Pondelok, 30. november, 2020 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky

Jánošík a spol. ozbíjali Prešovčanov

Stretnutiami 1. kola sa rozbehli súboje v nadstavbových skupinách extraligy volejbalistov. VK PU Prešov - Matador Púchov 2:3 (-17, 21, -19, 13,

Stretnutiami 1. kola sa rozbehli súboje v nadstavbových skupinách extraligy volejbalistov.

VK PU Prešov - Matador Púchov 2:3 (-17, 21, -19, 13, -12)

Dramatický a vcelku kvalitný duel mal niekoľko dôležitých okolností. Domáci po rozsiahlej maródke len ťažko hľadali hernú istotu, viacerí hráči nastúpili prakticky bez tréningu, alebo ešte nedoliečení. Na druhej strane, Púchovu pomohol príchod blokára Gála a jeho zostava sa čím ďalej, tým viac konsoliduje. Hostia sa na Prešov očividne dobre pripravili a ich hru zdobili tradičné púchovské prednosti - precízna prihrávka, nápaditá nahrávka, dobrá obrana v poli i na sieti, kde sa navyše blokárom darilo aj útočne. Prešovčania doplatili v prvom sete na slabšiu koncentráciu, súper im ušiel na stav 3:9 a hoci vtedy po striedaní prišiel na ihrisko Gešperík, ktorý predviedol v ďalšom priebehu zápasu doslova koncert (27 bodov), tento náskok už nedohnali. Druhé dejstvo však bolo v ich réžii, presadili sa najmä útočne. Tretí set však opäť patril Púchovu, v drese ktorého útočilo po dobrej práci nahrávača Jánošíka najmä duo Šomko - Kropa, ktorých výborne dopĺňal šikovný Mizerák. Domáci ešte zdvihli hlavu vo štvrtom sete, keď servisom (9 bodov priamo z podania) rozvrátili obranu súpera a zdalo sa, že sa herne aj psychicky uchytili. Opak bol pravdou, v tajbrejku síce viedli 6:4, potom sa však misky váh nakáňali čoraz viac na púchovskú stranu. Od stavu 10:10 hostia získali trojbodový náskok, Prešov ešte korigoval na 12:13, ale o možnosť zabojovať o víťazsvto sa obral dvomi vlastnými chybami.

PU: Soták, Červeň, Škvarek, Sopko st., Špaček, Tholt (libero Váhovský, Gešperík, Ondrušek). Hralo sa 111 minút, pred 300 divákmi rozhodovali Porvazník a Hank.

(maj)

Chemes Humenné - Petrochema Dubová 3:0 (13, 18, 16)

Úvodné vystúpenie nadstavby zvládli Humenčania bez problémov a súpera sfúkli ani nie za hodinu. Chemesáci dominovali od úvodu tvrdým servisom, pri podaní Mattu a Jakubova viedli už 8:1 a náskok veľmi rýchlo narastal. V druhom dejstve sa domáci akoby na chvíľu hosťom prispôsobili (12:12), ale šnúra bodov pri ´bombovom´ podaní Jakubova (18:12) opäť vrátila vývoj do jednoznačných koľají. V treťom sete hrali domáci už bez Beňu, na palubovke sa po dlhšej odmlke objavil Onderčin a na poste univerzála sa predstavil Huba. Hostia síce viedli 2:4, ale to bolo z ich strany všetko (8:4 - 15:7) a stretnutie sa už iba dohralo.

Štefan Hronec (Chemes): "Bol to pre nás dôležitý zápas hlavne z psychického hľadiska, pretože chlapci boli po nevydarenom zápase so Zvolenom dosť rozladení. Celý týždeň sme sa zamerali najmä na podanie, práve v tejto činnosti sme dominovali, o čom svedčí aj dosiahnutých sedemnásť es. Najmä z tohto pohľadu som s výkonom hráčov spokojný."

Chemes: Kašper, Matta, Jakubov, Kríž, Katona, Beňa (libero Vajda, Onderčin, Huba). Hralo sa 57 minút, pred 150 divákmi rozhodovali Drobňák a Savka.

(mšk)

Flaga Nové Mesto n. V. - VKM Pienstav St. Ľubovňa 3:0 (15, 20, 9)

Družstvo Starej Ľubovne pôsobilo odovzdaným dojmom a na domácich, ktorým sa darilo podanie a aj hra v útoku, nemalo žiadnu šancu. Hralo sa 60 minút, rozhodovali Holan a Sňahničan, 400 divákov.

(SITA)

Ostatné výsledky: O 1. - 4. miesto: VKP Bratislava - Zvolen 3:2 (16, 21, -19, -22, 12), o 5. - 10. miesto: Žilina - STU Bratislava 3:1 (11, -20, 23, 27).