Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

Košice doma nepotvrdili triumf v Martine, Poprad prišiel o bod 13 sekúnd pred koncom

Hokejová extraliga pokračovala počas víkendu dohrávkou 30. kola a stretnutiami kompletného 31. kola.SOBOTA: Martin - Košice2:7 (1:3, 1:2,

SOBOTA: Martin - Košice

2:7 (1:3, 1:2, 0:2)

Martin - Už v 6. min prehrával Martin 0:3 a ani v ďalšom priebehu okrem krátkej pasáže medzi 19. a 24. min nebol Košičanom vyrovnaným súperom. Skóre otvoril v 66. sekunde Ihnačák po hrubej chybe Krišáka. V 4. min na súperovej modrej čiare chyboval Gabriš a po úniku Sabol pohodlne upravil na 2:0 pre hostí. Po góle si martinská lavička zobral time out, ale ani oddychový čas domácich hráčov nezobudil, pretože v 6. min potrestal ich laxnosť v obrane Kroták. Do bránky prišiel namiesto Petríka Dzubina a skóre sa v prvej tretine menilo v 19. min, keď moment prekvapenia v košickom obrannom pásme využil Kazda. Domáci sa opäť vrátili do zápasu v 24. min po góle Krišáka, ale ich elán vydržal len do 28. min, kedy Ihnačák potrestal ďalšiu chybu martinských obrancov. Ten istý hráč si v 33. min vychutnal Dzubinu a zavŕšil svoj hetrik. Martinčania v poslednej tretine inkasovali ešte dvakrát. V 44. mi skóroval Kroták a o dve minúty Caban. Oba góly padli z podobnej situácie a predchádzala im martinská odovzdanosť pred svojim brankárom.

Góly: 18. Kazda (Petričko, R. Böhme), 24. Krišák (Kotlárik, S. Hudec) - 2. Ihnačák, 4. Sabol (Ihnačák), 6. Kroták (Kmiť, Kövér), 28. Ihnačák (Kroták, Frühauf), 33. Ihnačák (Sabol, Drotár), 44. Kroták (Kövér, Kledrowetz), 46. Caban (Frühauf, Kroták). Pred 1600 divákmi rozhodovali: Jonák - M. Novák, Horínek, vylúčení: 2:3, navyše R. Sýkora na 10 min, presilovky: 1:2. MARTIN: I. Petrík (6. Dzubina) - J. Kováčik, R. Böhme, Česnek, S. Hudec, Gabriš, Šterbák, od 41. Frkáň - Vozdecký, Laštiak, Čacho - Kazda, Krišák, Kotlárik - Pokrivčák, Petričko, R. Sýkora - Malček, Hovorka, Važan. KOŠICE: Sopko - Frühauf, Kledrowetz, Topoli, Vorobel, M. Segľa, Nádašdi - Kövér, Kmiť, Kroták - Ihnačák, Ľ. Sabol, Drotár - Gajdoš, Caban, Rusič - Dravecký, Bulik, Holečko.

M. Jančuška (tréner Košíc): "Podali sme veľmi dobrý

výkon. Mali sme vydarený vstup. Súpera, ktorý často chyboval v obrannom pásme, sme viackrát prečíslili a dávali sme aj góly. Boli sme lepší vo všetkých herných činnostiach a zaslúžene vyhrali. Nestarnúci Ihnačák určil smer duelu, no pochvalu si zaslúžia všetci hráči."

NEDEĽA: Košice - Žilina

3:3 (1:0, 0:1, 2:2 - 0:0)

Košice - O prvý vzruch sa postaral svojom zasekávačkou domáci Rusič, o chvíľu dorážal Topoliho strelu Kövér. V 10. min. sa predviedli aj hostia, ale Gálik nezužitkoval výhodnú pozíciu ani na dvakrát. Košický brankár Sopko sa vyznamenal aj pri šanci Krajčího, vzápätí mu po Beranovej strele pomohla žŕdka. Do vedenia mohol domácich dostať Sabol, ale podarilo sa to až 40 sekúnd pred koncom prvej tretiny Bulíkovi, ktorý pekne trafil spoza kruhov. V 23. min. sa Žilinčania dostali do prečíslenia, Krajčí naservíroval puk Plchovi a ten ho bez prípravy poslal do košickej siete. Východniarom sa v druhej tretine nedarilo, do streleckej listiny sa nezapísali Kövér ani Kroták. V 34. min. hosťujúci Cebák obišiel Vorobela, ale Sopko puk s námahou vytlačil. Rozuzlenie nepriniesla ani tretia tretina, hoci Košičania sa v nej dvakrát dostali do vedenia. Žilinčania však zakaždým vyrovnali a keďže v predĺžení nepremenil svoju príležitosť ani domáci Nádašdi, stretnutie sa skončilo remízou.

