ATU Košice má najlepšiu základňu na Slovensku

Sportnet|11. dec 2003 o 00:00

Košice - Po skončení sezóny orientačných bežcov bola vyhodnotená tohtoročná súťaž Slovenského rebríčka družstiev v orientačnom behu, v ktorej

zápolilo 27 registrovaných oddielov. Do tejto súťaže boli započítavané body za výsledky v nasledovných kategóriách: dorastenci (M-16, M-18), juniori (M-20), muži (M21-), veteráni (M35-, M45-, M50-), dorastenky (W-16, W-18), ženy (W21-), veteránky (W35-, W45-,W50-). Primát si vybojoval Klub orientačného behu Akademik Technická univerzita Košice pod vedením Jozefa Polláka so 126 756 bodmi pred oddielom Rapid Bratislava 105 766 b. a tretí skončil Sokol Pezinok- 94 154 b. Ďalšie východoslovenské oddiely sa umiestnili takto: 6. KOB Kysak, 9. TJ Čingov Spišská Nová Ves, 12. Školský športový klub Union Košice, 13. Univerzita veterinárskeho lekárstva Košice, 18. ŠK Dargov Košice. Oddiely súťažili aj v žiackych kategóriách o Pohár predsedu SZOŠ. Do tejto súťaže sa hodnotili výsledky žiakov (M-12, M-14) a žiačok (W-12, W-14). Prvenstvo v konkurencii 12 oddielov získal Klub orientačného behu a lyžovania Kysak s 60 332 bodmi pred ATU Košice s 50 043 b. a tretí skončil oddiel Banskej Bystrice. Z ďalších východoslovenských mládežníkov na štvrtom mieste skončili TJ Čingov Spišská Nová Ves a šiesty Školský športový klub Union Košice.