Rozhodnutie po zmene strán

Sportnet|11. dec 2003 o 00:00

Ligový výber Slovenska - Kuvajt 2:0 (0:0)Pafos (TASR) - Ligový výber Slovenska zvíťazil v medzištátnom futbalovom stretnutí v cyperskom Pafose nad

Ligový výber Slovenska - Kuvajt 2:0 (0:0)

Pafos (TASR) - Ligový výber Slovenska zvíťazil v medzištátnom futbalovom stretnutí v cyperskom Pafose nad Kuvajtom 2:0. Zverenci trénera Mikuláša Komanického rozhodli o svojom triumfe po zmene strán. V úvodných minútach zápasu sa obaja súperi oťukávali.Prvú príležitosť si v 26. min. vypracoval jeden z Kuvajťanov , ktorý sa rútil sám na Kováčovú bránku, ten však napokon nemusel zasahovať, lebo lopta putovalo mimo jeho svätyňu. Už o minútu Dovičovič trafil žrď a následná hlavička mierila nad bránu. Slováci si do konca polčasu vytvorili územnú prevahu, gól však z nej nevyťažili, hoci s hlavičkou Jána Ďuricu z 39. min. mal kuvajtský gólman nemalé problémy. Po zmene strán pokračovala naša aktivita a v 53. min. sme sa dočkali vedúceho gólu, keď po prieniku sa presadil Breška. V 71. min. stanovil konečný výsledok strelou z otočky Dovičovič.

Góly: 53. Breška, 71. Dovičovič, 200 divákov. SR: Kováč (64. Zajac) - Poljovka, Borbély, B. Labant, J. Ďurica - Barčík, Dovičovič, Zabavník, Urban (71. M. Ďurica) - Breška (68. Kožuch), Krejčí (80. Sninský).