Prešovčania konečne zabrali a zdolali Sečovce

Sportnet|18. nov 2003 o 00:00

V neúplnom 13. kole spoločnej česko-slovenskej hádzanárskej súťaže mužov sa vo východoslovenskom derby stretli predposledné Sečovce s tretím

Prešovom. Šarišania po predchádzajúcich prehrách potrebovali bodovať ak nechceli stratiť kontakt s Karvinou i Duklou. Úlohu favorita splnili a podľa očakávania sa presadili. Týmto víťazstvom s a v neúplnej tabuľke prebojovali na druhú priečku. Vo víťaznom ťažení po prestávke pokračujú aj hráči 1. MHK Košice, ktorí tentoraz uspeli s bratislavskými policajtmi je ich palubovke. Aj v ďalších dueloch sa darilo favoritom a tretie víťazstvo si pripísali Louny, ktoré zdolali Hranice. Aj preto na dne šestnásťčlennej tabuľky je kvarteto slovenských celkov. Stretnutie Zubří - Karviná odohrajú 10. decembra a súboj Dukla - Pov. Bystrica až 4. februára budúceho roka. V najbližšom kole sa stretnú tieto dvojice: 22. 11. Trnava - ŠK Farmakol Prešov, 1. MHK Košice - Louny, Pov. Bystrica - ŠKP Bratislava, Allrisk - Dukla, Fr.-Místek - Hlohovec, 23. 11. Kostelec - ŠKP Sečovce, Karviná - N. Zámky, Hranice - Zubří.

ŠKP Sečovce - ŠK Farmakol Prešov 23:25 (10:14)

Vo východoslovenskom derby sa hrala vyrovnaná hádzaná. Sečovčania sa v súboji s favoritom dlho držali. V druhej časti hry Prešovčania viedli o päť gólov, ale domáci začali stratu doťahovať. Za stavu 22:24 rozhodcovia neuznali domácim gól a Prešovčania napokon získali tesné, ale zaslúžené víťazstvo.

Najviac gólov: Frajkor 9/2, Jurko 4, O. Meluš 3 - Antl 6/2, Kukučka 5, Tumidalský 4, pok. hody: 5/2 - 3/2, vylúčení: 5 - 7, ČK: Pekár (Prešov) za 3 vylúčenia, pred 450 divákmi rozhodovali: Podlucký, Rudinský.

ŠKP Bratislava - 1. MHK Košice 23:24 (12:11)

Vo vyrovnanom zápase rozhodol záver, v ktorom Košice podržal brankár Pramuk. Domáci navyše spravili viac technických chýb. Víťazný gól padol za stavu 23:23 v 58. min a Košičania už náskok udržali.

Najviac gólov: Piteľka 6, Hlavtúr 5 - Chripák a Štefanisko po 5, Kolesár 4, pok. hody: 6/4 - 3/2, vylúčení: 4 - 4, pred 150 divákmi rozhodovali Mihálik, Ondogrecula.

Louny - Hranice 33:29 (14:15)

V dramatickom stretnutí rozhodli domáci o svojom víťazstve vďaka bojovnosti a nasadeniu až v závere. Dovtedy sa tímy striedali vo vedení.

Najviac gólov: Jordák 12/1, Urban 9/1 - Bergendi 8, Drabík 7, pok. hody: 4/2 - 5/4, vylúčení: 8 - 3, ČK: Jordák (Louny) za 3 vylúčenia, pred 680 divákmi rozhodovali Hájek, Macho.

Fr.-Místek - Trnava 30:26 (17:14)

Nováčik z Trnavy sa predstavil bojovným výkonom a bol domácim hráčom vyrovnaným mužstvom až do polovice druhého polčasu. Potom sa už prejavila väčšia skúsenosť na strane úradujúceho českého majstra.

Najviac gólov: Kraus 9, Toms 6/2 - Lužák 8, Šulc 6, pok. hody: 3/2 - 0, vylúčení: 2 - 3, pred 210 divákmi rozhodovali Pavlát, Vaník.

Hlohovec - Allrisk 23:27 (13:13)

Prakticky v celom stretnutí bol Hlohovec pražskému tímu vyrovnaným súperom. V posledných ôsmich minútach sa domáci dopustili niekoľkých zbytočných chýb, ktoré ich napokon stáli lepší výsledok.

Najviac gólov: Gregúrek 8, M. Fázik 6 - Brabec 6, Hladký 5, Ťupa 4, pok. hody: 6/2 - 4:4, vylúčení: 8:4, pred 400 divákmi rozhodovali Struhár, Karlubík.

N. Zámky - Kostelec 30:25 (18:16)

V prvom polčase viedli takmer až do záveru hostia z Kostelca. Domáci vďaka zlepšenej hre napokon získali do polčasu dvojgólový náskok. V druhej časti hry sa o výsledku rozhodlo v priebehu 41. až 47. min, keď šnúrou siedmich gólov získali osemgólový náskok (27:19).

Najviac gólov: Ivanov 5, Mojzes, Martin Stráňovský a Mokrýš po 4 - Hradil, Vařák a Veselý po 5, pok. hody: 2/1 - 1/0, vylúčení: 5 - 5, pred 900 divákmi rozhodovali M. Leško, P. Leško.