Sviťania vonku opäť prehrali

Sportnet|18. nov 2003 o 00:00

Košice - Basketbalová extraliga mužov pokračovala stretnutiami 8. kola:E.S.O. Lučenec - Slávia TU Košice 89:65 (19:14, 40:31, 64:44)Po víťazstve

Košice - Basketbalová extraliga mužov pokračovala stretnutiami 8. kola:

E.S.O. Lučenec - Slávia TU Košice 89:65 (19:14, 40:31, 64:44)

Po víťazstve vo Svite a vysokom triumfe Košičanov nad Žilinou, sa očakával neúprosný basketbal a boj o každý milimeter palubovky. Tibor Jány poslal na úvodný rozskok osvedčenú päticu a Košice hrýzli od prvej chvíle. Prekvapené hľadisko, v ktorom sa tiesnilo 1500 divákov sledovalo nebojácny vstup východniarov. Slávia TU vyhrávala po troch minútach 2:6, a aj keď zásluhou Ščekičovej trojky šiel do vedenia prvýkrát Lučenec, hrala sa úplne vyrovnaná partia. Až v záverečnej minúte úvodnej štvrtiny svojim deviatym bodom v stretnutí dostal Lučenec do päťbodového trháku lietajúci António Bičvič (19:14). Naďalej sa hral basketbal v znamení trpezlivosti Košíc a únavy Novohradčanov. Až zlepené trojky Kovačeviča s Bičvičom po 17. minútach dával hľadisku najavo, že opäť bude triumfovať papierový favorit. Do šatní sa odchádzalo už za deväťbodového vedenia E.S.O. a očakával sa tradičný nápor po zmene strán, ktorý aj prišiel. Úsek od 20. do 30. minúty patril strhujúcemu basketbalu v podaní Lučenca. Jányovci si pred poslednou desaťminútovkou vytvorili rozhodujúci dvadsaťbodový náskok. V poslednej fáze stretnutia sa uchytili aj hráči z lavičky, ale nad všetkými vyčnieval Bičvič.

E.S.O.: Bičvič 32, Kovačevič 17, Simonides 7, Tarabus 3, Ščekič 3 (Suja 11, Madaj 9, Kováčik 7, Snopko 0, Tanaskovič 0, Vorlíček 0) - Slávia TU: Bučák 23, Nuber 13, Probala 5, Svitek 5, Mišinský 3 (Pešta 10, Klein 4, Utľak 1, Žlebčík 0, Czako 0, Marcinko 0, Šima 0). TH: 20/17 - 26/20, fauly: 25/18, 5 faulov: 35. Madaj, 37. Veber - 27. Svitek, 37. Nuber, trojky: 8/1, divákov: 1500, rozhodovali: L. Janáč a Pipíška.

Peter MIŠO

BC Prievidza - Chemosvit Svit 92:80 (18:26, 32:44, 63:59)

Prvé dve štvrtiny boli v réžii úradujúceho majstra, navyše domacim sa už v 9. min zranila nová posila Jovanovič. Po zmene strán však Baníci prešli k silnému presingu, zrýchlili hru, získavali lopty. K obratu zavelil Kotian, ktorý dal za sedem minút 12 bodov. Svitu sa postupne vyfaulovali v 3. štvrtine Zabavník, Znanec aj Bažický, ale zabojovali a v 33. min viedli ešte 71:70. Záverečnému tlaku domácich už však neodolali.

Najviac bodov: Kotian 31, Samac 17, Tucakovič 10 - Nedeljak 14, Stojanovič a Čeman po 13, TH: 53/40 - 37/29, fauly: 30 - 36, trojky: 4 - 3, rozhodovali: Jankovič a Kuzmiak, 1500 divákov.

BK Levice - ŠK K CERO SPU Nitra 80:76 (18:19, 20:17, 19:13, 23:27), BK Váhostav-SK Žilina - Baník Handlová 74:99 (20:13, 20:25, 16:32, 18:19). Stretnutie 8. kola basketbalovej extraligy mužov MBK Komárno - Inter Slovnaft Bratislava sa v sobotu pre technické problémy nehralo.