Interisti nemali u majstra nárok

Sportnet|1. dec 2003 o 00:00

Košice - Basketbalová extraliga mužov pokračovala stretnutiami 10. kola:BK Chemosvit Svit BK Inter Bratislava 76:58 (44:34)Svit Pod Tatrami

Košice - Basketbalová extraliga mužov pokračovala stretnutiami 10. kola:

BK Chemosvit Svit BK Inter Bratislava 76:58 (44:34)

Svit Pod Tatrami sa predstavil bratislavský Inter a stretnutie začal bez rešpektu. V úvodných desiatich minútach držal krok s úradujúcim šampiónom a pokiaľ mu stačili sily, hral so Svitom vyrovnanú partiu. V druhej desaťminútovke však domáci vyrukovali na svojho súpera so zónovou obranou a hostia boli proti nej úplne bezmocní. Šnúrou jedenástich bodov ušli Sviťania Interu na rozdiel dvanástich bodov a na tento úder už nenašli hostia žiadnu odpoveď. Tretia štvrtina sa už niesla v jednoznačnej réžii domácich, ktorí exhibičnými kúskami (najmä kapitán Znanec a Stojanovič) potešili svojich priaznivcov a bodovo odskočili Interu až na rozdiel dvadsiatich piatich bodov (65:40). Mladíci z Interu sa viditeľne trápili a iba skúsená dvojica Míčka, Kuznecov dokázala strelecky zakontrovať. V záverečnej štvrtine dal domáci tréner príležitosť takmer celej lavičke, ktorá však príliš nepresvedčila a hostia tak nakoniec uhrali pod Tatrami prijateľný výsledok.

CHEMOSVIT: Stojanovič 17, Čeman (1 trojka) a Pažický (2) po 11, Zabavník (1) 10, Znanec 9, Jankovič 7, Holúbek (1) 5, Kmetoni 4, Sedmák 2. INTER: Míčka (2) 19, Kuznecov (2) 17, Opatovský 7, Murko (1) 5, La Rosa 4, Števula, Talajka a Nosál po 2. TH: 25/19 21/15, fauly: 22 22, trojky: 5 5, rozhodovali: M. Brziak, T. Lukáč, 500 divákov, štvrtiny: 22:21, 22:13, 21:6, 11:18.

Miloš Pažický (tréner Svitu): "Myslím si, že stretnutie sme rozhodli viac-menej už v prvom polčase, kedy sme veľmi dobre začali brániť zónovú obranu, do ktorej nevedel súper prakticky nič vymyslieť. Škoda toho, že sme zase naviazali v závere štyri chyby na seba a namiesto toho, aby sme ušli súperovi na rozdiel dvadsiatich bodov, bolo to iba o desať. V tretej štvrtine sme však zahrali výborne a tá už definitívne určili víťaza."

Ladislav Štajger (tréner Interu): "Naši mladí hráči potrebujú zbierať skúsenosti, bohužiaľ, starším hráčom došli sily a vtedy nám súper ušiel. V druhej štvrtine sme nezvládli prechod do zónovej obrany, hoci sme sa na to celý týždeň pripravovali. Je to však aj o kvalite hráčov, ktorých máme k dispozícií. V druhom polčase sme v podstate hrali s domácim kolektívom vyrovnanú partiu, ale náskok z prvého polčasu.

Richard HUDEČEK

Slávia TU Košice MBK Rieker Komárno 104:61 (28:17, 56:37, 74:50)

Košice Základná päťka Košičanov to famózne rozpálila hneď od úvodných minút, čo položilo základ skutočnosti, že domáci svojho súpera napokon rozprášili o skvelých 43 bodov. Až do piatej minúty Komárno na ihrisku neexistovalo, až potom sa mu podarilo za stavu 18:0 vsietiť prvý bod z tresného hodu. Ešte do konca prvej štvrtiny sa vrátili do zápasu, keďže stiahli na rozdiel 11 bodov. V druhej štvrtine ťahal hosťujúci kolektív prakticky iba výborný Kollár, ale aj to stačilo, aby Komárno v 13. minúte znížilo na 37:28. Kollár dal dovtedy 16 bodov. Onedlho sa hostia priblížili na 40:33, ale dve trojky domácich odštartovali ďalšiu ofenzívu východniarov. Potom to už znovu išlo a na domácich bolo radosťou pozerať sa. Ešte do polčasu opäť natiahli náskok a po prestávke pokračovali v nastúpenom trende. Žlto-modrí vstupovali do záverečného dejstva s 24-bodovým náskokom, a keďže v poslednej štvrtine ho svojimi košmi ešte zvýraznil Bučák. V závere teda mohli dostať v domácom celku príležitosť aj mladíci z lavičky, napriek tomu Utľak ešte stihol pokoriť stobodovú hranicu.

Košice: Bučák 23, Mišinský 21, Probala 19, Svitek 14, Žlebčík 3 (Nuber 12, Utľak 7, Pešta 4, Czakó 0, Šima 0, Marcinko 0). Najviac bodov Komárna: Kollár 19, Riecky 14, TH: 30/25 - 14/11, fauly: 19 - 27, trojky: 9 - 4, rozhodovali: J. Janáč a Gabara, 1800 divákov.(špa)

BK Levice - BK Váhostav-SK Žilina 80:81 po predĺžení, ŠK K CERO SPU Nitra - E.S.O. Lučenec 99:83, Baník Handlová - BC Prievidza 66:65.