Celtic sa revanšoval Hibernianu

Sportnet|29. dec 2003 o 00:00

Košice - Škótsky futbalový vicemajster Celtic Glasgow vo svojom strede so slovenským reprezentačným obrancom Stanislavom Vargom v 18. kole ligovej

súťaže rozrdvil Hibernian 6:0 a revanšoval sa súperovi za prekvapujúcu prehru 1:2 vo štvrťfinále Ligového pohára. Podľa slovenského zadáka o osude zápasu rozhodlo vylúčenie hosťujúceho Riordana v závere prvého polčasu a nasledujúci druhý gól do šatne z hlavy Hartsona.

"Sprvoti to nebolo až také jednoznačné, hlavne v prvom polčase. V jeho závere im však rozhodca vylúčil hráča, my sme dali druhý gól a bol koniec, potom to už bolo jednoznačné," povedal rodák z Lipian, ktorý hral do 63. minúty, keď ho za rozhodnutého stavu 4:0 vystriedal Miller.

ANGLICKO I. LIGA: Chelsea - Portsmouth 3:0, Newcastle U. - Blackburn R. 0:1, Aston Villa - Fulham 3:0, Bolton W. - Leicester C. 2:2, Everton - Birmingham C. 1:0, Manchester C. - Liverpool 2:2, Tottenham H. - Charlton Athletic 0:1, Wolverhampton W. - Leeds U. 3:1, Middlesbrough - Manchester U. 0:1.

ANGLICKO II. LIGA: Nottingham F. - West Ham U. 0:2, Watford - Cardiff C. 2:1, Bradford C. - Coventry C. 1:0, Burnley - Stoke C. 0:1, Derby County - Norwich C. 0:4, Ipswich T. - Crystal Palace 1:3, Millwall - Gillingham 1:2, Preston North End - Crewe Alexandra 0:0, Rotherham U. - Sunderland 0:2, Sheffield U. - Wigan Athletic 1:1, Walsall - Reading 1:1.

ŠKÓTSKO I. LIGA: Hearts - Motherwell 0:0, FT Celtic - Hibernian 6:0, Kilmarnock - Dundee United 0:2, Livingston - Aberdeen 1:1, Partick Thistle - Dunfermline 4:1, FC Dundee - Rangers 0:2.