Vianoce bez správnej predvianočnej nálady, by ani neboli Vianocami, lebo práve neopakovateľná atmosféra vytvára ich prchavú magickosť. V sobotu nabrali odvahu a vystúpili na pódium študenti rozličných stredných škôl pod záštitou Študentského parlamentu mesta Košíc, aby tú náladu okoloidúcim priblížili. Veď Vianoce nie sú iba o predvianočnom zhone v nakupovaní darčekov, ktorý sa stáva v posledných rokoch pre nás, ľudí žijúcich v súčasnosti každodennou rutinou.
Originalitu a nenapodobiteľnú atmosféru tvorila a stále tvorí výzdoba mesta. Nielen blikajúce ozdoby všetkých tvarov, ale aj okolité stánky, v ktorých nájdete maličkosti, ktoré potešia každého. V tomto Vianocami dýchajúcom prostredí sa objavili členovia ŠPMK s celkom solídne pripraveným programom, ktorý bol podľa názoru niektorých obyvateľov mesta vydarený omnoho viac než ten predošlý.
Chlapčenská skupina so zaujímavým názvom Garáž zožala veľký úspech. Potom sa o odľahčenie mysle postarali modelky, mimochodom členky ŠPMK, ktorým zrejme každý v duchu skladal poklonu za ich 'otužilstvo'. Vystúpili totiž v úchvatných tenučkých modeloch i napriek mrazivému chladu. Medzi účinkujúcimi boli i mladé spevácke talenty, ktoré obmäkčili srdcia nás všetkých úvodnou piesňou z filmu Titanic. Spomeňme si pre osvieženie pamäte gitaristu Pavla a recitátorku Katku, či Alanu zo Šace, ktorá svojím umeleckým hlasom spríjemnila chvíle podvečera. Čerešničkou na torte však bola tanečná skupina One.
V závere na pódium vystúpili študenti, ktorí sa mávajúc prskavkami, rozlúčili s obecenstvom, ktoré netvorili len rodičia účinkujúcich, ale aj okoloidúci ľudia, ktorých program očividne zaujal. Takmer ideálny večer, ktorého jediným negatívom bol nedostatok snehu (teda žiaden sneh), potešil divákov a pomohol opäť o trošku viac rozšíriť predvianočnú náladu.
Autor: myshka
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.