Košičania dôrazne začali, Slovan dôrazne skončil

Sportnet|1. dec 2003 o 00:00

Hokejová ST extraliga včera pokračovala kompletným programom 28. kola. Košice - Slovan 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)Košice - Domáci začali dôrazne. V 4.

Hokejová ST extraliga včera pokračovala kompletným programom 28. kola.

Košice - Slovan 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)

Košice - Domáci začali dôrazne. V 4. min. si zľava nakorčuľoval Kroták a exportne trafil pod hornú žŕdku Košičania potom pohrozili v početnej výhode, po jej skončení tesne minul Ihnačák. Slovanisti pri svojej presilovke tiež podkúrili, najväčšiu príležitosť Pavlas. Ten istý hráč vystrelil v 15. min. od modrej čiary a puk si cez spleť tiel našiel cestu do bránku. Tento gól východniarov pribrzdil, no pokúšali sa znovu ujať vedenia. Pre strelách Nádaždiho a Ihnačáka bol hosťujúci brankár Halák na mieste. V 27. min. Ihnačák nádherne vysunul do samostatného úniku Sabola, ale ten minul bránku. Podobne pochodil pri svojej delovke aj Vorobel, na druhej strane neuspel Halaj. V 36. min. sa puk odrazil práve k Halajovi, ktorý ho zblízka bez prípravy nekompromisne poslal do košickej siete. V závere prostrednej časti nechýbalo veľa Jánošovi, aby zvýšil na dvojgólový rozdiel.

V záverečnej časti vrhli domáci všetky sily do útoku, ale nevyužili dve presilovky. V dobrej pozícii zaváhal aj Sabol, Gajdošovi chýbal kúsok šťastia. Minútu a 46 sekúnd pred koncom skúsili Košičania power play, ale inkasovali pri nej rozhodujúci úder z hokejky Halaja. V zápätí ešte stanovil konečný výsledok Jánoš.

Góly: 4. Kroták (Kmiť, Kövér) - 15. Pavlas (Pavličko,

Kuľha), 36. Halaj (T. Višňovský, Tabaček), 59. Halaj

(Cíger), 59. Jánoš (Kuľha, Sejejs). Zmeny: od 41. Košice bez Kövéra, Draveckého a Rusiča, vylúčení: 1:3, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali:

Čaprnka - Bednár, Orolín, 2 000 divákov.

Košice: Sopko - M. Segľa, Frühauf, Fabián, Vorobel, Topoli, Nádašdi - Kövér, Kmiť, Kroták - M. Ihnačák, Ľ. Sabol, Drotár - Dravecký, Bulik, Holečko - Gajdoš, Caban, Rusič. Slovan: Halák - Pavlas, Tabaček, Sejejs, Hecl, V. Vlk, Jendek - T. Višňovský, Halaj, Cíger - Kuľha, Hujsa, Pavličko - Fábry, Školiak, Jánoš.

Marián ŠPACAI

Nitra - Poprad 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Nitra - Obe mužstvá si v prvej tretine vypracovali niekoľko gólových príležitostí, no do väčších šancí sa dostávali domáci hokejisti. Diváci sa však dočkali až v druhej tretine, keď Valkom nahodený puk pred Kožuchovu bránku skončil nečakane v sieti Popradu. V poslednej časti hry sa hral svižný hokej s množstvom šancí. Druhý gól padol v 54. min, keď sa obranca Zajac prezentoval pekným blafákom. V poslednej minúte zápasu uzavrel skóre stretnutia na 3:0 pri hre hostí bez brankára

Tomáš Chrenko.

Góly: 30. P. Valko, 54. Zajac (Nemec, Pukalovič), 60. T. Chrenko. Vylúčení: 5:5, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Jonák - Horínek, Čavojský, 2 770 divákov

Nitra: Račko - R. Pukalovič st., Zajac, Strapko, Lukáč, Petrina, Valko - Kmeč, T. Chrenko, Nemec - G. Saliji, Poljaček, Ľ. Kolník - Podstavek, M. Chrenko, Š. Rusnák

najst. - Riečičiar, Kuric, Jašík. Poprad: Kožuch - Magdoško, Hrubý, M. Turan, Viazanica, Š. Rusnák st., P. Lištiak, Kubát - Hvila, Palovčík, R. Tomas - Dian, Filip, Š. Rusnák ml. - Kalousek, Slaninák, Polomský -

Saluga.

Milan Skokan (tréner Popradu): "Bez gólov sa nedá uhrať výsledok. Žiaľ naša strelecká potencia je úbohá."

Ďalšie zápasy: Zvolen - Dukla Trenčín 2:5 (1:3, 0:0, 1:2), góly: 15. Bartek, 42. Gašpar - 10. a 57. Melichárek, 12. a 60. Fabuš, 3. Koložváry, Žilina - Liptovský Mikuláš 4:1 (1:0, 0:1, 3:0), góly: 16. Rehák (Gálik), 46. Cebák (Kontšek), 47. Beran (Voskár), 59. Rehák - 31. T. Krátky, Martin - Skalica 6:1 (3:1, 0:0, 3:0), góly: 8. a 47. Čacho, 10. Laštiak, 44. S. Hudec, 46. Vozdecký, 55. Kazda - 3. Jarolín.

SOBOTA: Žilina - Trenčín 1:2 (0:2, 0:0, 1:0), dohrávka 27. kola, góly: 52. Kontšek (Cebák, Beran) - 2. Homér (J. Kóňa, T. Melichárek), 4. Heš.