Korzár logo Korzár
Piatok, 15. január, 2021 | Meniny má DobroslavKrížovkyKrížovky

V Spišských Vlachoch spokojnosť s futbalovou jeseňou

Spišské Vlachy - Globálna spokojnosť rezonovala v Spišských Vlachoch na hodnotiacich hráčskych schôdzach jednotlivých mužstiev futbalového oddielu

MŠK Tatran, na ktorých sa bilancovalo obdobie jesennej časti futbalových súťaží ročníka 2003/2004.

Treba poznamenať, že v lete tohto roka zaevidovali v tomto meste prírastok futbalového oddielu v podobe vzniku B - mužstva seniorov, čo znamenalo, že rozsah činnosti a aktivít oddielu sa tak v celkovom sumári rozšíril na dve seniorské a dve mládežnícke mužstvá.

Seniori A - mužstva MŠK Tatran majú za sebou jesennú časť v poradí druhej sezóny účinkovania v piatoligovej spoločnosti a možno na úvod konštatovať kvalitatívny nárast herného servisu tohto tímu. Potvrdzuje to pohľad na tabuľky vlaňajšej a tohtoročnej jesennej časti V. ligy J-Z.

jeseň 2002/2003

doma: 8. miesto650114:815

vonku: 13. miesto70074:270

jeseň 2003/2004

doma: 3. miesto761013:419

vonku: 9. miesto71068:193

celkom: 5. miesto1471621:2322

Zverenci trénera Petra Straku ťažili v jeseni v juhozápadnej skupine V. ligy prevažne z vlastného prostredia, v ktorom stratili iba bod po remíze 2:2 v predohrávke úvodného kola jarnej odvety s favorizovanými Smižanmi. Tento duel, ktorý zásluhou hernej produkcie oboch celkov bolo možné ozdobiť visačkou hernej kvality mal pre tatrancov priaznivý číselný vývoj. Ešte desať minút pred koncom viedli 2:0. Zo strany Vlašanov sa v tejto časovej fáze hry vypukle prejavil deficit taktickej disciplíny a myslenia, čo súper dokonale využil na názornú ukážku lekcie z efektivity, vyjadrenú dvoma gólmi. Dramatický náboj mal domáci zápas MŠK Tatran s Nálepkovom, keď v druhom polčase ťahali Vlašania napriek konečnému víťazstvu za kratší koniec. Hektický charakter mal aj ďalší duel doma v 6. kolo so Štítnikom. Súper z Gemera viedol v Spišských Vlachoch v 80. minúte hry 0:1, ale práve v tomto zápase zelenobieli nezlomným úsilím, bojovnosťou a vôľou po plnom bodovom zisku takmer v hodine dvanástej aj zásluhou prepotrebnej dávky šťastia obrátili výsledok vo svoj víťazný koniec.

V porovnaní s minuloročnou jeseňou piate miesto v jesennej piatoligovej tabuľke síce hreje, ale z dlhodobého hľadiska má iba relatívnu teplotu. Priaznivci futbalu v tomto meste, najmä tí skôr narodení si totiž pamätajú na časy, keď bol Tatran stálicou v najvyššej regionálnej súťaži Vsl. kraja. Ani vo futbale sa nedá vyžiť z histórie, tradície, či pozitívnej minulosti. Nuž a súčasne podmienky, hráčsky materiál a všetko ostatné, točiace sa okolo futbalu v Spišských Vlachoch, neponúka reálne vyhliadky na to, aby v blízke budúcnosti dostala zelenú realizácia myšlienky návratu na pozície, stratené v hierarchii východoslovenského futbalu.

Zmeňme tému! Príjemná atmosféra a pohoda sprevádzali hráčsku schôdzu A - mužstva futbalistov Spišských Vlách. Ale nechýbali ani slová kritiky. Svojím zverencom ich adresoval tréner Peter Straka konkrétnym pranierom nedostatkov. Doplnil ho výzvou k zvýšeniu dôrazu smerom k zodpovednosti, angažovaného prístupu, disciplíne a dochvíľnosti pri plnení si povinnosti, vyplývajúcich z tréningového procesu i samotných zápasov.

