Žabky" v dráme oskalpovali "belasé"

Sportnet|1. dec 2003 o 00:00

Košice - Basketbalová extraliga žien mala na programe 9. kolo.ŽBK Poprad - ŠK Slovan Jopa Bratislava 72:67 (33:41)Poprad - Kompletné Popradčanky

Košice - Basketbalová extraliga žien mala na programe 9. kolo.

ŽBK Poprad - ŠK Slovan Jopa Bratislava 72:67 (33:41)

Poprad - Kompletné Popradčanky nastúpili na tretí duel v rade na domácej palubovke s ambíciou zavŕšiť víťazný hetrik, ale stretnutie vôbec nezačali dobre. Už po niekoľkých minútach mali na svojom konte päť faulov a rýchlo hrajúce Bratislavčanky hneď v úvode ušli svojmu súperovi na rozdiel piatich bodov (6:11). Tento mierny náskok si udržali do konca prvej štvrtiny a ani v druhej časti hry sa vývoj veľmi kvalitného zápasu nezmenil. "Žabky" slabo bránili a ani v útoku sa im príliš nedarilo. Do druhého polčasu však nastúpili koncentrovanejšie a s veľkým odhodlaním otočiť skóre vo svoj prospech. Strelecky sa darilo najmä Kalafutovej s Kloudovou, na rozohrávke hrali prím skúsená Barényiová a mladá Gulová, ktorej nesmierne dôležité dve trojky v záverečnej štvrtine vrátili Popradčanky späť do hry o víťazstvo. Slovanistky znervózneli, nedokázali zakončiť niekoľko vyložených pozícií spod koša, a naopak, domáce dievčatá, hnané dopredu fantastickým publikom, strhli cenné víťazstvo na svoju stranu.

ŽBK POPRAD: Kalafutová 17, Kloudová 15, Gulová (2 trojky) 12, Husárová, Barényiová (2) a Kupčíková po 8, Belušová 4. SLOVAN JOPA: Paulovičová (1) 13, Kozmonová a Hushegyiová (1) po 12, Mračnová 11, Dugovičová (2) 10, Brezovská (1) 9. TH: 19/16 - 19/10, fauly: 20 - 17, trojky: 4 - 5, rozhodovali: Pipiška, Luxová, 250 divákov, štvrtiny: 14:19, 19:22, 18:15, 21:11.

Ján Krajňák (tréner Popradu): "Hráčky som cez prestávku upozorňoval na to, aby si nemysleli, že druhé polčasy budeme automaticky vyhrávať a aby si nezahrávali s ohňom. Bolo to veľmi ťažké stretnutie, ktoré sa nám našťastie podarilo otočiť v náš prospech možno aj zásluhou lepšej kondičnej pripravenosti našich hráčok. Veľkou výhodou bolo aj domáce prostredie, ktoré nás opäť dokázalo vyhecovať k výbornému výkonu v dramatickom závere zápasu."

Juraj Adamčík (tréner Slovana): "Bol to veľmi dobrý basketbal na slovenské pomery a dovolím si tvrdiť, že vyhral šťastnejší. Počas celého zápasu sme viedli, ale domáce družstvo sa nevzdávalo a bojovalo až do konca. V závere rozhodoval každý kôš, oba tímy ukázali veľkú morálku. My sme nedali trojku ani z troch čistých streleckých pozícií, naopak, domácim sa podarilo dať Barényiovou trojku, napriek tomu, že bola bránená Mračnovou. V závere sme už museli faulovať, na víťazstvo nám chýbalo trošku viac šťastia."

Richard HUDEČEK

UMB Banská Bystrica - Delta I.C.P. Košice 48:79 (15:17,

30:30, 38:59)

Domáce hráčky predviedli proti favoritovi stretnutia v prvom polčase kvalitný výkon, o čom svedčí aj vyrovnaný stav 30:30. Do druhého polčasu však Košičanky nastúpili s odhodlaním nič nenechať na náhodu a najmä podkošová hra Hirákovej znamenala rozhodujúci zvrat v zápase. Tretiu štvrtinu vyhrali hostky o 21 bodov a napriek veľmi dobrej hre domácej Belanskej sa už domáce basketbalistky nedokázali vyrovnať s agresívnou hrou Košičaniek.

Najviac bodov: Belanská 22, L. Libičová 16, Danihlíková 6 - Hiráková 20, Petríková 15, Frniaková 13, TH: 9/6 - 17/15, fauly: 14 - 17, trojky: 2 - 8, rozhodovali: Címa a Černušák, 400 divákov.(sita)

Stretnutia Istrobanka LS UK Bratislava - MBK Ružomberok (66:111) a CBK Cassovia Košice - Spartak Myjava (104:36) predohrali v piatok.