Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

V súboji lídrov pribrzdili Prešovčanov zranenia

Extraliga volejbalistov mala na programe stretnutia 9. kola, ktoré bolo predposledným v základnej časti. V očakávanom súboji lídrov po boji porazil

VKP Bratislava Prešovčanov, oba celky sú však už jasnými účastníkmi prvej nadstavbovej štvorky. Na zvyšné dve miesta sú ešte štyria adpeti. Vyžrebovanie 10. kola: streda 3. 12. VKP - STU, piatok 5. 12 Prešov - Zvolen, Humenné - Dubová, Púchov - St. Ľubovňa, N. Mesto - Žilina, sobota 6. 12. Prešov - Dubová, Humenné - Zvolen, N. Mesto - St. Ľubovňa, Púchov - Žilina.

VKP Bratislava - VK PU Prešov 3:2 (16, -22, -21, 21, 8)

Zápas prvého s druhým priniesol dramatický a kvalitný volejbal. VKP sa vcelku ľahko po chybách Prešovčanov ujalo vedenia, v ďalšom priebehu však prevzali taktovku hostia. "Ak si vezmem štatistické ukazovatele jednotlivých činností, vychádza mi, že až do koncovky štvrtého setu sme boli lepší na podaní i útoku, na bloku to bolo vyrovnané. Boli sme však lepším, volejbalovejším tímom," povzdychol si tréner VK PU Richard Vlkolinský. Do herného rozletu jeho zverencov však vstúpili zdravotné problémy. Po druhom sete nemohol pre bolesti v ramene pokračovať Gešperík, Tholt ho síce dobre zastúpil (13 bodov), ale znížila sa tým variabilita striedania. Vyvrcholenie smoly vysokoškolákov v hale PKO nastalo za stavu 2:1 a 17:15 v ich prospech. Dovtedy najlepší hráč na ihrisku, Roman Ondrušek (17 bodov), zle dopadol po výskoku a odniesol si to výron členka. Na ihrisku ho musel nahradiť Špaček, s výnimkou nahrávača však na lavičke neostal jediný hráč na prípadné striedanie. "Po tejto udalosti sme sa zložili v prvom rade emočne, pre VKP to bol signál k frontálnemu útoku. Hneď sme urobili niekoľko ľahkých chýb, súper otočil vývoj a v tajbrejku sme už nenašli sily vzdorovať, navyše súper veľmi dobre blokoval. Veľká škoda, po zápase sme boli všetci strašne smutní, lebo to bol zápas jasne rozohratý na víťazstvo. Napokon, priznal to po stretnutí aj tréner VKP Zdeněk Haník," uzavrel R. Vlkolinský. VK PU teda aj druhý vzájomný zápas s lídrom v tejto sezóne prehral až po päťsetovom boji.

PU: S. Soták, Červeň, Škvarek, Sopko st., Ondrušek, Gešperík (libero Váhovský, Feňo, Tholt, Špaček). Hralo sa 106 minút, pred 400 divákmi rozhodovali Kováčik a Dovičovič.

(maj)

VŠC STU Bratislava - Chemes Humenné 0:3 (-28, -21, -22)

Po nevydarenom piatkovom stretnutí nastupovali Humenčania bez zranených Onderčina a Mihaľka na palubovku nováčika s cieľom uspieť a udržať si tak nádej na účasť v prvej štvorke. V priemernom stretnutí bol prvý set úplne vyrovnaný a rozhodovala až dramatická koncovka. Domáci možnosť jedného setbalu nevyužili, Humenčanom sa táto výhoda ukončenia prvého dejstva naskytla trikrát a nakoniec psychickú výhodu aj získali. V ďalšom priebehu stretnutia mali už kontrolu nad vývojom východniari, ktorí predčili nováčika hlavne na blokoch, a keďže v zápase spravili celkovo menej chýb, radovali sa z hladkého víťazstva.

Štefan Hronec (tréner Chemesu): "Naše víťazstvo bolo zaslúžené a pochvala patrí celému družstvu. Po zbabranom piatku sa dokázalo psychicky zmobilizovať a dôležitý zápas vyhrať. Ťahúňom však bol najmä Beňa, ktorý spoľahlivo odohral v útoku, aj na prihrávke. Spomenúť musím aj blokára Kašpera, ktorý splnil pokyny, chyboval len minimálne a zraneného Onderčina dobre zastúpil. Kým v prvom sete rozhodla až koncovka, v ďalších dvoch sme mali prevahu, viedli sme o šesť až osem bodov, no v závere sme svojou laxnosťou dovolili domácim skorigovať. Aj keď sme sa nevyvarovali zbytočných chýb a spravili sme ich 28, domáci boli v tomto ukazovateli ešte horší (37) a pri našich jedenástich priamych blokoch, štyroch esách a 34 útokoch na zem bola kvalita jednoznačne na našej strane. Cieľ sme splnili a šanca na miesto v prvej štvorke stále žije."

Chemes: Huba, Katona, Jakubov, Kašper, Kríž, Beňa (libero Vajda, Matta). Hralo sa 71 minút, pred 50 divákmi rozhodcovali Fatrdla a Holáň.

(mšk)

Ostatné výsledky: Piatok: VKM-Pienstav Stará Ľubovňa - VKM Žilina 0:3 (-20, -21, -17), Petrochema Dubová - Flaga Nové Mesto 1:3 (-15, 17, -19, -14), Lokomotíva Zvolen - Matador Púchov 3:1 (21, -16, 14, 22), STU Bratislava - PU Prešov 1:3 (-16, -16, 21, -17), VKP Bratislava - Chemes Humenné 3:0 (18, 17, 21). Sobota: Dubová - Púchov 1:3 (-20, 22, -15, -18), Zvolen - Nové Mesto 3:1 (29, -29, 22, 18).