Prešovčania sú na prahu nadstavbovej štvorky

Sportnet|18. nov 2003 o 00:00

Extraliga volejbalistov pokračovala zápasmi 7. dvojkola. VK PU Prešov - Matador Púchov 3:0 (18, 20, 17)Peknú návštevu potešili domáci kvalitným,

Extraliga volejbalistov pokračovala zápasmi 7. dvojkola.

VK PU Prešov - Matador Púchov 3:0 (18, 20, 17)

Peknú návštevu potešili domáci kvalitným, koncentrovaným výkonom od prvej do poslednej lopty. V priebehu všetkých setov si získali pomerne rýchlo štvor- až päťbodové náskoky, ktoré si s prehľadom kontrolovali. Darila sa im obrana na sieti i v poli, súpera dostali pod tlak a prinútili ho vyrábať chyby. Navyše, tentokrát zvolili taktickejší spôsob podania, čo na Púchov platilo. Útočne sa opäť darilo Gešperíkovi, ktorému dobre sekundovali Ondrušek a Sopko st. Z celku hostí sa výraznejšie presadili iba Kropa a Mizerák, aj ich však dokázala domáca obrana v rozhodujúcich momentoch eliminovať. "Zápasy s Novým Mestom a Púchovom boli diametrálne odlišné, súperi hrali každý úplne iným štýlom. Nové Mesto nás trocha potrápilo, hralo najmä v úvode bez chýb, potom sme sa dokázali presadiť útočne i blokom na sieti, nebol to však rozhodne ľahký zápas. To, že naša forma stúpa, potvrdil duel s Púchovom. Stavili sme na taktický

servis, Púchov nezvládol príjem a vystavoval sa do náročných situácií. My sme podali kompaktný výkon, bez jediného vážnejšieho výpadku. Robili sme minimum chýb, postupne sa nám podarilo odstaviť kľúčového hráča Matadoru Kropu. Celkovo som s hrou spokojný, hráči ma milo prekvapili napríklad samostatným taktickým myslením na ihrisku," hodnotil vydarený víkend tréner VK PU Richard Vlkolinský, ktorého zverenci sú päť zápasov pred koncom základnej časti na najlepšej ceste do prvej nadstavbovej štvorky.

PU: Soták, Červeň, Škvarek, Ondrušek, Sopko st., Gešperík (libero Váhovský, Tholt, Špaček). Hralo sa 75 minút, pred 500 divákmi rozhodovali Porvazník a Barančík.

(maj)

Chemes Humenné - Flaga Nové Mesto n. V. 3:1 (22, -24, 23, 16)

Na dôležité stretnutie nastupovali Humenčania s psychickou ťarchou piatkového nevydareného zápasu s majstrom, no nakoniec predsa len úlohu mierneho favorita a zvíťazili. Od úvodu sa obaja súperi striedali vo vedení, no postupne si domáci vypracovali trojbodový náskok, ktorý im stačil na zisk setu. V druhom dejstve sa odvíjal prakticky rovnaký herný scenár a za stavu 24:23 mali chemesáci výhodu setbalu. Útok však skončil neúspešne, nasledovalo eso hostí i ďalší bod na sieti a stav sa vyrovnal. Dôležitý pre vývoj stretnutia bol tretí set, v ktorom domáci lepšie zvládli koncovku a psychickú výhodu potom v ďalšom priebehu stretnutia z rúk nepustili.

Štefan Hronec (tréner Humenného): "Po nevydarenom stretnutí s Púchovom, keď sme mali v prvých dvoch setoch hru jasne v rukách, no nakoniec sme po naivných chybách prehrali, bolo pre nás najhlavnejšie nabudiť chlapcov, aby sa v náročnom stretnutí psychicky nepoložili. Bojovnosť kolektívu slávila nakoniec úspech a toto dôležité víťazstvo pre účasť v barážovej štvorke, sme nakoniec získali. O výsledku stretnutia rozhodli hlavne bloky, pretože pomer 17:6 tomu jasne zodpovedá. Veľmi dobrý výkon podal na nahrávke Matta, ktorý nielenže sám priamo bodoval v piatich či šiestich prípadoch, ale ťahal za sebou aj ostatných spoluhráčov."

Chemes: Matta, Katona, Kríž, Mihaľko, Onderčin, Beňa (libero Vajda, Kašper). Hralo sa 97 minút, pred 350 divákmi rozhodovali Hank a Drobňák.

(mšk)

VŠC STU Bratislava - VKM Pienstav Stará Ľubovňa 2:3 (24, -11, 14, -19, -11)

V rušnom dramatickom stretnutí susedov z dolnej časti tabuľky uspeli v koncovke prvého setu domáci. Ľubovňa však v druhom dejstve úplne ovládla hru. Domáci ešte zdvihli hlavu, ľahko vyhrali tretí set, ale v ďalšom priebehu mali navrch hostia. S prehľadom uhrali štvrtý set a v tajbrejku rozhodli od stavu 6:6, keď po sérii troch bodov získali dôležitý náskok, ktorý už uhájili do konca. Ľubovňa si tak pripísala tretiu výhru v súťaži, konečne pretrhla smolnú sériu prehratých tajbrejkov a posunula sa na ôsmu priečku.

Hralo sa 101 minút, pred 80 divákmi rozhodovali Vestenická a Bajči.

(maj)

Ostatné výsledky - piatok: Zvolen - Dubová 3:0 (18, 9, 17), Prešov - Nové Mesto 3:1 (-19, 11, 16, 23), Humenné - Púchov 2:3 (23, 23, -19, -20, -11), STU - Žilina 3:2 (20, -21, 23, -20, 16), VKP Bratislava - Stará Ľubovňa 3:0 (17, 8, 20). Sobota: VKP - Žilina 3:1 (14, -20, 14, 23)