Štvrtok, 26. november, 2020 | Meniny má KornelKrížovkyKrížovky

Basketbalisti 1. BK Michalovce boli nad sily Rožňavčanov

Rožňava - Basketbalisti PLY SPO Rožňava cestovali na svoje posledné vystúpenie v prvej časti II. ligy Východ do Michaloviec. V zápase s 1. BK sa im

nedarilo a prehrali ho 40 bodov.

1. BK Michalovce - BK PLY SPO Rožňava

105:64

Ledvinský 20, Mišenda 18

Domáci hrali od začiatku rýchly basketbal a hostia im nestačili. Rožňavčania neubránili podkošových hráčov súpera a tí skórovali. Hostia sa nedokázali presadiť v útoku. Prvý polčas vyznel v prospech domácich a obraz hry sa nezmenil ani v druhej polovici hry. Michalovčania zaslúžene vyhrali. "Od začiatku sme na súpera strácali. V útoku sme sa nedokázali presadiť. Strácali sme loptu, čo domáci využívali na rýchle protiútoky, z ktorých sme dostávali koše. Rýchlosťou sme súperovi nestačili a to rozhodlo", vyjadril sa hrajúci tréner PLY SPO Rožňava Maroš Mišenda.

Ostatné výsledky: Bardejov - Geotrend Košice 98:70, JKB Košice - BK 99 Prešov 75:70, Humenné - BA Košice 77:68, UVL Košice - Eilat Prešov 91:63, Kežmarok - Svidník odložené

13. Revúca11011530:103711

Rožňavskí basketbalisti 12. kolom skončili prvú časť II. basketbalovej ligy Východ. Na svojom konte majú deväť víťazstiev a tri prehry. V prvom kole sa stretli na domácej pôde s BA Svidník. Hostia boli s tých slabších súperov a Rožňavčania zvíťazili 113:47. V druhom kole cestovali na pôdu BK Eilat Prešov, kde opäť zvíťazili. Tentokrát o 20 bodov v pomere 72:82. Potom privítali na domácej palubovke jedného z ašpirantov na postup BA Košice. Vo výbornom zápase im nadelili "stovku", keď vyhrali 101:69. Chuť prehry pocítili hráči PLY SPO vo štvrtom zápase. Na pôde BK 99 Prešov prehrali o 14 bodov 76:62. V piatom kole hostili pod domácimi košmi basketbalistov Geotrendu Košice. O výsledku rozhodli už v prvom polčase a zápas vyhrali 92:61. V šiestom zápase sa rožňavskí hráči stretli v gemerskom derby s nováčikom súťaže BK RBA Revúca. Skúsenejší Rožňavčania vyhrali 71:51. Potom privítali na domácej palubovke BK Blesky Bardejov. O svojom víťazstve 85:68 rozhodli už do polčasu. Vo ôsmom kole vyhrali hráči Rožňavy nad JKB Košice 78:51. V deviatom zápase nastúpili na domácej pôde proti BK Humenné, ktorý bol dovtedy bez prehry. Po vyrovnanom polčase strhli domáci víťazstvo na svoju stranu. Zápas sa skončil výsledkom 63:54. V desiatom kole cestovali Rožňavčania do Košíc na palubovku UVL. V úvode im súper ušiel a doťahovanie ich stálo veľa síl. Nedarilo sa im ani v útoku. Zápas prehrali o 6 bodov 60:54. Vo svojom predposlednom zápase prvej časti privítali doma Jednotu Duklu Kežmarok. Po vyrovnanom polčase hostia v fyzicky nestačili a hráči PLY SPO zvíťazili 76:59.

"S výsledkami v prvej časti II. ligy som spokojný, až na zápas s BK 99 Prešov, ktorý sme mali vyhrať. Tam sme sklamali. Výkon nebol optimálny ani v stretnutí s UVL Košice. Keby nám viac prialo šťastie mohli sme tam zvíťaziť. Najlepší výkon sme podali v zápase s BA Košice, keď všetci zahrali to, čo vedia. Rovnako tomu bolo aj v stretnutí s JKB Košice. Asi najťažší zápas bol s Humenným. Silou vôle, skúsenosťami a chcením všetkých hráčov sme nepriaznivo sa vyvíjajúce stretnutie obrátili vo svoj prospech", zhodnotil M. Mišenda a pokračoval, "z hráčov by som chcel vyzdvihnúť Helmécyho. Hoci nedáva veľa bodov, hrá stabilne najmä v obrane. Svetlé momenty mali aj Vešelínyi a Erdélyi, i keď občas podliehali výkyvom."

Odvetná časť II. ligy Východ sa začína tretí januárový víkend. Rožňavčania cestujú do Svidníka. "Mal by to byť ľahký zápas. Viac sa chceme sústrediť na stretnutie s BA Košice, ktoré by sme chceli znova vyhrať. Ťažký bude aj zápas s Humenným. Ide v ňom skôr o prestíž, pretože proti sebe hráme už dlhé roky", uzavrel M. Mišenda.