Skvelý Hurajt na bronzovom stupienku

Sportnet|22. dec 2003 o 00:00

Víťazkou rýchlostných pretekov žien na 7,5 km v rámci 3. kola Svetového pohára 2003/2004 v biatlone v Osrblí sa v sobotu stala Francúzka Sandrine

Baillyová. Najlepšou Slovenkou bola opäť Anna Murínová, ktorá si za 28. miesto pripísala do celkovej klasifikácie SP ďalšie tri body. "Ani si nepamätám takéto vyrovnané preteky. Veď na druhé miesto strácam necelú minútu. Ešte na poslednom stúpaní som bola okolo pätnásteho miesta, stratila som v záverečnom zjazde. Subjektívne som však nemala pocit, že idem pomaly. Jedna rana na streľbe v stoji mrzí o to viac, mohla som byť oveľa vyššie," snažila sa vyjadriť svoje zmiešané pocity 30

Víťazmi záverečných nedeľňajších stíhacích pretekov mužov na 12,5 km a žien na 10 km, ktorými sa skončilo v horehronskom Osrblí 3. kolo Svetového pohára v biatlone, sa stali francúzski reprezentanti Raphael Poiree a opäť Sandrine Baillyová. Po prvý raz v histórii sa na stupeň víťazov v pretekoch SP postavil slovenský reprezentant. V strhujúcom finiši si bronzovú pozíciu vybojoval Pavol Hurajt. V cieľovej rovinke o desatinu sekundy porazil lídra priebežného poradia SP Rusa Sergeja Rožkova. Základ svojho úspechu položil na streľnici, kde na štyroch položkách mal stopercentnú úspešnosť. "Streliť štyrikrát nulu je super. Ešte mi to len pomaly dochádza, čo som urobil. Dobrý výsledok som začal tušiť po tretej streleckej položke. Na záverečný okruh som sa zavesil na Rožkova, Nemec Sendel nám

ušiel. V cieľovej rovinke sme išli obaja na doraz, sledoval som špičky topánok, v cieli som predkopol a azda to bola tá desatinka, ktorá ma vyniesla na tretie miesto. Je to fantastické, musím to stráviť," hovoril v cieli šťastný Hurajt. Po prvej streľbe bol siedmy, po druhej klesol o jednu priečku, po ďalšej položke už bol tretí a nakoniec túto pozíciu udržal.

Svojho kolegu z

mužskej reprezentácie napodobnila na strelnici najlepšia z tria Sloveniek v štartovom poli Anna Murínová. Bez jediného trestného okuhu sa z 28. miesta na štarte posunula na vynikajúcu 12. pozíciu v cieli. Doslova na páske ju predstihla Nemka Katja Beerová. "Nevedela som o nej, že je hneď za mnou. Vnímala som iba Češku Holubcovú, Bererovú som si nevšimla. Škoda, mohla som mať o dva body do celkovej klasifikácie viac. Na prvej streľbe ma nahneval rozhodca, ktorý ma poslal na stanovište číslo 30, pritom som vedela, že je už obsadené. Mala som teda strieľať na jednotke. Medzitým ma však obehli ďalšie tri súperky a ja som sa prepadla až na 34. miesto. Bála som sa, že ma to rozhádže pri streľbe, ale išlo to perfektne. Teraz už nutne potrebujem oddych, som rada, že je vo Svetovom pohári prestávka," vravela v cieli nakoniec spokojná Murínová.

Výsledky stíhacích pretekov mužov na 12,5 km: 1. Poiree (Fr.) 31:39,5 min (1 tr. okruh), 2. Sendel (Nem.) +24,4 (1), 3. Hurajt (SR) +28,1 (0).

Výsledky stíhacích pretekov žien na 10 km: 1. Baillyová (Fr.) 29:21,3 min (1 tr. okruh), 2. Pylevová (Rus.) +27,7 s (1), 3. Apelová (Nem.), +36,0 (1),...12.

Murínová +2:03,2 (0),... 40. Mihoková +4:32,8 (4),

41. Slezáková (všetky SR) +4:39,8 (3).

Rýchlostné preteky žien na 7,5 km: 1. Baillyová (Fr.) 20:09,4 min (1 trestný okruh), 2. Beerová (Nem.) +31,5 s (0), 3. Glagowová (Nem.) +33,5 (0),... 28. Murínová 1:27,0 (1), 37. Slezáková +1:39,7 (0), 45. Mihoková +1:57,6 (2), 71. Pavkovčeková +3:09,8 (4), 76. Hasillová (všetky SR) +3:19,6 (3).