Košická víťazná rozlúčka - RCS v pohode, Izolex sa tešil 26 sekúnd pred koncom...

Košice - Futsalová extraliga pokračovala stretnutiami 13. kola. Uzatvorila sa tak prvá polovica súťaže, po ktorej je načele Incar Nitra, pred

Dubnicou a RCS Košice. Izolex Košice je na 6. mieste. Košické celky sa so starým rokom rozlúčili víťazstvami a pevne veria, že nový rok privítajú tiež plným bodovým ziskom.

RCS KOŠICE - LUČENEC 7:2 (4:1) - Výsledok hovorí o jasnom víťazstve, no celkom tak to nebolo. Hostia pricestovali v plnej sile, naopak, domácim pre zranenie a karty chýbali piati hráči - Ivan, Kovalčík, Vágner, Sopko, Bačo - a ďalší dvaja - Bečka, Gliganič - nastúpili len so sebazaprením. Stretnutie bolo dlho vyrovnané. Za stavu 2:1, mali hostia šance na vyrovnanie, no vtedy RCS podržal brankár. Pred koncom I. polčasu prišli dva góly, jeden z penalty a druhý z desiatky, keď hostia dosiahli šesť faulov. "Vďaka týmto dvom gólom sme sa výsledkovo odtrhli. Keď hostia po obrátke znížili na 2:4, trocha som sa i obával, pretože v minulej sezóne Lučenec u nás tiež prehrával po polčase 1:4 a potom sme po dráme vyhrali 5:4. Našťastie strelili sme ďalšie góly a potvrdili sme, že sme ukázali kvalitnejší futsal, než Lučenec," povedal tréner RCS Tomáš Harda, ktorého tím sa víťazstvom rozlúčil so starým rokom. "Pred zápasom sme si s chlapcami povedali, že toto víťazstvo by zapasovalo pod stromček, aby sme mali veselšie sviatky. Som rád, že chlapci splnili, čo mali," dodal T. Harda.

Góly RCS: Maďarík a Račák po 2, Brunacký, Bečka, Gajdoš.

BANSKÁ BYSTRICA - IZOLEX KOŠICE 4:5 (1:2) - "Myslel som, že ma chytí infarkt. Bol to náš najhorší zápas po hernej stránke, našťastie s dobrým koncom," takto okomentoval duel, v ktorom mali Košičania zabodovať takpovediac povinne, kormidelník FC Izolex Florián Horňák. Košičania zohrali ďaleko lepšie zápase, no nepodarilo sa im v nich bodovať naplno. Naopak, tentoraz kvalitne brnkali na nervovú sústavu trénerovi i sami sebe. Víťazný gól, ktorého autorom bol po brejku Várady, padol v čase 19:34! Teda 26 sekúnd pred koncom zápasu... "Pritom sme viedli už 4:1! Nakoniec sme ho mohli i prehrať. Veď za stavu 4:4 domáci trafili brvno a žrď! Hrou sme vôbec neoslnili. Sklamali sme. Víťazstvo bolo doslova vydreté. Už som aj rád, že príde krátka prestávka. Potrebujeme si oddýchnuť, načerpať nové sily a pokojne sa dostať z tohto herného výpadku. Jednoducho nie sme vo svojej koži. Dúfam, že nám prestávka prospeje," poznamenal F. Horňák, ktorému chýbali traja kľúčoví hráči - brankár Hynek a Nagy s Kerlíkom.

Góly Izolexu: Várady a Wantruba po 2, Radvák.

Zostávajúce výsledky: Pinerola BA - Semic BA 7:4, Slov-matic BA - Malacky 8:1, Incar Nitra - Górnik Trnava 7:2, Mima Trnava - Mäsomax Nitra 4:5, Dubnica - Žilina 10:1.

14. Žilina13021122:882

Program 14. kola 9. a 10. januára 2004: Semic Bratislava - Žilina, IZOLEX Košice Dubnica, B. Bystrica - Mäsomax Nitra, Mima Trnava - Górnik Trnava, Incar Nitra - Lučenec, RCS Košice - Malacky, Slovmatic Bratislava - Pinerola Bratislava.

ŽREB 2. KOLA SLOVENSKÉHO POHÁRA: Karpatia Bratislava - Mäsomax Nitra, Incar Nitra - Čadca, IZOLEX Košice - Považská Bystrica, Dubnica - Juve Bratislava, Minimax Bratislava - RCS Košice, Lučenec - Semic Bratislava, 4FSC Bratislava - Pinerola Bratislava, Slov-matic Bratislava - Yassa Stará Ľubovňa. Termín stretnutí je v dňoch 16. a 17. januára. V domácom prostredí budú hrať vždy tímy menované na prvom mieste.

NOMINÁCIA VÝCHODU. Tréneri mužstva Východu Tomáš Harda a Milan Bečka pre exhibičným stretnutím Západ - Východ, ktorý sa uskutoční 3. januára 2004 v Leviciach, nominovali týchto hráčov: Brandís (Dubnica), Hynek (Izolex) - Madro, Galko (Dubnica), Varady, Wantruba (Izolex), Maďarík, Brunácky, Gliganič (RCS), Husvár, Berky (1.HFC), Kollár (MPL), náhradníkmi sú Sudimák (1. HFC) a Rusinko (RCS).