Štvrtok, 26. november, 2020 | Meniny má KornelKrížovkyKrížovky

I. liga: Boj o čelo pre Ružomberok, gólovo ho istil Števko

V neúplnom 17. kole (zápas Trenčín - Petržalka preložený na neskorší termín) I. ligy sa v Ružomberku hralo o čelo tabuľky. Zápas rozhodli pre seba

Vukušičovi zverenci, keď ich víťazstvo istil gól Števka. Púchov ukázal zlepšenie, výsledok 3:1 je jasný, hoci mohol byť úplne iný a remízový (2:2). Trnava si po predchádzajúcom plnom zásahu na Slovane odviezla v priebehu týždňa z Bratislavy šesť bodov, keď tentokrát zvíťazila na Pasienkoch. Program 18. kola: Dubnica - Žilina, B. Bystrica - Púchov, Petržalka - Ružomberok, Slovan - Inter. Zápas 18. kola Trnava - Trenčín bol preložený na neskorší Trenčín.

Púchov - Dubnica 3:1 (2:0)

Púchov (SITA) - Domáci mali skvelý štart do zápasu a dvoma gólmi donútili Dubnicu redukovať svoje predzápasové ambície. Už v 3. min. musel zasahovať Kováč po Čvirikovom priamom kope, na hlavičku toho istého hráča o päť minút neskôr už nedosiahol. V 15. min. Púchovčania ukážkovo roztiahli dubnickú obranu a Beljančin sa tešil z premiérového zásahu v I. lige. V

druhom polčase sa hra predsa len vyrovnala, ale gólové šance mali spočiatku len Púchovčania. Až v 85. min. sa podarilo zápas zdramatizovať striedajúcemu A. Nemcovi. Posledná minúta priniesla rozuzlenie - rozhodca Olšiak najprv neodpískal pokutový kop po zákroku na Dovičoviča a potom rozhorčení Dubničania nestihli ubrániť unikajúceho Brešku, ktorý definitívne rozhodol.

Góly: 8. Čvirik, 15. Beljančin, 90. Breška - 85. A. Nemec. Pred 2 768 divákmi rozhodoval Olšiak, ŽK: P. Straka, Pleva (obaja Dubnica).

Púchov: Bernady - Hricko, Brisuda, Pavol Vavrík, Holčík - Beljančin (76. Bakoš), Belák, Peter Vavrík, Čvirik (71. Jambor) - Mir. Nemec (75. Mužlay), Breška. Dubnica: P. Kováč - Pleva, Doležaj, Švestka, B. Mráz - A. Šupka (46. Švikruha), Dovičovič, Držík, Kiška - M. Filo ml. (46. Sokol), P. Straka (81. A. Nemec).

Ružomberok - B. Bystrica 2:0 (2:0)

Ružomberok (SITA) - Domáci v prvom polčase mohli už v 10. min otvoriť skóre, keď brankár Zajac neudržal loptu, no Helbich prekopol bránku hostí. O minútu neskôr sa dostali Banskobystričania do

protiútoku, Urgela však Hajdúcha neprekonal a v zápätí sa nepresadil ani Bartoš. V 14. min Penov centroval do

pokutového územia Ružomberka, no Bartošova hlavička skončila v náručí brankára MFK. Úvodný gól padol až v 30. min. Po rohu Božoka odhlavičkoval loptu Števko a následne ju do bránky opäť hlavou poslal Jelšic - 1:0. V 40. min bolo už 2:0. Po rýchlej akcii domácich Urban prihral Jelšicovi, ten krížnou prihrávkou našiel pred bránkou voľného Števka a kanonier domácich stehnom skóroval. V druhom polčase si domáci udržiavali disciplinovaným výkonom v obrane dvojgólové vedie. Obe mužstvá si nevytvorili žiadne šance až do momentu, keď český rozhodca Helebrant vylúčil banskobystrického obrancu Tótha. Dukla však ani s desiatimi mužmi nedokázala zúfalý tlak pretaviť do gólu. Naopak,

dvakrát mohla inkasovať z kopačky Števka.

Góly: 30. Jelšic, 40. Števko. Pred 4 240 divákmi rozhodoval Helebrant (ČR), ŽK: R. Urban, Božok -

F. Kunzo, V. Veselý, D. Tóth, Sovič, ČK: 79.

D. Tóth (po druhej ŽK).

Ružomberok: Hajdúch - Školník, Mikuláš, Pospíšil, Had - Bédi (71. Hloušek), Helbich, R. Urban, Božok - Jelšic (85. Bačík), Števko (89. Tomko) B. Bystrica: Zajac - M. Pančík ml. (73. Libič), V. Veselý, Kentoš, D. Tóth - Penov (42. Škuta), F. Kunzo, Sovič, Urgela - Bartoš (42. Semeník), Vyskoč.

