Pokojnú zimu pokazila jesenná domáca dohrávka

Snina - Druhá dorastenecká futbalová liga má v tejto sezóne vo svojich radoch dvoch zástupcov najvýchodnejšieho futbalového regiónu. Okrem

Humenčanov, ktorí po minuloročnom neúspechu bojujú o návrat do prvoligovej súťaže, sa v spoločnosti šestnástich družstiev nachádzajú aj dorastenci MFK Snina. Mladým futbalistom spod Sninského kameňa patrí po jeseni jedenásta priečka, takže prioritou do jarnej odvety sa stáva záchrana. "Do sezóny sme vstupovali s mladým kádrom, takže veľké oči sme nemali, no našim cieľom bolo pohybovať sa v pokojných stredných vodách a v tabuľke pravdy mať nulu. Posledným krokom k naplneniu predsezónnych zámerov bola jesenná dohrávka s Radvaňou, s ktorou sme však prehrali 2:4, pretože chlapci nezvládli dvadsaťminútovku po prestávke a napriek tomu, že mali celozápasovú územnú prevahu. Jedenáste miesto a v tabuľke pravdy mínus štyri body je teda za očakávaním," zhodnotil jesennú časť tréner starších dorastencov MFK Snina Jaroslav Uchytil. V pätnástich stretnutiach sa Sninčania z plného bodového zisku radovali päťkrát, dvakrát si so súpermi body delili a v ôsmich prípadoch odchádzali z hracej plochy smutní. Strelecky sa chlapcom darilo najmä doma proti Čadci (4:0) i Lipanom (4:1), ale cenu má aj víťazstvo s priebežne tretím Martinom (2:1). Možností na zakončenie mali v zápasoch oveľa viac a dosiahnutých 25 gólov patrí v súťaži k priemeru. Horšie je už s defenzívou, pretože viac ako 42 inkasovaných gólov má na konte iba posledná Čadca. "Je potešiteľné, že sme dokázal hrať vyrovnanú partiu aj s najlepšími, no prišli úseky, keď sme pôsobili na ihrisku bezhlavo ako úplní začiatočníci. Z ihrísk súpera sme si priviezli iba jeden bod, čo je veľmi málo. Chlapci sa nedokázali hrať naplno celých deväťdesiat minút a to v konečnom dôsledku rozhodovalo o osude zápasu. V defenzívnej činnosti sme doplácali na slabú koncentráciu, keď polovicu gólov sme inkasovali po štandardných situáciách. Zodpovednosť a taktická disciplína hráčov bola taktiež na kolísavej úrovni. V ofenzíve akoby sme sa báli hrať jeden na jedného. Pri zakončení nám chýbala rýchlosť, jednoduchosť a dôraznosť," poodkryl nedostatky svojich zverencov tréner sninských starších dorastencov.

Zimná príprava bude pre sninské futbalové nádeje dôležitá, pretože jarná odveta bude náročná tak herne, kde bude treba zlepšiť koncovku ako aj defenzívnu činnosť, no na hráčov bude určite doliehať aj psychická zodpovednosť. "Chlapci sa musia v jarných stretnutiach viac zomknúť okolo ťahúňov družstva. Najlepším hráčom bol v jeseni Tomáš Čornanin, ktorý začal hrávať v útoku, ale vzhľadom na to, že inkasovaných gólov bolo veľa, presunul sa na post zadného stopéra, kde jeho výkonnosť ešte stúpla. Je najlepším strelcom a veľkou osobnosťou družstva. Verím, že sa k nemu pripojí aj skúsený Sabol a v koncovke začne svoje strelecké schopnosti dokazovať Vohnout. Tohto roku sa nezúčastníme žiadnych halových turnajov, čo je škoda, a tak s predprípravou začíname už v decembri. Najprv budeme využívať telocvičňu i posilňovňu, postupne prídu na rad okolité terény a ihrisko. Naplánovanú máme aj účasť v Zimnom dorasteneckom turnaji. Všetko smeruje k tomu, aby sme jar začali v optimálnej forme a čo najrýchlejšie sa v tabuľke posunuli vyššie," dodal J. Uchytil.