Košičania sa v derby riadne potrápili

Sportnet|13. dec 2003 o 00:00

Včera sa hrali stretnutia 33. kola hokejovej ST extraligy. Zápas Slovan Košice - Poprad4:3 (1:2, 1:1, 2:0)Košice - Východoslovenské derby malo

Včera sa hrali stretnutia 33. kola hokejovej ST extraligy. Zápas Slovan

Košice - Poprad

4:3 (1:2, 1:1, 2:0)

Košice - Východoslovenské derby malo veľmi nečakaný začiatok. V úvode síce narobila strela domáceho Sabola brankárovi Klempovi problémy, ale v sieti neskončila. Potom sa snáď Košičanom vypomstila prílišná ľahkovážnosť, keď Hrubý od modrej čiary prekvapil Sopka. V polovici prvej tretiny nabil Turan Horňákovi a ten trafil po druhýkrát, čím vyhnal Sopka z bránky. V 14. min. sa na Klempu rútil Drotár, no neuspel. Vzápätí Ihnačák vysunul Šimurdu a ten nekompromisne prestrelil popradského brankára. Šimurda nebol ďaleko ani od druhého gólu, na druhej strane sa pri šanci Kalouska vyznamenal Fedor. V 24. min. využil ďalšiu hrubku v popradskej obrane Kövér a svoj únik zakončil presne. Onedlho sa mohol zapísať do streleckej listiny aj Dravecký a Košičania mali i ďalšie šance, ale pri zakončení im chýbal väčší dôraz. V 35. min. využil nepozornosť domácich Filip a s prehľadom zavesil pod hornú žŕdku. Vyrovnať mohol Ihnačák, ale Klempa jeho blafák zneškodnil. Podarilo sa to až v 42. min. Kövérovi, ktorý využil presilovku. O 8 minút už domáci viedli, postaral sa o to Ihnačák. Tesný náskok udržali do konca a tak si pripísali plný bodový zisk.

Góly: 15. Šimurda (Ihnačák, Kledrowetz), 24. Kövér (Fabian), 42. Kövér (Kroták, Kmiť), 50. Ihnačák (Segľa, Drotár) - 6. J. Hrubý (R. Tomas, Hvila), 11. Horňák (M. Turan), 35. Filip (Lištiak). Pred 1 800 divákmi rozhodovali: D. Konc - Gašparík, Krpelec, vylúčení: 2:3, presilovky: 1:1. KOŠICE: Sopko (11. Fedor) - Kledrowetz, Fabián, Topoli, Vorobel, M. Segľa, Nádašdi - Kövér, Kmiť, Kroták - Ihnačák, Ľ. Sabol, Drotár - Kováč, Caban, Šimurda - Dravecký, Bulik, Jenčík. POPRAD: Klempa - M. Turan, Viazanica, P. Lištiak, M. Varga, Magdoško, J. Hrubý - Horňák, Filip, Kristián - Hvila, Palovčík, R. Tomas - Jurínyi, Slaninák, Valigura - Polomský, Kalousek, M. Dian.

Milan Jančuška, tréner Košíc: "Začiatok sme mali veľmi zlý, Sopko si ani nesiahol na puk a už sme prehrávali 0:2. Aj v II. tretine sme slabo korčuľovali a chýbal dôraz v osobných súbojoch. Ako-tak sme spokojní len s treťou tretinou a víťazstvo je vydreté a utrápené."

Milan Skokan, asistent Popradu: "Stretnutie sme mali dobre rozohraté, ale záver sme nezvládli. Jednotlivé formácie urobili hrubé obranné chyby. Domáci boli aktívnejší a mali priamočiarejší ťah na bránku."

Marián ŠPACAI

Skalica - L. Mikuláš

4:3 (0:0, 2:2, 2:1)

Góly: 29. M. Ivičič (Jarolín), 37. Grill (Bukna), 49. Grill (Mrena), 52. Kocák (M. Ivičič, Vrábel) - 29. Misál (R. Huna), 31. R. Huna (Urban), 55. Mravec. Pred 2 700 divákmi rozhodovali: Jonák - Horínek, Čavojský, vylúčení: 2:6, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:1.

Žilina - Nitra

1:2 (1:0, 0:0, 0:2)

Góly: 14. Török (Kontšek, Beran) - 44. V. Nemec (Jašík,

Kuric), 47. T. Chrenko (Kmeč). Pred 939 divákmi rozhodovali: Lokšík - Bulko, M. Novák, vylúčení: 7:7, presilovky: 0:1.

Martin - Zvolen

3:4 pp (0:0, 0:3, 3:0 - 0:1)

Góly: 42. Čacho (Važan), 57. Gabriš (Petrík), 58. Gabriš (S. Hudec, Kazda) - 24. Cibula (Šechný, Bartek), 31. Harabin (Škvaridlo), 36. Škvaridlo (Pohorelec), 63. Bartek (Šechný). Pred 1 200 divákmi rozhodovali: Muller - Novák, Višňovský, vylúčení: 8:10, presilovky: 2:0.