Nechýbal ani humor, keď v súvislosti s konaním hodnotiacej hráčskej schôdze došlo ku kurióznej situácii. Z 22 písomne pozvaných hráčov prišli v stanovenom časovom termíne iba siedmi hráči, ostatí prišli s omeškaním. Zaznela vtipná poznámka, že keby sa v tento deň hral v Spišských Vlachoch majstrovský zápas, rozhodca by ho mohol kľudne zahájiť, pretože domáci by mali k dispozícii potrebný minimálny počet hráčov.

Počet štartov jednotlivých hráčov A - mužstva MŠK Tatran v jesennej časti V. ligy - J-Z:

14 zápasov: Július Horváth, Vladimír Novák, Ján Horváth,

13 zápasov: Michal Bocko,

12 zápasov: Marek Žiga, František Horváth, Lukáš Gonda, Martin Čarnoky,

11 zápasov: Ladislav Gonda, Dušan Mitrik, Rastislav Hromčo,

10 zápasov: Marek Celec,

7 zápasov: Peter Pačan,

5 zápasov: Tomáš Labaš,

4 zápasy: Dušan Olejník,

3 zápasy: Stanislav Borženský,

2 zápasy: Karol Tindira, Branislav Čumita, Jozef Bohor, Ondrej Ondov, Vladimír Gonda,

1 zápas: Roman Tomčík, Stanislav Hric, Peter Vaľko, Rastislav Jánoš, Dušan Klein.

Celkove sa v 14 zápasoch jesennej časti súťaže zúčastnilo hry

(aj náhradníci) 26 hráčov, z toho piati z B - mužstva a traja dorastenci.

Poradie strelcov A - mužstva MŠK Tatran po 14. kole: 8 gólov - Marek Žiga, 4 góly - Martin Čarnoky, 3 góly - Lukáš Gonda, 2 góly - Rastislav Hromčo, 1 gól - Michal Bocko, Dušan Olejník, Vladimír Gonda, Ondrej Ondov.

Po takmer štyroch desaťročiach obnovili v Spišských Vlachoch činnosť B - mužstva seniorov, ktoré bolo zaradené do II. triedy SOFZ. Prvá polovica tejto súťaže ročníka 2003/2004 nevyznela pre "béčko" Tatrana najhoršie. Zverenci hrajúceho trénera Ivana Čurillu obsadili v jesennej tabuľke 9. miesto so ziskom 21 bodov. V domácom prostredí zo siedmich stretnutí prehrali iba jedno a na súperových ihriskách to bolo presne naopak. Zo siedmich duelov vyhralo B - mužstvo len jedno stretnutie v Iliašovciach, kde získali plný počet bodov v 10. kole po víťazstve 2:0. Jediná domáca prehra so Slovinkami 2:4, hneď v premiére nového súťažného ročníka ani byť nemusela. Ešte v 75. minúte Vlašania viedli 2:1 v 88. minúte bol stav nerozhodný 2:2, a keď všetko nasvedčovalo konečnej remíze, markantne sa prejavila rutia a skúsenosť hostí, ktorí v záverečnej dvojminútovke dvoma gólmi otočili výsledok vo svoj víťazný prospech. Najkrutejšiu prehru utrpelo spišskovlašské béčko v 8. kole v Spišských Tomášovciach 1:9. Najvyššie domáce víťazstvo zaevidovala rezerva Tatrana v 12. kole, v ktorom uštedrila Mlynkom poltucet v pomere 6:1. V súvislosti s týmto mužstvom jedna pikoška spojená so záťahom do histórie. Futbalisti Mlynkov prišli 26. októbra 2003 do Spišských Vlách na súboj s béčkom po poriadne dlhej prestávke vzájomných stykov - 41 rokov trvala táto pauza. Naposledy na jar roku 1962 prehrali Mlynky v Spišských Vlachoch 1:4, ale pozor, s A - mužstvom Spišských Vlách, ktoré v tom čase spolu s Mlynkami štartovalo v II. triede, vtedy najvyššej súťaži okresu Spišská Nová Ves. Pre porovnanie so súčasnosťou a zamyslenie sa uvádzame aj ďalších 12 účastníkov spomínanej II. triedy v súťažnom ročníku 1961/1962: Helcmanovce, Jaklovce, Tatran Spišská Nová Ves, Hrabušice, Markušovce, Spišský Štvrtok, Richnava, Letanovce, Žakarovce, Mníšek n/H, Matejovce n/H a Bijacovce.

