Nedeľa, 1. november, 2020 | Meniny má Denis, DenisaKrížovkyKrížovky

Košice i Poprad vyšli naprázdno

Bratislava (TASR/SITA) - Hokejová ST extraliga pokračovala stretnutiami 23. kola:Zvolen - Košice 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)Príležitostí na strelenie

Bratislava (TASR/SITA) - Hokejová ST extraliga pokračovala stretnutiami 23. kola:

Zvolen - Košice 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)

Príležitostí na strelenie gólu v prvých dvoch tretinách príliš nebolo, aj keď domáci si pred brankárom Sopkom počínali v aktivite oveľa lepšie. Už v 46. sekunde žabka Štorka od modrej narazila do pravej žŕdky košického gólmana, hneď na to vyslal na neho bombu Harabín. V prvej tretine za zmienku stála ešte šanca domáceho Cibuľu v 12. min a sekundu pred klaksónom Šechného tutovka. Košičania sa sústredili najmä na pozorné bránenie a šance si vypracovali až vtedy, keď hrali od 28. min presilovku o dvoch hráčov trvajúcu vyše minútu. Vyťažili z nej Drotárovu i Krotákovu možnosť, no na viac sa nezmohli. V 48. min. v presilovke našla Babkova ideálna nahrávka od modrej Barteka, pre ktorého nebol problém trafiť sieť odkrytej bránky. Záverečná dvadsaťminútovka mala strhujúci priebeh, v 42. min zaujal brejk Majeského v oslabení, v 47. klasický samostatný nájazd Rajčáka, v 49. šance Čierneho a Majeského. Blýskať sa začalo aj pred zvolenskou bránkou, dvakrát blízko k vyrovnaniu bol Kroták, no konto brankára Križana zostalo čisté. O zaslúženom víťazstve domácich rozhodol s konečnou platnosťou v 59. min. Štork zdanlivo nevinnou strelou od modrej práve v momente, keď sa skončila zvolenská presilovka.

Góly: 48. Bartek, 59. Štork. Rozhodcovia Jakubec - Krpelec, Valach, vylúčení 7:6, presilovky 1:0, v oslabení 0:0, zmeny: 2. Fabián za Frühaufa, 48. bez Draveckého, Bulíka, Jenčíka, 2372 divákov. Zvolen: Križan - Klepáč, Babka, Harabín, Štork, Škuta, Velebný, Priechodský, Mráz - Bartek, Šechný, Cibuľa - J. Čierny, Klouda, Igor Majeský - Pohorelec, Rajčák, Paciga - Cútt, Gašpar, Škvaridlo. Košice: Sopko - Kledrowetz, Frühauf, Topoli, Vorobel, Segľa, Nádašdi - Kövér, Kmiť, Kroták - Gajdoš, Sabol, Drotár - Rusič, Caban, Holečko - Dravecký, Bulík, Jenčík.

Poprad - Slovan 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)

Popradčania nastúpili v bránke s navrátilcom Klempom, ale ten už po 63 sekundách po strele Expopradčana Kuľhu inkasoval. O 5 min. neskôr udreli hostia po druhýkrát a Cíger vyhnal Klempu z jeho svätyne. Domáci po prvýkrát vážnejšie ohrozili bránku belasých v 10. min. Turanom, ale Rybár s jeho delovkou nemal žiadne problémy. Od druhej časti hry Podtatranci výrazne pridali a častokrát podkurovali obrane belasých. V 27. min. kapitán Palovčík vrátil Popradčanov späť do zápasu. V závere tejto časti hry pomohla hosťom žrď Rybárovej svätyne. Záverečnú tretinu začali opäť lepšie Popradčania a v 47. min. po strele Kalouska Rybár so šťastím odolal. V 52. min. Palovčík pekne naservíroval Hrubému, ale ten tutovku nepremenil. Po hrubej chybe naopak udreli hostia a Školiak 5 min. pred koncom spečatil víťazstvo úradujúceho majstra.

Góly: 27. Palovčík - 2. Kuľha, 7. Cíger, 55. Školiak. Vylúčení 5:5, presilovky a oslabenia 0:0. Pred 1081 divákmi rozhodovali Ország - Štec, Miľovčík. Poprad: Klempa (7. Kožuch) - M. Turan, Viazanica, Liščiak, M. Varga, Magdoško, Hrubý - Horňák, Kristián, Filip - Palovčík, Hvila, R. Tomas - Jurínyi, Slaninák, Valigura - Kalousek, Dian, Polomský. Slovan: Rybár - Pavlas, Tabaček, Hecl, Sejejs, Jendek, Vlk - Školiak, Halaj, Cíger - Kuľha, Hujsa, Fábry - T. Višňovský, Biermann, Jánoš.

Ján Selvek, tréner Popradu: "Hrali sme na štyri útoky a tri obrany. Slovan nás v úvode prekvapil a škoda, že prvé dve strely na brankára Klempu skončili v bráne. Potom sme sa zlepšili, ale stále doplácame na to, že sme veľmi nešikovní v zakončovaní gólových príležitostí."

Richard HUDEČEK

Žilina - Martin 3:0 (1:0, 2:0, 0:0), góly: 8. Schneider, 29. Škorvánek, 37. Krajčí. Nitra - Liptovský Mikuláš 5:3 (3:0, 0:2, 2:1), góly: 7. Š. Rusnák najst., 12. Pupák, 16. G. Saliji, 45. Jašík, 58. Kmeč - 26. Trochta, 28. a 42. Misál. Trenčín - Skalica 1:3 (0:1, 1:1, 0:1), góly: 34. Král - 8. M. Ivičič, 36. a 60. Jarolín.