prvým kolom prezidentských volieb, nie je zatiaľ známe. Jeho hovorca Ján Füle pre TASR povedal, že pozná prezidentovo rozhodnutie v tejto otázke.
"Nebolo by však profesionálne, keby som ho zverejnil pred osobným vyhlásením pána prezidenta," zdôraznil. Schuster už v minulosti naznačil, že nevidí problém v prípadnom spojení referenda s aprílovými prezidentskými voľbami. V tejto súvislosti vyhlásil, že nebude dbať na vyhlásenia koaličných či opozičných politikov.
Proti spájaniu oboch hlasovaní sa jednoznačne vyslovil premiér Mikuláš Dzurinda a viacerí koaliční politici. Podľa riaditeľa Štatistického úradu SR Petra Macha by spojenie hlasovaní stálo daňových poplatníkov viac, ako keby sa konali individuálne. Na zabezpečenie akcií je potrebný dvojnásobný počet pracovníkov a výpočtovej techniky, ako keby sa konali za sebou.
Členovia petičného výboru Konfederácie odborových zväzov SR odovzdali prezidentovi Schusterovi petičné hárky s 606 352 podpismi ešte 13. januára. Petičnú akciu za vyhlásenie referenda o skrátení súčasného volebného obdobia Národnej rady SR odštartovali 15. novembra po celoročnej sérii protestov, ktoré vyvrcholili celoštátnym výstražným štrajkom.
Schuster mal na rozhodnutie, či referendum vyhlási alebo nie, 30 - dňovú lehotu.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.