Basketbalisti PLY - SPO strhli víťazstvo na svoju stranu až v druhom polčase

Sportnet|16. dec 2003 o 00:00

Rožňava - V 11. kole II. basketbalovej ligy privítali rožňavskí basketbalisti hráčov Jednoty Dukly Kežmarok. Po vyrovnanom prvom polčase zlepšeným

výkonom súpera porazili. Basketbalisti BK RBA Revúca cestovali do Košíc, na palubovku Geotrendu.

BK PLY - SPO Rožňava - Jednota Dukla Kežmarok

76:59 (27:27)

Mišenda 26, Erdélyi 12, Bajza 11 - Masarovič 21, Ometák a Poliak po 14

fauly: 21:21, trestné hody: 14/12:29/13, trojky: 4:4

Zostava Rožňavy: Ledvinský, Kelemen, Polomský, Vilner, Bajza, Erdélyi, Korcsmáros, Helmécy, Mišenda, Herško

Domácim nevyšiel úvod. Prvý kôš zaznamenali až v 4. min. Súper vtedy viedol o 7 bodov. Potom sa už rozohrali a štvrtinu vyhrali o 5 bodov. V druhej štvrtine sa hostia začali viac presadzovať a polčas sa skončil remízou. Domácim chýbal v útoku hráč, ktorý by zakončoval. Rožňavčania robili chyby aj v obrane, keď nedoskakovali lopty a dovolili súperovi skórovať. Hostia mohli polčas aj vyhrať, ale nedarili sa im trestné hody. Chybovali v nich až jedenásťkrát. Domácim sa naopak darilo a zo šiestich pokusov boli úspešní päťkrát. V prvej polovici sa hry sa v dobrom svetle ukázal Bajza. V druhom polčase sa hra rožňavských basketbalistov výrazne zlepšila. Nastúpili v najsilnejšej zostave a vďaka tomu sa hra výrazne zrýchlila. Bodovo najúspešnejším hráčom bol Mišenda, ktorý zaznamenal 26 bodov, všetky v druhom polčase. K jeho výkonu sa pripojil Erdélyi s 12 bodmi. Zlepšili sa aj ostatní hráči a súper začal ťahať za kratší koniec. V poslednej štvrtine už basketbalisti Kežmarku, v zostave ktorých figurovali len siedmi hráči, domácim fyzicky nestačili. V kádri domácich chýbal Vešelínyi. Súper nás v prvom polčase prekvapil celkom dobrou hrou. Nedokázali sme sa presadiť a dotiahnuť akcie do konca. O tom svedčí aj 27 bodov za polčas, čo je málo, povedal hrajúci tréner PLY - SPO Rožňava Maroš Mišenda a pokračoval, po prestávke sme začali hrať rýchlejšie a súper nám po fyzickej stránke nestačil.

V nasledujúcom kole, ktorým Rožňavčania zakončia svoje účinkovanie v prvej časti II. basketbalovej ligy Východ, cestujú do Michaloviec. Domáce družstvo je zložené prevažne z juniorov. Niektorí majú aj prvoligové skúsenosti. Výsledok bude závisieť aj od toho, v akej zostave nastúpi súper. My sa budeme snažiť vyhrať. Zápas sa bude hrať v nedeľu a cestovať by sme mali v kompletnej zostave, zakončil M. Mišenda.

Geotrend Košice - BK RBA Revúca

105:28

Revúckym basketbalistom sa v Košiciach nedarilo. Pokračovali v sérii neúspešných stretnutí a znova prehrali. V nasledujúcom kole majú Revúčania prestávku a v 13. kole sa stretnú na domácej palubovke s BK Blesky Bardejov.

Rožňavskí basketbalisti si udržali prvé miesto v tabuľke. Pred svojimi najväčšími súpermi BA Košice a BK Humenné majú náskok jedného bodu. O poradí na špici tabuľky veľa napovie nadchádzajúce kolo, pretože sa v ňom stretnú Humenné a BA Košice.

Ostatné výsledky: BK Eilat Prešov - BK Humenné 51:77, BA Košice - JKB Košice 102:77, BK 99 Prešov - BK Blesky Bardejov 65:63

13. Svidník918397:76910

Domov»Sportnet na východe»Basketbalisti PLY - SPO strhli víťazstvo na svoju stranu až v druhom polčase