Polovičný zásah volejbalistiek

Sportnet|19. nov 2003 o 00:00

Spišská Nová Ves - Juniorky hrali v siedmom kole I. volejbalovej ligy striedavo úspešne, keď odohrali dva päťsetové zápasy. Muži mali v druhej lige

voľno.

Výsledky, I. liga, juniorky - 7. kolo: VK Spišská Nová Ves KV OKTAN Kežmarok 3:2 a 2:3.

Tradičný rival Kežmarok prišiel v plnej sile, domácim naopak opäť chýbala kapitánka a najlepšia smečiarka Kety Lovásová. Aj napriek tomu začali Spišiačky odvážne a prvý set vyhrali až po boji 27:25. Potom sa hra vyrovnala a zápas nemal favorita. Domáce volejbalistky rozhodli o svojom víťazstve v piatom sete pomerom 18:16, čo hovorí jasne aj o šťastí. V druhom zápas pokračovala rovnaká hra len s tým rozdielom, že ho vyhrali hosťujúce hráčky. Celkovo sa hral priemerný volejbal s niektorými dobrými zákrokmi v poli i na sieti. Z domácich hráčok vynikla Eliška Smaržíková, ktorej "ľavačka" robila súperkám problémy.

Základná zostava: Hudzíková, Wagnerová, Ogurčáková, Smaržíková, Hovancová, Oravcová, striedali: Erbnová, Suchá a Mikitová

Trénerka Eva Fabianová po zápasoch povedala: "Mám z oboch zápasov zmiešané pocity. Viem, že sme mali na obe víťazstvá, ale uhrali sme len jedno. Absencia Kety Lovásovej sa opäť prejavila, ale znovu zdôrazním ten fakt, že dievčatá musia vedieť hrať a hlavne vyhrať aj bez nej, čo v sobotu dokázali. To ma teší. Neteší ma fakt, že výkon mohol byť koncentrovanejší a odhodlanejší. Ale to je už otázka na samotné hráčky. "

Muži i juniorky hrajú na budúci týždeň 22.11.2003 doma v športovej hale v tomto poradí a čase. Muži s Podolincom o 12.00 hod., potom juniorky so Žilinou B o 14.00 hod., potom znovu muži druhý zápas o 16.00 hod. a napokon juniorky druhý zápas o 18.00 hod.