Inter - Trnava 0:1 (0:1)

Bratislava (SITA) - Inter pôsobil v prvom polčase zmrznutým dojmom, hostia z Trnavy boli futbalovejší a po polhodine hry už mali jasne navrch. V 30. min Hodúr zoči-voči Hýllovi ešte neuspel a rovnako zle pochodil o dve minúty Kriss, ktorý nevyužil zaváhanie žlto-čiernej obrany a netrafil do prázdnej brány. V 33. min ale Kožuch preloboval zle vybiehajúceho Hýlla a zaslúžene poslal Trnavu do vedenia 1:0. Náskok hostí mohol

poistiť o ďalšie tri minúty Ujlaky, zo súboja kapitánov

oboch tímov však vyšiel víťazne Hýll. V druhom polčase Inter zdvihol hlavu, utvoril si tlak a postupne aj šance. Po hodine hry Chalupkovu hlavičku vyrazil Čech a o čosi neskôr si gólman hostí poradil aj s hlavičkovým zakončením Brezíka.

Gól: 33. Kožuch. Pred 1 242 divákmi rozhodoval Tomčík , ŽK: Benko, Gáspár, Burza, Plichta - Staňo, Hrabal.

Inter: Hýll - Čišovský, Gáspár, R. Kunzo - Burza, P. Mráz (88. Horváth), Chalupka, P. Petráš, Benko (30. Chlebo) - Lelkeš (73. Plichta), Brezík. Trnava: M. Čech st. - Fall, Poljovka, Hrabal, Filip - P. Hodúr (46. Masaryk), Ujlaky (86. Bestvina), Staňo, Ježík - Kriss (70. Ďuriš), Kožuch.

MŠK Žilina - Slovan 3:3 (0:1)

V 15. min zdvihla divákov zo sedadiel Volfova strela, ktorá len tesne minula brvno Rzeszotovej brány. O dve minúty neskôr opäť hostia, konkrétne Onofrej sa dostal do výhodnej streleckej pozície, no bránku netrafil. Po tomto momente prebrala iniciatívu Žilina, ale boli to hostia, po najkrajšej akcii prvého polčasu, keď si Volf narazil loptu s Fodrekom a následne sa ocitol úplne sám pred žilinským brankárom a peknou strelou do pravého horného rohu otvoril skóre stretnutia. Žilina v druhom polčase zvýšila obrátky a už v samom úvode mohol Sninský z hranice 12 m vyrovnať, ale z dobrej streleckej pozície prestrelil Kissovu bránu. Domácim pomohol v hernej aktivite aj vyrovnávajúci gól v 62. min, ktorý z pok. kopu premenil Bažík po faule Suchého na Gottwalda. Žilinčania sa dostali aj do vedenia v 71. min po odrazenej lopte od žrde zasunul hlavou do siete Zábavník druhý gól Žiliny. O 6 min neskôr bolo však vyrovnané, keď hostia po rýchlom protiútoku opäť Volfom vyrovnali. V 84. min však prišli opäť momenty Žiliny, keď domáci zatlačili Slovan do vlastnej šestnástky, lopta putovala po strele Bažíka od brankára Kissa k Barčíkovi, ktorý zacentroval na Sninského a ten hlavou otočil stav stretnutia na 3:2. No v závere musel domáci brankár ešte raz loviť loptu zo svojej siete po vyrovnávajúcom góle Takáča 2 min pred koncom stretnutia, ktorý tak upravil na konečný stav na 3:3.

Góly: 62. Bažík (z 11 m), 70. Zabavník, 84. Sninský - 33. a 77. Volf, 88. Takáč. Pred 2437 rozhodoval Micheľ, ŽK: 21. Kosmeľ, 82. Štrba - 6. Ed. Hrnčár, 62. Onofrej, 62. M. Suchý, 65. Volf, ČK: 87. Štrba (Žilina) po druhej ŽK. Žilina: Rzeszoto - Kosmeľ, Špendla (68. Štrba), B. Labant, Drahno - Barčík, Bažík, Sninský, Zabavník - Gottwald (83. Varadin) - Rusnák (53. Fabuš). Slovan: Kiss - M. Suchý, Hornyák, Polgár, Ed. Hrnčár - V. Bednár, Volf, Vomáčka, Onofrej - Šlahor (58. Takáč), Fodrek.