. kola futbalovej Corgoň ligy (duel Banská Bystrica

Dubnica - Ružomberok 2:3 (1:0)

Domáci sa postupne dostali do tempa a v 38. min ich snaha vyústila do vedúceho gólu zásluhou Dovičoviča. Po zmene strán sa najskôr v 58. min presadil najlepší strelec Corgoň ligy Števko a v 87. min potom poslal Ružomberok do vedenia Jelšic. Domáci v závere zmobilizovali všetky sily a v 89. min vyrovnal na 2:2 opäť Dovičovič. Nečakaný šok prišiel už v nadstavenom čase, keď dubnický brankár Kováč urobil chybu. Loptu vyboxoval len pred seba a pozorný obranca súpera Had ju poslal do bránky.

Góly: 38. a 89. Dovičovič - 58. Števko, 87. Jelšic, 90. Had, ŽK: 76. Božok (Ružomberok), rozhodovali: Vlk - J. Šuniar, Košecký, 1600 divákov. Dubnica: P. Kováč - Zimen, Švestka, Doležaj, B. Mráz - Švikruha (85. A. Nemec), Držík (66. A. Šupka), Dovičovič, Kiška - M. Filo ml. (74. Sokol), P. Straka. Ružomberok: J. Mucha st. - Školník, Pospíšil, Mikuláš, Had - Bédi (74. Hloušek), R. Urban, Helbich, Božok - Jelšic (90.

Švento), Števko (84. P. Tomko).

Žilina - Púchov 1:1 (0:0)

Gólu sa dočkali diváci až po hodine hry, keď Fabuš vysunul pekne Gottwalda, ktorého prudkú strelu Bernady iba vyrazil, Gottwalda následne fauloval v šestnástke Ovad a rozhodca Tomčík ukázal na pokutový kop, ktorý Bažík bezpečne premenil. O dve minúty však Breška poslal dobrý center sprava do šestnástky, Špendla loptu hlavou iba nadvihol a pri čiare stojaci Nemec ju aj za prispenia teča jedného z hráčov v skrumáži poslal do siete. Hostia mali potom ešte niekoľko dobrých šancí, hlavne Nemcova zo 75. min, kedy hosťujúci útočník pred osamelým Trabalíkom zle zakončil, môže Púchovčanov mrzieť.

Góly: 62. Bažík (z 11 m) - 64. Nemec, ŽK: 5. Čvirik, 61. Ovad, 73. P. Majerník (všetci Púchov), rozhodovali: Tomčík - Mušák, Šula, 3673 divákov. Žilina: Trabalík - Kosmeľ, Špendla, B. Labant, Zabavník - Barčík, Sninský, Bažík, Šimček (66. Rusnák)- Fabuš (62. Ďurica), Gottwald (84. Varadin). Púchov: Bernady - Hricko, Ovad, Brisuda (86. Pavol Vavrík), Holčík - P. Majerník, Peter Vavrík (71. Jambor), Belák, Čvirik (82. Jurga) - Mir. Nemec, Breška.

Petržalka - Inter 3:0 (1:0)

V 26. min sa po sérii odrazených lôpt presadil Krejčí a poslal Artmediu do vedenia - 1:0. Najkrajšia akcia zápasu prišla osem minút pred koncom. Rýchly útok Petržalky založil Maixner a strieľaný center Ďuricu poslal za Hýllov chrbát opäť Krejčí. Pre kanoniera Artmedie to bol 10. gól sezóny. V 90. min po skrumáži pred bránkou Interu upravil Borbély z bránkovej čiary na konečných 3:0.

Góly: 26. a 82. Krejčí, 90. Borbély, ŽK: Šoltis, J. Ďurica, G. Straka - Paulík, Gáspár, Brezík, P. Petráš, Čišovský, P. Mráz, rozhodovali: Micheľ - Jančovič, Vindiš, 2452 divákov. Petržalka: Čobej - Ševinský, Borbély, Maixner, J. Ďurica - G. Straka, J. Kozák (65. Hanc), Krejčík, Šoltis (76. Kusalík) - Mikulič, Krejčí (86. Obšitník). Inter: Hýll - Čišovský, Gáspár, R. Kunzo - Paulík (68. Chalúpka), P. Petráš - Burza (81. V. Horváth), P. Mráz, Brezík, Benko (62. Chlebo) - Lelkeš.

Slovan - Trnava 0:4 (0:2)

Trnavčania ukázali domácim v prvom polčase lekciu z efektivity, keď z troch striel zaznamenali dva góly. Hoci po prestávke hráči Slovana pôsobili lepším dojmom, v závere ešte dva razy inkasovali. V 85. min zvýšil na 3:0 pre hostí po Krissovej akcii Kožuch a v nadstavenom čase pečatil debakel domácich po krásnej spolupráci striedajúci Ježík.

Góly: 22. Kriss, 30. Ujlaky, 85. Kožuch, 90. Ježík, ŽK: 32. Pecko, 35. Vomáčka, 74. Šesták - 20. Fall, 68. Hrabal, 71. Kriss, 80. Poljovka, rozhodovali: Havrilla - Bartoš, Pastorek, 2232 divákov. Slovan: Trančík - Pecko, Polgár (88. Ducký), Hornyák, Ed. Hrnčár - V. Bednár (52. Šlahor), Vomáčka, Volf, Onofrej - Šesták, Fodrek. Trnava: M. Čech st. - Fall, Hrabal, Poljovka, Filip - P. Hodúr (86. Masaryk), Ujlaky, P. Staňo (63. P. Ďuriš), Michal Gašparík (59. Ježík) - Kriss, Kožuch.