Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky

Krompachy a Spišské Podhradie konečne postúpili, šláger Smižany Šaca sa nedohral

Spišská Nová Ves Záverečné silvestrovské kolo dalo odpoveď na najčastejšiu otázku kto už konečne postúpi? Krompachy, Spišské Podhradie? A podarí sa

to konečne (už po koľkýkrát) aj Smižanom?

Rozhodujúce stretnutia roka sa hralo v Barci:

BARCA KROMPACHY 0:0

Menovkyňa slávnej Barcelony mala v postupovom boji výhodu domáceho prostredia. Na jeseň Krompašania mali tiež výhodu vlastnej trávy, no veľmi ju nevyužili (len remizovali 0:0). Spišiakom stačila na postup aj remíza, ale bojovali na troch frontoch: súper, súperovi diváci, súper & rozhodca. Hralo sa len na polovičke Krompách, ďalej ich rozhodcovská trojica nepustila. Len jeden z asistentov bol čudný a kýval celkom dobre. Asi aj preto mu do druhého polčasu radšej nedali ani zástavku. Hostia cennú remízu zubami-nechtami udržali a postúpili. Celý futbalový Spiš sa raduje, ďalší zástupca v treťoligovej spoločnosti.

P.S.: Krompašania len nemeňte prezidenta a správnu radu!

SMIŽANY ŠACA 0:0, nedohrané

FS Šaca, ktorej vlani Smižanci pomohli v záchrane piatej ligy vybehla na trávnik v netradičnom oblečení krojoch. Veď aj v názve majú skratku FS folklórny súbor. Tento prívlastok majú po domácom zápase proti Helcmanovciam, keď hostia výstižne vystihli ich spôsob postupového boja. Smižany sú známe svojimi folklórnymi slávnosťami a tak na futbal sa prišli pozrieť aj babky a dedkovia milujúci pomaly zanikajúce tance a spevy. A veru, hráči na ihrisku ich nesklamali. Hlavne hostia si za niektoré kúsky zaslúžili veľkolepý aplauz. Zmetený rozhodca nevedel čo pískať, čím si pobúril početné publikum na oboch tribúnach. Strhla sa poriadna mela (ešte horšia ako v a po stretnutí Prakovce V. Folkmar), bilo sa na ihrisku, tribúnach a krčme. O víťazovi sa rozhodne pod zeleným stolom. Alebo sa už rozhodlo?

SP. PODHRADIE nemá súpera

Konečne! Konečne! Ani Spišský hrad tak dlho nedobíjali, ako novodobí rytieri s kopačkami na nohách. S dvadsaťbodovým náskokom vyhrali zverenci trénera Vandraška svoju skupinu. Potešili sa ich štvrtoligoví súperi. Veď prečo by mali mať výhodu vidieť najväčší hrad v strednej Európe len Š. Dravce, M. Lipník, Zborov a ďalší. Už sa radujú manželky a hlavne deti hosťujúcich hráčov. Konečne na vlastne oči uvidia majestátny Spišský hrad. Podľa agentúry JPP na hrad sú zvedaví aj v Trebišove, Michalovciach, Stropkove atď.

TEPLIČKA JAKLOVCE 0:0

Oblastné futbalové derby pritiahlo do hľadiska rekordnú päťtisícovú návštevu. Zbytočné boli nervy, nadávky a vyhrážky. Do piatej ligy J-Z postúpili obidvaja. Veď za predvedené výkony si to aj zaslúžili.

HNILČÍK - PORÁČ 5:4 (0:4)

Po štyridsiatich piatich minútach sa už futbalisti Poráča videli v I. triede majstrovstva SOFZ. Päť minút pred koncom začalo strieľať nielen šampanské, ale aj domáci útočníci. Čo minúta, to gól! Hnilčík zvíťazil a po futbalovom zázraku je opäť v oblastnej futbalovej elite. Tešia sa hráči, ale aj chovatelia drobných hospodárskych zvierat. Po jari 2003 je známe, že najlepšia tráva pre zajace je práve v Hnilčíku.