Košičanky vyhrali skupinu a postupujú

Sportnet|28. nov 2003 o 00:00

Delta I.C.P. - Szeviep Szeged 97:74 (23:17, 47:43, 71:53) Košice - Na posledný a zároveň rozhodujúci zápas v základnej skupine európskeho pohára

Delta I.C.P. - Szeviep Szeged 97:74 (23:17, 47:43, 71:53)

Košice - Na posledný a zároveň rozhodujúci zápas v základnej skupine európskeho pohára FIBA nastúpili včera basketbalistky Delta I. C. P. Košice proti maďarskému Szegedu. Domáce do ďalšej fázy súťaže posúvalo iba víťazstvo.

Košičanky začali zle, nešla im streľba a robili zbytočné chyby. Po oddychovom čase za stavu 6:10 v polovici prvej štvrtiny teda tréner Karnay mal svojim zverenkyniam čo povedať. Pomohlo to, lebo onedlho už Košičanky viedli 17:12 a náskok udržali do konca úvodného dejstva. V druhej štvrtine pokračoval podobný scenár, delťáčkam sa stále nedarilo odpútať sa od súperiek. Maďarky hrali nebojácne a tak domáce mali neľahkú úlohu, keď sa im nedarilo zrýchliť hru. V polčase bolo teda všetko otvorené.

Po prestávke však prišla jedenásť bodová šnúra Košičaniek, ktorá znamenala vedenie 58:43. Táto fáza hry rozhodla, do domáceho kolektívu vniesla pokoj a v 29. min. zvýšili domáce už na 71:51. Keď v úvode záverečnej desaťminútovky natiahla Delta náskok na 88:55, Maďarkám začalo reálne hroziť vyradenie, ku ktorému by došlo v prípade ich 37-bodovej prehry. Szeged to napokon zažehnal a vyhol sa aj stovke. Takže postúpil z druhého miesta. Košičanky skupinu vyhrali.

Zostava a body Delty: Frniaková 23, Hiráková 19,

Škvareková 16, Kuklová 13, Jalčová 5 (Timková 9, Petríková 8, Kažimírová a Stachová 2, Jendrichovská 0) - najviac bodov Szegedu: Mandateová 21, Meszárosová 15, TH: 23/20 - 19/18, fauly: 25:24, trojky: 11:2, 5 faulov: 32. Kuklová, rozhodovali: Banica (Rum.), Bozehar (Ukr.), 2 500 divákov.