viacero takýchto prípadov. Na zhubný vírus ochorelo vo Vietname zatiaľ osem ľudí, z ktorých šesť už zomrelo. "Očakávame, že sa môže objaviť ešte oveľa viac prípadov," píše sa v oficiálnom komuniké WHO.
Predstavitelia WHO včera spolu s dvoma ďalšími medzinárodnými organizáciami vyzvali darcovské krajiny, aby pomohli eliminovať nebezpečenstvo prenosu vtáčej chrípky na človeka. "Patogénny vírus, ktorá sa bezprecedentnou rýchlosťou rozšíril v Ázii, je hrozbou pre ľudské zdravie a katastrofou pre poľnohospodársku produkciu," uvádza sa v komuniké WHO.
Vtáčia chrípka si okrem Vietnamu vyžiadala ľudské obete aj v Thajsku. "Je to vážna globálna hrozba pre ľudské zdravie," tvrdí generálny riaditeľ WHO Lee Jong-Wook. "Musíme teraz začať s ťažkou a finančne nákladnou prácou," dodal.
Na odstraňovaní vtáčej chrípky bude WHO v rámci OSN spolupracovať aj s Organizáciou Spojených národov pre výživu a poľnohospodárstvo (FAO) so sídlom v Ríme a s parížskou Svetovou organizáciou pre zdravie živočíchov (WOAH).
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.