Góly: 20. Bulik, 44. Kroták (Segľa), 47. Holečko (Rusič, Kledrowetz) - 23. Plch (Krajči, Húževka), 47. Húževka (Krajči), 52. Húževka (Krajči, Augusta). Pred 2000 divákmi rozhodovali: Čaprnka - Novák, Štec, vylúčení: 1:2. KOŠICE: Sopko - Kledrowetz, Frühauf, Topoli, Vorobel, Segľa, Nádašdi - Kövér, Kmiť (22. Horňák), Kroták - M. Ihnačák, Ľ. Sabol, Drotár - Gajdoš, Caban, Rusič - Dravecký, Bulik, Holečko. ŽILINA: Šimonovič - Cebák, Augusta, Kusovský, Škorvánek, Piekarski, Schneider - Plch, Húževka, Krajči - Török, Beran, Voskár - Šafárik, Rehák, Gálik.

Marián ŠPACAI

Skalica - Poprad

3:2 (1:0, 0:1, 2:1)

Skalica - Skalica v dramatickom zápase zvládla reparát z piatka, keď dokázala na domácom ľade 18 sekúnd pred koncom strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Prvá tretina vyšla lepšie domácim, už v 4. min Zbyněk Mařák našiel Andrea Kollára, ktorý z prvej trafil medzi nohy Kožucha. Viac z hry mali aj naďalej domáci. Poprad pozorne bránil šikovných skalických útočníkov a vyrážal do nebezpečných protiútokov, ale ich šance spoľahlivo likvidoval gólman Kučera. V 38. min však vystrelil Viazanica nekompromisne spred modrej po ľade a našiel medzeru medzi betónmi skalického brankára. Po druhej tretine bolo 1:1 a Poprad sa húževnatejšie pustil do svojho súpera. Druhým gólom však Andrej Kollár zvýšil na 2:1 pre domácich, keď v 49. min mu spoluhráči z útoku naservírovali puk tak, že s prehľadom blafákom zavesil pod hornú žŕdku. Poprad viackrát v závere tretiny ohrozil skalickú bránku, ale Tomas, Slanina či Dian Kučeru nepreľstili. Potom však prišla v 57. min pekná kombinačná akcia, keď po osi Palovčík - Hvila - Tomas vyrovnal. V dramatickom závere sa najlepšie zorientoval Jozef Mrena, ktorý prihrávku Mareka Grilla umiestnil spomedzi kruhov dlhým švihom do bránky Popradčanov - 3:2.

Góly: 4. Kollár (Mařák), 49. Kollár (Mařák, Čársky), 60. Mrena (Grill) - 38. Viazanica (Slaninák, Filip), 57. R. Tomas (Hvila, Palovčík). Pred 3 000 divákmi rozhodovali: Lauff - Mészáros, Tvrdoň, vylúčení: 1:3, navyše Kollár (Skalica) 5 min + DKZ. SKALICA: Kučera - M. Ivičič, Vrábel, Komárek, P. Ivičič, Bukna, Sloboda - Kocák, Jarolín, R. Hartmann - Mařák, Kollár, Čársky - J. Sýkora, Mrena, Grill. POPRAD: Kožuch - M. Turan, Viazanica, P. Lištiak, Magdoško, Š. Rusnák st., Klement - Dian, Filip, Slaninák - Hvila, Palovčík, R. Tomas - Jurínyi, Valigura, Kalousek.

Ján Selvek (tréner Popradu): "Myslím, že sme dnes v Skalici odohrali dobré stretnutie. Oba tímy si vytvorili šance, ale Skalica dala všetky tri góly po našich chybách."

Martin - Nitra

2:2 (2:0, 0:0, 0:2 - 0:0)

Góly: 8. Vozdecký, 13. Kováčik (Kazda, Kotlárik) - 41. T. Chrenko (B. Majeský), 44. Ľ. Kolník (Poljaček). Pred 1 800 divákmi rozhodovali: Ország - Miľovčík, Halecký, vylúčení: 4:5, navyše R. Sýkora (Martin) na 10 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1.

L. Mikuláš - Trenčín

4:2 (0:2, 2:0, 2:0)

Góly: 25. Misál (Huna, Trochta), 36. Badžo, 53. Misál

(Trochta), 60. Pleva (Urban) - 18. Melichárek (Král), 20. Kukumberg (Lezo). Pred 2 150 divákmi rozhodovali: Baluška - Galamboš, Pavlovič, vylúčení: 3:6, presilovky: 1:0.

Slovan - Zvolen

4:4 (1:1, 2:2, 1:1 - 0:0)

Góly: 14. Sejejs (Hujsa, Kuľha), 36. Pavlas (Cíger, V. Vlk), 40. Jendek (Jánoš, V. Vlk), 52. T. Višňovský (Biermann) - 5. Klouda (Igor Majeský, Harabin), 30. Paciga (Velebný, Škvaridlo), 31. Bartek (Cibula, Šechný), 60. Bartek (Šechný, Cibuľa). Pred 6 329 divákmi rozhodovali: Jakubec - Valach, Višňovský, vylúčení: 2:3, presilovky: 1:0.