zbraní neboli nájdené, režim Saddáma Husajna mal kapacity takéto arzenály vyrábať a za určitý čas mohol vyvinúť aj nukleárnu zbraň. Bush poprel, že Spojené štáty viedol do vojny pod falošnou zámienkou, uznal však, že niektoré predvojnové spravodajské informácie boli zrejme nepresné.
Prezident priamo neodpovedal na obvinenia, že jeho administratíva zveličila spravodajské informácie, aby zvýšila podporu pre zvrhnutie irackého prezidenta. "Zistíme, ako to bolo so zbraňami hromadného ničenia, o ktorých sme si všetci mysleli, že tam sú," povedal Bush v nedeľu v noci odvysielanom rozhovore pre program Meet the Press televízie NBC, ktorý s ním v Oválnej pracovni urobil novinár Tim Roussert. Bush, ktorý po útokoch z 11. septembra 2001 vyhlásil, že predpokladaného organizátora Usámu bin Ládina dostane "živého alebo mŕtveho", v rozhovore povedal: "Vôbec neviem, či ho zajmeme alebo predvedieme pred justíciu."
Bush uviedol, že rozhodnutie ísť do vojny prijal na základe spravodajských informácií, ktoré o Saddámovi mal. Jedným dychom však dodal, že pozícia riaditeľa Ústrednej spravodajskej služby (CIA) Georgea Teneta nie je ohrozená. Podľa Busha postup voči Saddámovi mal pozitívny efekt v iných častiach sveta. Na otázku, prečo USA nepodniknú invázie do iných diktátorských krajín, napríklad na Kubu, do Iránu, Severnej Kórey a Mjanmarska, Bush povedal, že neúspešný pokus o diplomatické riešenie by mohol Saddáma povzbudiť. V prípade Severnej Kórey je diplomacia len na začiatku a postupuje dobre.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.