že by v budúcnosti nemohlo dôjsť k obratu. Podľa informácií je dôvodom očakávania rozšírená inštrukčná sada SSE3, ktorá značne zrýchľuje optimalizáciu operácii, akými je napr. práca s kodekmi. Nové verzie kodekov optimalizované pre využitie nových možností ohlásili spoločnosti MainConcept, EMEA, ASMO, PegaSys a iné. V dohľadnom čase pribudne i podpora zo strany Adobe, Pinnacle, Sony a Ulead. Predpokladané zrýchlenie by však podľa zdroja nemalo prekročiť viac ako 5 percent.
Indický denník KeralaNext informoval o zaujímavom rozhodnutí druhej najväčšej poisťovníckej spoločnosti v krajine, ktorá sa rozhodla pre desaťtisíc pracovných staníc zvoliť kancelársky balík pre každodenné pracovné nasadenie.
Spoločnosť United India Insuarance zvolila i napriek pôvodným očakávaniam voľby Microsoftu pre svojich pracovníkov Star Office 7 z dielní SUN-u, ktorý podľa vyjadrenia generálneho riaditeľa spoločnosti ako jediný spĺňal technické špecifikácie žiadané poisťovňou v rámci akceptovateľnej ceny. Z niekoľkých tisícov počítačov tak bude v blízkom čase odstránený Microsoft Office 95, ktorý poputuje do zabudnutia. Podľa vyjadrenia spoločnosti predstavuje cena za súčasný kancelársky balík od Microsoftu niekoľko stoviek dolárov, pričom SUN ponúka rovnaké riešenie v cene pár desiatok dolárov.
Spoločnosť SCO Group sa rozhodla zvýšiť tesne pred piatkovým predbežným pojednávaním na súde v Salt Lake City o celé dve miliardy čiastku, ktorú žiada ako odškodné za údajné porušovanie svojich autorských práv od gigantu IBM. Informoval o tom ZDNET. SCO rozširuje spor o dva nové body obžaloby, vrátane obvinenia, že IBM pokračoval v distribúcii Unix produktov aj napriek tomu, že SCO jej odňal licenciu na šírenie riešení na báze Unix V.
Spor odštartoval už minulý rok v marci. Vtedy bol koncern IBM obvinený z neoprávneného použitia častí zdrojového kódu Unix V a jeho implementácie do open sourceového systému Linux. Podľa pôvodného znenia žaloby, IBM tým porušil obchodné tajomstvo. SCO si vypočítala svoje straty na tri miliardy dolárov.
Kuriózna situácia sa odohrala u amerického vydavateľa novín Washington Post Co. Kvôli nezaplateniu smiešnej čiastky 19 dolárov za každoročnú registráciu domény firmy sa zrútil interný e-mailový systém spoločnosti. ZDNET citujúc predstaviteľa spoločnosti tvrdí, že za lapsus môžu noviny Washington Post, ktorú sú zodpovedné za aktualizáciu obsahu stránky Washpost.com. Dôvod bol však údajne prozaický: obyčajná ľudská zábudlivosť.
Registrácia domény bola opätovne obnovená v priebehu štvrtka u registrátora domén Network Solutions a e-mailový systém opäť naplno funguje.
Európska Únia odsúhlasila rozsiahly grant, ktorý sa rozhodla poskytnúť nemecká vláda fabrike Fab30 v Drážďanoch, patriacej spoločnosti AMD.
Ako podotýka InfoWorld, čiastka 683 miliónov dolárov (545 miliónov eur) slúži na rozšírenie už dostupných výrobných kapacít o novú továreň. Spoločnosť AMD sa na druhej strane zaviazala, že preinvestuje počas nasledujúcich štyroch rokov v projekte 2,4 miliardy dolárov. Sériová výroba čipov by sa mala v novej továrni spustiť v roku 2006.
V továrni sa budú k výrobe čipov používať pre zníženie nákladov 300 milimetrové wafery, pričom v blízkej budúcnosti sa tu podľa AMD uvažuje s nasadením technológie výroby 65 nanometrov.
Autor: erik
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.