Senzácia na úkor Temexu

Prešov - Predposledné kolo ligového pohára Ozex Cup v jesennej časti priniesol nielen rozmary počasia, ktoré skomplikovalo život futbalistom, ale

aj prvú skutočnú bombu na úkor veľkého favorita.

V skupine A to však nezahrmelo a s jedinou výnimkou si favoriti počínali podľa predpokladov. Atak Brahama si zmeral sily s Edgarom, ktorý sa netajil tým, že chce v tomto zápase uspieť. Atak Brahama mu však nič nedovolil a po suverénnom výkone zvíťazil 9:0. ČIKO dosiahlo s Nobytom presvedčivé víťazstvo 11:3, ktoré sa zrodilo v druhej časti hry, keď Nobyt už herne aj fyzicky odpadol. FC Horses XXX dosiahli cenné víťazstvo 8:4 s FC Eximpro, ktoré má o to väčší cveng, že dlhú časť stretnutia odohrali iba traja hráči v poli.

V B-skupine Gemor team kráča skupinou svojim obvyklým ofenzívou podkutým spôsobom bez straty bodu. Aj keď mu to v defenzíve občas zaškrípe, nič sa nedeje, lebo smerom dopredu je veľmi efektívny. Presvedčil sa o tom Lespark, ktorý Gemoru podľahol 7:12. Jedáleň Mirka prehrávala po polčase s PO-city už 2:5, ale nakoniec sa vývoj otočil v jej prospech a nebezpečného súpera zdolala 8:5. Na rozmary počasia ale aj na vypočítavosť doplatil BF Design. Najprv sa s Markobom dohodol vzhľadom na snehovú búrku, že zápas odložia. Po metelici však vyzval súpera nech nastúpi na zápas a pykal. Už o dvoch hráčov oslabený Markob podal výborný výkon a súpera z ihriska sfúkol po výsledku 10:1.

Skupina C zažila to, čo už dávno nikto v uličnej lige. Najprv Gold team spolu s FC Šidlovcom usúdili, že terén je nespôsobilý a preložili si zápas na jar, aby všetky ostatné tímy bez problémov stretnutia odohrali. Hneď v nasledujúcom FC Šváby privodili MFC Tatra Temexu senzačnú prvú prehru v sezóne, ktorá ich vyniesla na vedúce miesto v tabuľke. Šváby viedli už 5:1, ale Temex vyrovnal na 5:5. Šváby opätovne ušli súperovi na rozdiel troch gólov a v nervóznom a na hranici únosnosti hranom stretnutí jesenný majster už iba skorigoval ma konečných 6:8. PreDops nemal so Sídliskom II väčšie problémy, už po polčase viedol rozdielom triedy. Nebyť uspokojenia sa s výsledkom mohol PreDops dosiahnuť aj vyššie víťazstvo než 14:7, ale to znamená dva dôležité body.

D-skupina mala na programe tri stretnutia, v ktorých Safi nedala šancu ŠK Nepočujúcim a zvíťazila 16:4, Hesta si poradila s jedným z najvážnejších adeptov na postup Alfa Tyre A 6:2 a Elmont rozdrvil ExCentrum vysoko 12:1.

Program záverečného kola:

Sobota, 8. h: Alfa Tyre A - Elmont, 9.20 h: Safi - Hesta, 10.40 h: M-N Z.I.P. - ŠK Nepočujúci, 12.00 h: FC Šváby - PreDops, 13.20 h: FC Šidlovec - MFC Tatra Temex, 14.40 h: MFK 02 Panthers - Gold team.

Nedeľa, 8. h: Lespark - Markob, 9.20 h: Jedáleň Mirka - Gemor team, 10.40 h: AFK Black Heards - PO-city, 12.00 h: Edgar - Nobyt, 13.20 h: FC Eximpro - Atak Brahama -preložené na jar, 14.40 h: Alfa Tyre B - FC Horses XXX.