Juh deklasoval KVP, to zase nedalo šancu Zbornej

Sportnet|23. dec 2003 o 00:00

Košice - Pred vianočnými sviatkami mali družstvá v košickej lige sálového futbalu nahustenejší program o odohrali stretnutia 13. a 14. kola, v

ktorých sa zrodilo aj niekoľko prekvapení. Medzi najväčšie patrí prehra Delty fans s Pirátmi. Podľa očakávania si ostatných dvoch kolách počínali hráči Universitasu, ktorí si udržali ako jediný nulu v kolónke prehier a patrí im zaslúžene prvá priečka. Šlágrom spomínaných kôl bol súboj Robkerku s Universitasom o prvú priečku, ktorú si udržal doterajší líder. Včera sa hrali dve stretnutia Robkekr - Delta fans a Universitas - Športhala. Dnes ú na programe dve stretnutia o 18.00 Eexpotech - PČSP, o 18.45 Legionári - Juh.

Športhala - Zborna 6:0 (4:0) - Posledný celok tabuľky podal snaživý výkon, avšak opäť doplatili na slabšiu koncentráciu v obrane. Hostitelia už do prestávky rozhodli o osude stretnutia, keď v závere prvého polčasu rýchlymi gólmi získali rozhodujúci náskok. Góly: Takáč, Sedlák po 2, Grutka, Pitner.

Universitas - Slovmatic 6:3 (3:0) - V prvom polčase boli aktívnejší hráči Universitasu a svojho súpera zatlačili pred jeho bránku. Strelecky sa presadil Hutník a rozhodol, že polčas vyhralo jeho družstvo trojgólovým rozdielom. Po zmene strán to už bolo vyrovnanejšie stretnutie a v útoku sa presadil aj Slovmatic. Domáci však dokázali odpovedať rovnakou mincou a zaslúžene vyhrali. Góly: Hutník 3, Doboš, Horizral, Mihók - Bordáš 2, Kolesár.

Robkerk - Torpedo 8:3 (4:1) - Od začiatku nebolo pochýb o víťazovi tohto stretnutia. Hostia síce podali snaživý výkon, no ten na dobre hrajúci celok Robkerku nestačil. Góly: Wantruba 5, Papáč 2, Toporčák - Ujlaky, Korl, Šimíček.

Piráti - Delta fans 2:1 (1:0) - Domáci celok sa postaral o veľké prekvapenie, keď zdolal favorizovanú Deltu. Piráti prekypovali nesmiernou bojovnosťou, obetavosťou a priklonilo sa k nimaj futbalové šťastie. Naopak favorit pozahadzoval čo sa dalo a najviac si môže spytovať svedomie Jendrichovský, ktorý dominoval v zahadzovaní šancí. Góly: J. Begáni, Pastorek - Fabišik.

Donatus - PČSP 5:3 (2:2) - V nesmierne vyrovnanom stretnutí sa nakoniec podarilo strhnúť vedenie na svoju stranu skúsenejšiemu Donatusu. Jeho hráči niekoľko minút pred koncom dali štvrtý gól a cedenie poistili až v power play súpera strelou do prázdnej bránky. Góly: Semanko 2, Antony, Džurina, Ohrablo - Balog, T. Cicman, Matisovský.

Expotech - Malomter 2:2 (1:1) - Hosťom síce chýbal najlepší hráč Sirotňák, ale na ich hre to nebolo veľmi poznať. Od začiatku sa zamerali na dobrú defenzívu a hlavne podarilo sa im vďaka neúnavnému Šarišskému eliminovať najlepšieho hráča Expotechu Rusinka. Domáci sa nevedeli výraznejšie presadiť a nakoniec sa stretnutie skončilo spravodlivou remízou. Góly: Pida, Rusinko - Mika, Šarišský.

Franck - Lenivci CDS 9:2 (4:1) - Hráči Francku neponechali nič na náhodu a od začiatku jasne dominovali na palubovke. Snaživému súperovi nedali žiadnu šancu a už v prvom polčase získali trojgólové vedenie. V druhom svoj dobrý výkon korunovali ďalšími presnými zásahmi. Ich gólové snaženie sa nakoniec zastavilo na deviatke, hoci všetci túžili dať desiaty gól. Góly: Hernandez, Tuleja, Konček, Kiráľ po 2, Uličný - Mihók, Sontag.

