pod názvom Zbieranie starých mincí. Tento názov je síce numizmatický, ale tomuto odboru sa nevenuje.
"Tak ako pri preorávaní polí objavíte vzácne mince, aj pri preorávaní polí spomienok nájdete množstvo cenností, ktoré je škoda neuverejniť. A práve moja knižka je o tom, že keď človek chce, dokáže spraviť ohromné veci," povedal nám samotný autor.
Jeho slová nie sú len silnou frázou. Podľa slov autora jeho život bol vskutku zaujímavý a v podstate z ničoho sa dostal až k tvorbe veľkých vecí. "Môj otec mi vždy vravel, ´študuj a snaž sa vo vzdelaní dosiahnuť to najvyššie. To je jediné, čo ti nikto nezoberieˇ. Riadil som sa jeho radami."
Preto W. Schmidt, narodený 18. januára 1928 v Jaslovciach v okrese Trnava, stavil na vzdelanie. Po maturite na gymnáziu študoval právo na Slovenskej univerzite v Bratislave a potom na Slovenskej technickej univerzite v Bratislave a Košiciach. Ako mladý banský inžinier začal pôsobiť v Karvinej. V roku 1957 sa dostal do Talianska a odtiaľ už pokračoval na Západ. Pracoval vo významných podnikoch v USA, až nakoniec zakotvil v belgickom Bruseli: "Moja manželka je Francúzka a Ameriky už mala plné zuby. Preto sme sa v roku 1967 presťahovali do Bruselu."
Už v nasledujúcom roku (1968) založil W. Schmidt vlastnú firmu špecializovanú na obchod s východnou Európou. Tá úspešne fungovala do roku 1992. Od tohto roku naďalej podniká v ďalších úspešných firmách alebo ako samostatný podnikateľ. Netají sa tým, že pomohol vystavať SCP Ružomberok alebo úspešne renovovať hotel Carlton v Bratislave. Dokonca nám prezradil, že pomohol získať pre mesto Košice úver od hongkonskej banky vo výške 17 miliónov nemeckých mariek. Okrem podnikania sa venuje aj kultúre. Naspieval dve cédečká a napísal dve knihy.
Na prvý pohľad sa zdajú jeho historky fantazmagorické. Práve preto vydal knihu Zbieranie starých mincí. V nej sa čitateľ dozvie, ako sa dajú prekonať aj tie najväčšie prekážky.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.