výbor, no platné uznesenie neprijal.
"Sedem poslancov súhlasilo s ich vydaním na trestné stíhanie, sedem bolo proti," povedal predseda výboru Ľubomír Lintner. Žiadosť prokurátora totiž podľa Lintnera bola identická s predchádzajúcou, ktorú poslanci všeobecným uznesením vrátili prokuratúre. Podľa Lintnera časti poslancov prekážalo, že "dôkazná situácia nenapĺňa obsah žiadosti, aby mohli rozhodnúť o vydaní." Doplnil, že im chýbajú zdôvodnenia, že sa trestný čin stal a bola spôsobená škoda. Aj keď poslanci platné uznesenie neprijali, podľa Lintnera by žiadosť o zbavenie imunity poslancov mala ísť do pléna parlamentu. Musia to však ešte preskúmať legislatívci paralamentu, dodal predseda výboru.
Imunitný výbor už 3. decembra vrátil prokuratúre žiadosť o zbavenie imunity oboch poslancov.
Reháka a Pinkavu chcú vyšetrovatelia stíhať za spreneveru, ktorej sa údajne dopustili ako bývalí vysoko postavení funkcionári Výkonného výboru Fondu národného majetku. Figurujú v kauze nákupu a následného predaja 36 bytov a garážových miest.
Ešte vlani minister vnútra Vladimír Palko povedal, že polícia Rehákovi a Pinkavovi preukázala, že figurovali v kauze nákupu a následného predaja 36 bytov a garážových státí. FNM najprv nakúpil byty a garáže a zaplatil za ne daň z prevodu nehnuteľností, hoci podľa zákona daňovníkom nie je. Tu vznikla škoda 1,8 milióna korún. Oveľa väčšia škoda ale vznikla pri neoprávnenom predaji týchto bytov fyzickým osobám, okrem iného za nižšie ceny. Škoda pri garážach je asi päť miliónov korún a ďalších 32 miliónov je pri bytoch.
Autor: R
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.