Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

V derby sa z víťazstva tešili hostia zo Spiša

Trebišov - Tridsiate kolo prvej hokejovej ligy bolo posledným v tomto roku. Preto chceli oba východniarske tímy z Trebišova a Spišskej Novej Vsi

bodovať naplno a s predzvesťou Vianoc venovať fanúšikom pekný hokejový darček. Aj hokejisti HK VTJ

Trebišov mali takýto cieľ, no po tesnej prehre 3:4 sa ich smelé ambície nenaplnili. V drese hostí nastúpili aj piati bývalí trebišovskí hokejisti Martin Saluga, Karol Jetš, Rastislav Kožík, Ján Čuj a Igor Tarkovacs. A práve posledne menovaný pekným gólom otvoril skóre tohto derby stretnutia. "V Trebišove sa mi vždy dobre hralo. Nie som vysloveným kanonierom, preto som z tohto gólu mal radosť," prezradil čiperný útočník, ktorý si vzápätí zaspomínal na poldruharočné pôsobenie v juhu Zemplína. "Spoznal som tu veľa dobrých ľudí, ktorí mi dali šancu hrať hokej, keďže mi v Spišskej príliš neverili. Skúsil som to tu v Trebišove a nebanujem. Dalo mi to veľa, najmä v čase, keď som to najviac potreboval," poďakoval sa tento dvadsaťštyriročný útočník.

Zemplínčanom sa po peknej akcii, ktorú zakončoval Tibor Koniar síce podarilo vyrovnať, ale ešte pred koncom prvej tretiny zvýšil Hrubý na 2:1 pre hostí zo Spiša. Druhá časť hry priniesla pekný útočný hokej s množstvom akcií na obidvoch stranách. Hráči Spišskej Novej Vsi chceli dať gól za každú cenu, no pri jednom takomto útočnom pokuse zranili domáceho brankára Marcela Bebka. "Hráč súpera korčuľoval smerom na bránku, šmykol sa, narazil do mňa a mojou zásluhou došlo k posunutiu bránky," vysvetlil túto situáciu dvadsaťročný gólman, odchovanec košického hokeja. Po tomto incidente začal hlavný rozhodca Jesenský častejšie vylučovať na obidvoch stranách, čo zhustenú atmosféru na ľade mierne upokojilo. V poslednej časti hry sa zverencom trénera Kohutiara podarilo znížiť na rozdiel jediného gólu, ale ani nie o pár minút nato inkasovali štvrtý gól, po ktorom brankár Bebko odkorčuľoval s hnevom do šatne a medzi žrde sa postavil Mojmír Božík mladší. "Nemôžem sa vyhovárať na zranenie, ten štvrtý gól ide na môj vrub. Bolo to po strele od modrej čiary, ktorú som mal jednoznačne chytiť," vyčítal si po zápase Marcel Bebko, ktorý pred zápasom cítil väčšiu dôveru od trénerskej dvojice Škrak Kohutiar. V Trebišove bolo pravidlom, že brankári sa na zápasy striedali a on už chytal tretí duel po sebe.

V závere stretnutia sa Trebišovčania snažili vyrovnať, ale

nedokázali to ani počas záverečnej hre bez brankára. Hokejovo lepší hostia vyhrali zaslúžene 4:3.

Duely prvej hokejovej ligy budú pokračovať po vianočných a

novoročných sviatkoch. Ako túto prestávku využijú trebišovskí

hokejisti, ktorí po tomto nevydarenom dueli klesli v tabuľke až na

šieste miesto? "Doplníme si hlavne fyzické sily, hráči sa doliečia,

niektorí na zápas nastúpili chorí a budeme sa snažiť v Novom roku čo najlepšie začať prvým zápasom 2. januára v Topoľčanoch, lebo ako sa hovorí: ako na Nový rok, tak po celý rok," prezradil brankár Trebišova Marcel Bebko.