TELEGRAF

Sportnet|13. dec 2003 o 00:00

Slovenská plavkyňa M. Moravcová vybojovala na 7. ME v krátkom bazéne v írskom Dubline striebornú medailu na 50 m motýlik v slovenskom rekorde 26,25.

Zlato získala Švédka A.-K. Kämmerlingová (25,91), bronzová skončila Rakúšanka F. Nadarajahová (26,44).

Nemecký suverén R. Ackermann zvíťazil i vo štvrtých

pretekoch SP v severskej kombinácii. Na 2. mieste skončil jeho krajan S. Haseney, tretiu priečku si vybojoval F. Gottwald (Rak.). Slovák M. Pšenko bežeckú časť pretekov nedokončil.

Kvarteto Bieloruska zvíťazilo v pretekoch štafiet žien na 4x6 km v rámci 2. kola SP v biatlone v rakúskom Hochfilzene, pred Nemeckom a Francúzskom. Slovenky neštartovali.

Prvýkrát v sezóne povolal tím zámorskej NHL New Jersey Devils do kádra slovenského útočníka J. Biceka.

Výsledky basketbalovej NBA: Cleveland - Detroit 95:86, Houston - San Antonio 67:71, Phoenix - New Orleans 101:111.