Hádzanársky šláger mužov lepšie zvládli hostitelia

Sportnet|15. dec 2003 o 00:00

Spoločná čs. liga v hádzanej mužov HIL mala na programe stretnutia 18. kola. Šláger sa konal v Prešove, kde vo východoslovenskom derby domáci ŠK

Farmakol Tatran privítal 1. MHK Košice. V kvalitnom a rušnom stretnutí nakoniec triumfovali hostitelia. Ďalší náš zástupca zo Sečoviec podľahol vo vlastnom prostredí P. Bystrici.

ŠK Farmakol Tatran Prešov - 1. MHK Košice 35:31 (19:13)

Prešov - Rozlúčka s interligovou hádzanou v tomto roku nemohla asi byť naplánovaná lepšie. Vo východniarskom derby narazili na seba tradiční rivali. Prešov z druhej pozície v tabuľke, Košice zo štvrtej. Dvojbodový rozdiel medzi oboma len zvyšoval príťažlivosť súboja. Nakoniec bol bohatý na množstvo vydarených akcií, na nečakané zvraty. Košičania prekvapili dobrým, vstupom a desať minút (6:6) hrali s Prešovčanmi úplne rovnocennú partiu. Po vystriedaní brankára Bražnika Olejárom (chytil tri "gólové" náskoky a neskôr dve sedmičky) sa potom prejavila domáca kvalita a v 25. min. viedol Farmakol Tatran 18:9. Do polčasu hostia z neho ukrojili a po ňom ubrali ešte viac a tak 44. minúte bolo už "len" 25:23. Pravda, v tých fázach Prešovčania pozahadzovali mnoho vyložených šancí. Nuž a mimoriadne v zápase sa im "darilo" triafať do žrdí - celkovo desaťkrát... Na druhej strane do 26.min. zase Kleis udivoval premieňaním pokutových hodov. Všetky, teda aj nevydarené momenty na oboch stranách držali zaplnené hľadisko stále v napätí. Rozlúčka s hádzanárskym rokom bola takto v Prešova dôstojná zásluhou oboch aktérov.

Prešov: Bražnik, Olejár - Pav. Jano 3, Huňady 5, Pekár 4, F. Zaťko, Čorej, Fuňák, Kravčák, Gruca 1, Tumidalský 4, Antl 8/2, Kukučka 4, R. Tabačko 6. Košice: Pramuk, Miščík - Kočík 5, Faith 1, Chripák 4, Kolesár, Kraus, Štefanisko 1, Saloka 1, Justus 5/1, Vikartovský 1, Kleis 13/6, Schmiedt. Pred 1 500 divákmi rozhodovali Struhár a Karlubík. Pokutové hody: 2/2 - 10/7. Vylúčení 7 - 8. ČK: 30. Pekár - 50. Štefanisko, 54. Chripák (všetci po 3 vylúčeniach).

Peter Hatalčík, tréner Prešova: "Vyhrali sme myslím celkom suverénne, bez akýchkoľvek väčších ťažkostí. Nebyť toho, že sme z mladého Miščíka, nástupcu Pramuka v bráne hostí po vystriedaní spravili hviezdu pri našom deväťgólovom náskoku, konečné skóre mohlo byť aj iné. Mám to už zrátané, zahodili sme 15 (!) čistých náskokov. Nakoniec sme radi, že košickú sériu prerušili a potvrdili dobrú formu mužstva. Podobné zápasy sa vyznačujú dramatickým spádom. Je to napokon dobré. Keby to bolo od začiatku trebárs o desať, už by to hádam divácky nebolo také zaujímavé. Súboje Prešova Košíc majú stále svoj náboj a som rád, že aj toto derby malo príťažlivý priebeh."

Gabriel Schmiedt, asistent trénera Košíc: "Rušný zápas s množstvom gólov, ktoré divákov najviac bavia. Domáci, ale aj my sme prispeli peknými akciami ku kvalitnej hádzanej. Hlavne v útoku. O našej obrane to už celkom povedať nemožno. Príčinu, prečo sme dostali 35 gólov vidím v tom, že v I. polčase sme od stavu 6:6 zakončovali z nepripravených pozícií, súper kontroval z protiútokov a získal aj rozhodujúci náskok. V druhom zase, kedy sme sťahovali náskok Prešovčanov, nepremenili dve sedmičky, napríklad aj ja jeden trhák. Domáci nám zase ušli a záver dohrali s prehľadom."

Ján LEŠKO

ŠKP Sečovce - P. Bystrica 25:34 (14:19)

Diváci neboli svedkami stretnutia kvalitnej úrovne. Do 50. min. bol zápas vyrovnaný, hostia až v závere definitívne rozhodli o svojom víťazstve. V považskobystrickom drese vynikol úspešnými zákrokmi brankár Baďura.

Najviac gólov: Jurko 4/1, Kučera, Dobrovodský, Seman po 4 - Polakovič 11/2, Opoldík 7, Spuchlák 6, pok. hody: 6/4 - 4/2, vylúčení: 7 - 8, ČK: Jurko za hrubý faul, O. Meluš a Lebeda za tri vylúčenia - P. Zaťko a Buchta za tri vylúčenia, rozhodovali: Haščík a Oťapka (obaja SR), 350 divákov.

Ďalšie výsledky: Zubří - Frýdek-Místek 23:34 (9:12). Louny - Hlohovec 32:27 (19:14). ŠKP Bratislava - Dukla Praha 21:25 (10:11), Kostelec - Hranice 30:24 (15:13).