Legionári - Hellas - 4:1 (1:1) - V poslednom dvojkole i doterajšom priebehu ligy to bol najlepší zápas, ktorí pre seba rozhodli Legionári. Po značne vyrovnanom prvom polčase si ani jedno družstvo nedokázalo vypracovať čo i len jednogólový náskok, hoci príležitosti mali dostatok. Po zmene strán sa presadili strelci domácich a dvoma presnými zásahmi sa prezentoval Majný. Okrem neho v domácom drese zaujali Dedinský i R. Grus, na druhej strane strelec gólu, Palkovič i Kaššai. Góly: Majny 2, Gajdoš, Ungvolgyi - L. Koch.

Juh - KVP 10:2 (6:0) - KVP utŕžilo vysokú prehru, keď nedokázalo nájsť účinný recept na kombinačnú hru Juhu. V jeho celku chýbal Perlík, avšak veľmi úspešne ho nahradilo duo Kardoš - Kolodzej, ktoré strelili osem z desiatich gólov svojho celku. Góly: Kardoš 5, Kolodzej 3, Kuľbaga, Timko - Mikulák, Navrátil.

KVP - Zborna 14:0 (4:0) - Na osemgólovú prehru rýchlo zabudli hráči KVP a v súboji s posledným celkom to boli oni, kto si vylepšil skóre. Tak ako už tradične Zborná pokiaľ stačila so silami držala krok so súperom, no potom odpadla a KVP poľahky vyhralo druhý polčas vysoko 10:0. Góly: Navrátil 4, Pauco, Miščo po 3, Baláž 2, Prokopič, Javořík.

Robkerk - Universitas 0:3 (0:0) - Súboj o prvú priečku tabuľky lákal pozornosť a priniesol aj zaujímavú sálovku. Líder potvrdil doterajšie vyrovnané výkony a zaslúžene vyhral. Streleckú silu Robkekrku otupila neúčasť ich najlepšieho strelca Gliganiča. Universitas umne ubránil na pitove Wantrubu a vyčkával na svoju príležitosť. V prvom polčase zahodil veľkú šancu Papáč, keď obišiel brankára, no nenamieril do prázdnej bránky, ale vedľa. V druhom polčase hráči Universitasu využili štandardné situácie a viedli 2:0. Tretí gól pridal päť minút pred koncom opäť Doboš a potvrdil zaslúžené víťazstvo lídra. Góly: Doboš 2, Horizral.

Malomter - Franck 2:2 (2:0) - Veľmi rýchlo získali hostitelia dvojgólové vedenie a svoj náskok mohli ešte zvýšiť, ale nedokázali sa už presadiť. Po zmene strán dokázali hostia strelami z diaľky vyrovnať. Malomter v závere zatlačil súpera pred jeho bránkovisko, ale z tlaku nevyťažil vytúžený gól. Góly: Sirotňák, Šarišský - Hernandez, Juhaňák.

Slovmatic - Torpedo 4:2 (1:1) - Slovmatic mal síce počas celého stretnutia prevahu, no dlho sa musel strachovať o výsledok. Vykúpenie prišlo v závere, keď sa strelecky presadil Kolesár a dvoma gólmi rozhodol o zisku troch bodov. Góly: Kolesár 2, Bordáš, Hodermarský - Šimíček, Uličný.

Hellas - Leniovci CDS 8:5 (3:1) - Nováčik kládol počas celého stretnutia favoritovi tuhý odpor, čo sa prejavilo na jeho hre. Hráčom chýbal potrebný pokoj v kombináciách, ale predsa len sa dokázali presadiť. Viac ako samotná hra ich teší zisk troch bodov. Góly: R. Koch 3, Palkovič 2, L. Koch, Kaššai, Alexander - Mihók 3, Cibuliak, Fekete.

Piráti - Donatus 3:4 (1:2) - O všetky góly hostí sa postaral strelecky disponovaný Semanko. Jeho gólmi viedol Donatus už 3:1 a zdalo sa, že tento duel dotiahne do víťazného konca bez väčších problémov. Opak sa stal pravdou, keď Piráti vyrovnali a neboli ďaleko od zisku bodov. V samom závere sa predsa len presadil Semanko a štvrtým gólom rozhodol a tesnom víťazstve svojho družstva. Góly: Sabovčík, J. begáni, Basaráb - Semanko 4.