Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

Šarišanka oslabená o päť hráčok základnej zostavy uhrala v dvoch zápasoch po sebe jeden "nadstavbový" bod

Spišská Nová Ves/Prešov - Nadstavbová časť prvej hokejovej ligy žien pokračovala v zrýchlenom tempe. Počas dvoch dní boli na programe dve kolá. V

prvom z nich hokejistky ŽHK 2000 Šarišanka Prešov hrali na spišskonovoveskom ľade a na druhý deň ich doma čakalo družstvo Zvolena. Z oboch súbojov Prešovčanky vyťažili jediný bod. Po prehre 0:4 na Spiši remizovali so Zvolenom 2:2, keď obidva góly Šarišanka vsietila Sabolová. Tréneri Jaroslav Sabol (na snímke vpravo) a Milan Ondričko v oboch súbojoch nemohli využiť kompletnú silu svojho tímu. Zranenia a choroby poriadne preriedili ich rady.

"Hráčky, ktoré mohli hrať a hrali napriek presvedčivej prehre v prvom z dvojice zápasov, si zaslúžia za obetavý výkon uznanie," dosť nezvyčajne hodnotil hru svojich zvereniek po prehranom dueli na Spiši prvý tréner Šarišanky J. Sabol. "Úvod síce dievčatá takticky celkom nezvládli. Už v prvej tretine sa dopustili piatich faulov a súper mal päťkrát výhodu početnej prevahy. To pri oklieštenej zostave stálo mnoho zbytočných síl navyše. V druhej časti si naše hráčky už na

"úzkostlivého" rozhodcu dali pozor. Nasledovali fázy, kedy sme mali nad súperkami herne navrch. Žiaľ, namiesto vyrovnania sme inkasovali druhý raz. V poslednej tretine bol výsledok ešte otvorený a hralo sa kto z koho. Po treťom góle v našej sieti bolo však o osude zápasu definitívne rozhodnuté. Naše útočné snaženie vychádzalo nazmar. Spišiačky proti nám vyrukovali v najsilnejšom zložení. S dvomi popradskými posilami a našou bývalou hráčkou Jurčovou. Zatiaľ čo my sme sa museli zaobísť bez Lempeľovej, Mihályovej, Hriškovej, Kolcunovej, Buchovej. S ohľadom na tento zásadný rozdiel sme na priaznivejší výsledok mohli ťažko pomýšľať. A to ešte Sabolová, Ed. Raková a Stašová nastúpili nedoliečené..." Kormidelník Šarišanky prízvukoval, že týmito slovami neospravedlňuje prehru. Na silné Spišiačky si ale jeho zverenky môžu pri ich momentálnej sile trúfať len v optimálnej zostave. Nuž a v takej nemohli Prešovčanky hrať ani na druhý deň proti Zvolenu. Do nej sa v porovnaní so zápasom v Spišskej Novej Vsi vrátila len Buchová. "Obavy, ako ďalší zápas po 24 hodinách dohráme, boli vskutku namieste. Naše družstvo však príjemne prekvapilo. Obetavým prístupom, kompaktným a hlavne snaživým výkonom. Najmä v prvej tretine hrali pohľadný útočný hokej. V ofenzíve pokračovali i po prvej prestávke (pomer striel v tejto časti 11:5), avšak namiesto zvýšenia náskoku prišlo z nášho pohľadu nešťastné vyrovnanie a v záverečnej časti šiel dokonca do vedenia súper..." Hráčky Šarišanky sa ukázali ako pravé bojovníčky. Aj bez viacerých spoluhráčok základnej zostavy sa nevzdávali a tesne pred koncom zachránili cenný bod. "Niečo vyše dve minúty pred záverečnou sirénou sme zobrali oddychový čas a počas neho dohodli, že pri najbližšej príležitosti brankárka vykorčuľuje na striedačku. Tá prišla o niekoľko sekúnd neskôr. Sabolová svojim druhým gólom v zápase power play zúročila do vyrovnávajúceho zásahu."

Stretnutie štvrtého nadstavbového kola odohrá Šarišanka Prešov na domácom ľade v sobotu 20.decembra o 18,30 h s Martinom a posledný zápas v tomto roku (27. 12.) odohrajú prešovské prvoligové hokejistky taktiež doma so Spišskou Novou Vsou.