Jesenný bilančný sumár B - mužstva Spišských Vlách v II. triede má rečou čísle takúto podobu:

doma:6. miesto760122:818

vonku: 7. miesto71068:263

SPOLU: 9. miesto1470730:3421

Tabuľka strelcov béčka MŠK Tatran Spišské Vlachy po 14. kole: 5 gólov - Peter Vaľko, 4 góly - Ladislav Jurčišin, 3 góly - Peter Nemčík, Ivan Čurilla, 2 góly - Peter Filip, František Hmelár, Ján Zahornacký, 1 gól - Rastislav Jánoš, Ján Helcmanovský, Pavol Ondruš, Tomáš Valigura, Karol Tindira, Václav Rak.

Pozitívny tón bilancovania prevládal aj pri analýze jesennej časti súťaže u dorastencov MŠK Tatran Spišské Vlachy. Zimovať budú na 4. miesto jesennej tabuľky C. skupiny IV. dorasteneckej ligy. Herná fazóna tohto tímu zaujala, mala stabilnú hernú podobu počas celej jesene. Potvrdzuje to sedem domácich duelov, ktoré zverenci trénera Jozefa Tomajka absolvovali bez bodového úniku. Prikrášlili ich dovozom deviatich bodov zo súperových trávnikov. Naplno zabodovali v 3. kole na pôde nováčika v Domaňovciach, kde vyhrali 3:1, pod Spišským hradom zvíťazili v 5. kole 4:1 a v Rudňanoch v 7. kole 3:2. Mrzí vysoká prehra 0:8 u susedov v Krompachoch a negatívom jesene boli aj traja vylúčení.

Jesenné štvrtoligové účinkovanie dorastencov Spišských Vlách má tieto číselné hodnoty:

doma:2. miesto770026:821

vonku: 4. miesto730413:219

SPOLU: 4. miesto14100439:2930

Poradie strelcov dorastencov MŠK Tatran po 14. kole: 19 gólov - Dávid Labaš, 8 gólov - Dušan Pačan, 4 góly - Tomáš Labaš, 3 góly - Ľubomír Tomajko, 2 góly - Dušan Klein, 1 gól - Stanislav Gonda, Pavol Ivan.

Najmladšie futbalové nádej Spišských Vlách, žiaci, už druhý rok servírujú hernú ponuku oku lahodiaceho futbalu. Pod vedením trénera Jozefa Repaského obsadili druhé miesto v jesennej tabuľke C. skupiny III. žiackej ligy. Trinásťbodovým transportom sa prezentovali v jeseni na súperových ihriskách. Zvíťazili v 2. kole 4:2 v Helcmanovciach, v Kluknave v 8. kole 13:0, v 10. kole v Spišskom Podhradí 4:1 a v 13. kole v Jamníku 5:1. Jedinú remízu 2:2 zaznamenali v 4. kole v Smolníku.

