Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

Po zranení Lebedu a vylúčení Jurka sa nováčik presadil

Sečovce - V tejto sezóne sa príliš nedarí hádzanárom ŠKP Sečovce, ktorí v doterajšom priebehu sezóny nazbierali chudobných päť bodov. V ostatnom

chceli svoju bodovú zbierku rozšíriť a v prvom polčase sa zdalo, že s nováčikom súťaže môžu pomýšľať na priateľný výsledok, avšak ich plány sa zrútili v druhej polovici prvého polčasu, keď sa im zranil Lebeda a po treťom vylúčení musel predčasne pod sprchy na spojke hrajúci Jurko. "Zápas Kostelca s Košicami sme videli na videu a vedeli čo môžeme od súpera očakávať. Pripravovali sme sa na ich vysunutú obranu, ktorá nám viac vyhovuje, pretože nemáme také tipy hráčov, ktorí by sa vedeli presadiť zo strednej vzdialenosti. Začiatok nebol z našej strany zlý, držali sme vyrovnaný stav 7:7, avšak po zranení Lebedu sa nám narušil obranný systém 1-5. Neskôr dostal červenú kartu aj Jurko a v jednej minúte sme stratili dvoch kľúčových hráčov. Domáci Jurkovo vylúčenie potrestali a prehrávali sme o dva góly. Polčas sme už chceli dohrať a sústrediť sa na druhý. Nechcem sa vyjadrovať na rozhodcov, no myslím si , že českí majú na nás iný meter. Po zmene strán sme sa snažili polčasový výsledok stiahnuť, avšak veľkou prekážkou bol pre nás brankár Fabián. Nedokázali sme domácim odovzdať loptu s gólom a vtedy nám ušli na rozdiel desiatich gólov. Vtedy sme sa rozhodli so synom, že dáme priestor chlapcom z lavičku a skúsených hráčov sme nechali oddychovať. Sečovskí odchovanci nesklamali a dokázali držať krok. V úvodných desiatich minútach získali domáci rozhodujúci náskok a som rád, že naši mladíci dohrali zbytok zápasu so cťou, hoci sme prehrali," hodnotil výkon svojich zverencov tréner Juliús Harbuľák st. (na snímke). Sečovskí policajti nezvládli hlavne strednú časť stretnutia, keď sa nedokázali presadiť na postavenú obranu domácich a pred svojou šestkou boli bez dvojice skúsených hráčov málo dôrazný. Nováčik v tom čase využil ich menšiu koncentráciu. Policajti záverečnú štvrťhodinu dohrávali s vlastnými odchovancami. "Po strate spomínanej dvojice sme už nemohli ďalej hrať to čo sme si pred zápasom povedali. Chceli sme uhrať lepší výsledok, a domnievam sa že sme nezačali zle a mohli aj zabodovať. Je pravdou, že Kostelec je súper s ktorým môžeme hrať vyrovnanú partiu a verím, že v domácom prostredí mu dokážeme nedeľňajšiu prehru oplatiť. Nováčik má vo svojom strede skúsených hráčov, ktorí už pôsobili v niektorých kluboch HIL-ky," hovorí sečovský lodivod. Nováčik oproti predchádzajúcim duelom nehral až takú vysunutú obranu, ale skôr ju zasunul, pretože vedel, že policajti nemajú hráčov, ktorí by sa presadili zo stredných vzdialenosti, ale skôr sa dokážu presadiť jeden na jedného. "Škoda tohto výsledku, ktorý síce hovorí jednoznačne v prospech domácich no priebeh stretnutia bol vyrovnanejší. Napriek prehre ma teší prístup mladých hráčov, ktorí sa presvedčili, že pokiaľ chcú a dodržia aj taktické pokyny dokážu hrať aj so silnejšími družstvami. Okrem brankára boli na palubovke z našej strany piati devätnásťročný a jeden osemnásťročný hráči," dodal J. Harbuľák st. Sečovskí policajti nastupujú fázu omladzovania kolektívu čo potvrdzujú aj tieto slová ich kormidelníka. "V tejto sezóne chceme stabilizovať káder a hlavne udržať sa v súťaži. Dôležité budú pre nás domáce výsledky v druhej časti súťaže, ktoré potvrdia správnosť našej cesty."