Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

V košickom futsalovom derby RCS stále viedol, IZOLEX nakoniec vyrovnal pri power play

Košice - V 10. kole I. slovenskej futsalovej ligy sa žiadne prekvapenia na účet favoritov nekonali. Mužstvá z čela tabuľky potvrdili svoje kvality a

vedúci Incar Nitra si stále udržiava dvojbodový náskok pred úradujúcim majstrom z Dubnice. V košickom derby sa mužstvá rozišli po dramatickom zápase zaslúženou deľbou bodov.

IZOLEX Košice RCS Košice 6:6 (3:3) - Skóre otvoril v 5. min. hlavou po odrazenej lopte hosťujúci Maďarik. Boli to jeho chvíle, lebo hneď z nasledujúceho útoku upravil na 0:2. Izolex odpovedal v 11. min. Wantrubom 1:2 a opäť sa po počiatočnej "sprche" dostal do zápasu. V ďalšom priebehu sa šance prelínali z jednej strany na druhú. V 14. min. opäť na rozdiel dvoch gólov zvýšil Erik Vágner po narážačke v 6-ke domácich. O minútu sa exportným gólom prezentoval Papáč, keď vymietol šibenicu Ruttkayovej brány. Na polčasových 3:3 vyrovnával kapitán Izolexu Sirotňák.

Druhý polčas začal svojím individuálnym prienikom domáci Onuška, ktorý obišiel troch protihráčov, ale na jeho prihrávku, ktorá mohla byť gólovou, nikto nenabehol. V 26. min. hosťujúci Gliganič netrafil vo vyloženej šanci bránu a následne v obrane fauloval prenikajúceho Murňáka, začo zaslúžene uvidel žltú kartu. V 28. min. ešte spálili vyložené šance na strane hostí Vágner a u domácich najlepší strelec súťaže Várady. V tej istej minúte stratil pri rozohrávke vo vlastnej šestke loptu Kerlík, za čo domáci pykali, keď Maďarik dovŕšil svoj hetrik a strhol opäť vedenie na stranu RCS Košice 3:4. V 33. min. vyrovnal Várady na 4:4. Hostí ale opäť dostal do vedenia Ivan, ktorý dokopol loptu asi z polmetrovej vzdialenosti po predchádzajúcom priamom kope. V závere skoro doplatili na svoju nedisciplinovanosť hostia, pretože po šiestom faule kopali hráči Izolexu "desiatku", ktorú Várady premenil 5:5. Minútu pred koncom v strhujúcom závere výrazne motivovaný Gliganič upravil na 5:6 a domáci museli siahnuť po hre bez brankára. Ukázalo sa to ako dobrý ťah, pretože v poslednej minúte Wantruba vyrovnal na konečných 6:6 a obojstranne vyrovnaný zápas sa tak skončil zaslúženou remízou.

Góly: 11. a 40. Wantruba, 15. Papač, 16. Sirotňák, 33. a 38. (10 m) Várady - 5., 6. a 28. Maďarik, 14. Vágner, 34. Ivan, 39. Gliganič. ŽK: Murňák Gliganič, Maďarik. IZOLEX: Nemčík - Murňák, Horák, Wantruba, Papač, Várady, Sirotňák, Kerlík, Fedor, Onuška, Čanda. RCS: Rutkay Ivan, Sopko, Gliganič, Rusinko, Brunacký, Vágner, Maďarik, Beer.

Povedali po zápase:

Marián SAMSELY (Izolex Košice): "Stretli sa dve kvalitné mužstvá z prvej polovice, čo predurčovalo aj priebeh. Góly sa tiež rozdelili na polovicu. Obe mužstvá podali kvalitné bojovné výkony bez špekulácie s rešpektovaním každého hráča. Myslím, že len trošku šťastia nám chýbalo k tomu, aby sme získali všetky tri body. Naše smerovanie je také, aby sme mali vyrovnaný celý káder a teda nebol problém ani v prípade, keď nám ako dnes chýbal Igor Nagy a ani Várady nebol celkom zdravotne v poriadku."

Tomáš HARDA (RCS Košice): "V hre dopredu môžem byť maximálne spokojný. Vytvorili sme si veľké množstvo šancí dali sme šesť gólov, ale opäť sa vyskytli chyby v hre dozadu, na ktoré sme doplatili už v minulosti. Súper sa dostal do šancí po obyčajných narážačkách a to by sa nemalo stávať mužstvu, ktoré má najvyššie ambície. Treba však uznať kvality Izolexu, ktorý podľa mňa zohral najlepší a najoduševnenejší zápas sezóny. Stratené body nám však môžu v konečnom účtovaní tak ako v minulom roku chýbať. Z našich by som chcel vyzdvihnúť hlavne Maďaríka, Ivana a Gliganiča a z mužstva hostí jednoznačne Vojta Váradyho, ktorý bol motorom domácich a strhol ich k výkonu, ktorý podali."

OSTATNÉ VÝSLEDKY: Lučenec - Malacky 7:4 (4:2). Góly: Berky 3, Bari 2, Sudimák 2 - Mihál 2, Bukovský, Rupec, Semic Bratislava - B. Bystrica 8:7 (2:3), Takáč 4, Francisty 2, Pavlovič, Vanek - Maďar 2, Navrátil 2, Balón, Dikacz, Galát, Žilina - Incar Nitra 1:5 (0:3), Sluka - Čambal 2, Bochnovič, Hrnčár, Štajer, Mäsomax Nitra - Slovmatic Bratislava 3:4 (1:0), Koprda, Prešinský, Šindler - Hrabalík 2, Horváth, Kubík, Dubnica - Mima Trnava 8:5 (5:2), Paulíny 2, Basila 2, Brandís D, Krajčík, Madro, Turza - Suchán 2, Baláž, Málik, Rajčáni, Górnik Trnava - Pinerola Bratislava 2:3 (1:2), Brezovský, Krištofík - Gulyáš, Jalakša, Socha.

NAJLEPŠÍ STRELCI: 23 gólov - Várady (IZOLEX Košice), 15 - M. Pavlovič (Incar Nitra), 12 - Maďarik (RCS Košice), Suchan (Mima Trnava), 11 - Husvár (Lučenec), Šindler (Mäsomax Nitra), Hájnik (Górnik Trnava), Takáč (Semic Bratislava), 10 - Čambal (Incar Nitra), 9 - Rusinko (RCS Košice), D. Brandís (Dubnica), Mihál (Malacky), Sudimák (Lučenec), Jalakša (Pinerola Bratislava), Bochnovič (Incar Nitra), 8 - Madro (Dubnica), atď.