Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky

Nastreľované puky favorita na nás neplatili

MS 20 SR - Rusko 2:2 (0:1, 1:0, 1:1)Hämeenlinna (TASR) - Slovenskí hokejoví reprezentanti do 20 rokov remizovali vo svojom prvom zápase na

MS 20 SR - Rusko 2:2 (0:1, 1:0, 1:1)

Hämeenlinna (TASR) - Slovenskí hokejoví reprezentanti do 20 rokov remizovali vo svojom prvom zápase na majstrovstvách sveta tejto vekovej kategórie vo fínskej Hämmenlinne s favorizovaným Ruskom 2:2. V ďalšom zápase A-skupiny sa zverenci trénerov Jozefa Frühaufa a Róberta Spišáka predstavia v nedeľu 28. decembra proti USA.

Zápas začali lepšie favorizovaní ruskí hokejisti, ktorí sa už v tretej minúte ujali vedenia. Vylúčenie kapitána Richarda Stehlíka potrestala najväčšia hviezda ruského výberu Alexander Ovečkin, keď jeho strela spomedzi kruhov so štasťím prekĺzla za Halákov chrbát. Slováci, ktorým pre chorobu chýbal obranca Ján Mucha, potom nevyužili presilovku, ale do konca prvej časti ešte prestáli dve početné výhody Rusov. Po neúspešnej prvej tretine sa mladí slovenskí reprezentanti presadili hneď v úvode druhého dejstva. Po 62 sekundách sa po kombinácii druhého útoku dostal puk k Štefanovi Ružičkovi, ktorý ukážkovo vyrovnal na 1:1. Ružička sa na pravom krídle zbavil obrancu a presnou strelou prekonal Barulina. Do konca druhej časti sa už nič vážnejšie nestalo. Nástup do záverečnej tretiny vyšiel opäť Rusom a už v 30. sekunde dostal Škotov svoj tím do vedenia. Snahu slovenských reprezentantov však o 10 minút korunoval vyrovnávajúcim gólom Martin Šagát, keď po vyhratom buly Baláža prestrelil spomedzi kruhov ruského brankára.

Góly: 22. Ružička (Bulík, Špirko), 51. Šagát (Baláž) - 3. Ovečkin (Škotov, Pestunov), 41. Škotov (Ovečkin, Kornejev) , vylúčení: 6:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodcovia: Herman - Fonselius, Lindroos.SR: Halák - Meszároš, Baranka, Hruška, Stehlík, Gavalier, Liška, Senko - Šagát, Hajdúk, Baláž - Špirko, Bulík, Ružička - Fábry, Lukáč, Pokrivčák - Blaho, Troliga, Kútny. Rusko: Barulin - Spiridonov, Gimajev, Ežov, Kosmačev, Karpov, Tjuljapkin, Grot, Kornejev - Semin, Kazionov, Tunik - Ermolin, Koževnikov, Šafigulin - Anšakov, Malkin, Krikunov - Škotov, Pestunov, Ovečkin.

Jozef Frühauf, tréner SR: "Rusi na prekvapenie všetkých nastreľovali puky do nášho obranného pásma a snažili sa presadiť zámorským štýlom. My sme však na to boli pripravení, pretože sme vedeli, že to trénovali. Vychádzali sme z defenzívnej taktiky, ktorú sme si určili a bola účinná. Nedovolili sme Rusom hrať príliš dlho a často v našom pásme, takže v podstate celý zápas sa odohrával v strednom pásme. Podali sme veľmi dobrý kolektívny výkon a všetci hrali na hranici svojich možností. Veľmi dobre chytal Halák, ale ťažko vyzdvihovať jedincov. Remíza s jedným z favoritov na zisk zlata je prekvapením, pretože Rusi majú naozaj veľmi dobré mužstvo a uvidíme, čo bude ďalej."

Ďalšie výsledky - B-skupina: ČR 20 - Ukrajina 20 8:0 (4:0, 4:0, 0:0), Kanada - Fínsko 3:0 (1:0, 1:0, 1:0); A-skupina: Rakúsko - USA 0:8 (0:2, 0:3, 0:3).