Najmladších futbalistov tohto mesta mrzí prehra 0:4 s jesenným lídrom v Nálepkove, kde nepodali výkon podľa vlastných predstáv, no ešte viac domáce zakopnutie v podobe prehry 1:4 v susedskom derby s rovesníkmi z Krompách. Nebyť týchto zakolísaní a herných výpadkov spôsobených aj neúčasťou kľúčových opôr v spomínaných dueloch, mohol byť súboj o čelo tabuľky medzi Nálepkovom a Spišskými Vlachmi dramatickejší a vyrovnanejší. Fakt šesťbodovej straty na najvyšší treťoligový stupienok berú najmladší adepti spišskovlašského futbalu športovo. Svoje smelé ambície sa rozhodne pokúsia realizovať v jarnej odvete.

Teší skutočnosť, že vo svojich radoch majú Vlašania najlepšieho strelca III. ligy C. skupiny Mareka Žigu, ktorý v priebehu prvej polovice súťaže 17 krát rozvlnil siete súperových brankárov.

Treťoligová bilancia žiakov Spišského Podhradia má tieto jesenné číselné ukazovatele:

doma: 2. miesto760126:718

vonku: 2. miesto641128:1013

spolu: 2. miesto13101254:1731

Na 54 góloch sa podieľali títo hráči: 17 gólov - Marek Žiga, 14 gólov - Ján Horváth, 11 gólov - Adam Dunka, 3 góly - Pavol Kolej, Jozef Perun, 2 góly - Miloš Bendík, 1 gól - Ľubomír Čurilla, Peter Rybár, Pavol Kičin, Štefan Žiga.

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Nakupujete online? Toto potrebujete vedieť
 2. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 3. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 4. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
 5. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
 6. Už iba dnes si môžete predplatiť SME.sk na rok len za 28 eur
 7. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
 8. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
 9. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
 10. Oktagon 20: Pikantné súboje prinesú aj zápas o titul!
 1. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
 2. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
 3. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 4. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 5. Akčný výpredaj v PLANEO Elektro – to sú ceny nižšie až o 60 %!
 6. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
 7. Ohlúpli sme počas Covid roka?
 8. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
 9. TOMRA víta kľúčový krok k spusteniu systému zálohovania
 10. Slovaktual umožní všetkým zamestnancom bezplatné testovanie
 1. Už iba dnes si môžete predplatiť SME.sk na rok len za 28 eur 19 448
 2. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 13 342
 3. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká? 13 176
 4. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 8 447
 5. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 8 288
 6. Kuba si turistov omotá okolo prsta. Miesta, ktoré musíte vidieť 7 832
 7. Riaditeľ VÚB: Udržateľnosť chceme vsadiť do DNA nášho podnikania 6 912
 8. Kvalitnej hydiny je na pultoch stále menej. Čo vlastne kupujeme? 6 808
 9. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 6 717
 10. Nakupujete online? Toto potrebujete vedieť 4 811
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Cez čiaru: Ktorí vplyvní ľudia dláždili cestu Haščákovi a Pente?

Kto boli vplyvní známi a kamaráti na strane Penty?

NADÁCIA ZASTAVME KORUPCIU

Milióny na IT z čias Žigu sú ukážkovým plytvaním, na ťahu je NAKA

Bezpečnostný systém na hospodárstve bol predražený, tvrdí NKÚ.

Peter Žiga pred novinármi.
KOMENTÁR PETRA SCHUTZA

Chaos sa šíri krajinou

Šialenejšie ako meniť zákon pre Cibulkovú je zaradiť poľnohospodárstvo do očkovania kritickej infraštruktúry.

Peter Schutz

Koronavírus na Slovensku: Celoplošné testovanie je zásah s najrýchlejším účinkom, tvrdí Krajčí (minúta po minúte)

PCR testy na Slovensku odhalili viac ako 220-tisíc nakazených koronavírusom. Pandémia Covid-19 si vyžiadala 3 362 obetí. V okrese Nitra platí sprísnený lockdown.

Minister zdravotníctva Marek Krajčí.

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop